Alytaus padangų perdirbimo gamykloje kilus dideliam gaisrui, į jo užterštą teritoriją Alytaus rajone pateko 29 pieno ūkiai, kur laikoma daugiau kaip 540 karvių. Tarnybos teigimu, žaliavinį pieną iš jų supirko įmonės „Rokiškio sūris“, „Rokiškio pienas“, „Varėnos pienelis“, „Rivona“ ir „Marijampolės pieno konservai“.

„Nors šių įmonių produkcijoje kenksmingų medžiagų, saugos ar kokybės neatitikimų nenustatėme, tiesiog vadovaujamės atsargumo principu. Prevenciniais tikslais tiesiog uždraudėm iš tų 25 kaimo vietovių supirkti pieną ir nustatėme, kad dalį pieno įsigijo tos pagrindinės įmonės ir pagamino nemažai pieno produktų“, – BNS sakė Maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Mantas Staškevičius.

Anot jo, rizika išlieka, nes tyrimų rezultatai parodė, jog kai kurių ūkių pagamintame piene kenksminga medžiaga – dioksinas – viršijo normą 8,5 karto.

Tarnybos duomenimis, „Rokiškio pienas“ į rinką patiekė apie 43 tonas, „Varėnos pienelis“ – apie 46 tonas, „Rivona“ – 53 tonas. „Rokiškio sūris“ produkcijos neišplatino – 128 tonos jos yra sandėliuose, juose yra ir 400 tonų „Marijampolės pieno konservų“ produktų.

Anot M. Staškevičiaus, Alytaus rajono ūkininkų pienas sudarė tik 2-3 proc. viso minėtų įmonių supirkto kiekio, nes ji buvo sumaišytas su pienu iš kitų rajonų.

Išimtus iš rinkos greitai gendančius produktus įmonėms nurodyta sunaikinti, o esančius sandėliuose numatoma dar tirti.

„Tie, kurie nebuvo išplatinti, jie yra įmonių sandėliuose, bus vykdomi laboratoriniai tyrimai. Bet tie, kurie trumpo galiojimo, kaip varškė, jogurtas, pieno produktai, kefyras, pakankamai trumpo galiojimo, jie bus sunaikinti“, – sakė M. Staškevičius.

Netrukus tarnyba ketina pateikti sąrašą produktų su konkrečiais galiojimo terminais ir partijų numeriais, kad vartotojai galėtų ir patys vertinti, ar jie saugūs.

Tarnyba uždraudė ūkiams, patekusiems į užterštą teritoriją, tiekti žalią pieną supirkimo punktams, naudoti jį asmeninėms reikmėms ar gyvūnams šerti, prekiauti pienu ir jo produktais tiesiogiai vartotojams, turgavietėse ir kitose prekybos vietose.

Pieno supirkėjams ir pieno perdirbimo įmonėms draudžiama supirkti pieną, pristatytą iš užkrėstose teritorijose esančių ūkių.

Kol kas neaišku, kiek laiko galios draudimai. M. Staškevičiaus teigimu, šiuo metu tarnyba laukia kitų tyrimų rezultatų.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (24)