Iš jų – 20 įvykių, kai buvo pažeistos ar visiškai nuverstos atramos. Tai ne tik nepatogumas vartotojams, kai ne vieną valandą tenka praleisti be elektros, bet ir nuostoliai „Energijos skirstymo operatoriui“ bei įvykio kaltininkui, rašoma pranešime.

Įsibėgėjus javapjūtei ir į laukus išvažiavus kombainams ir kitai žemės ūkio technikai, elektros atramų kliudymo ar nuvertimo atvejų padažnėja. Tokių įvykių, per liepą-rugpjūtį fiksuota 9, iš jų 3 įvykiai, kai kombainai „nupjovė“ atramas. Daugiausia pažeidžiamos 0,4 kilovoltų (kV) arba 10 kV įtampos atramos. Nepatogumus dažniausiai pajunta nedidelis kiekis vartotojų, tačiau rugpjūčio 4 d. 6 val. ryte, traktorius nuvertė 35 kV oro linijos atramą Prienai – Bagrėnai, be elektros energijos liko daugiau nei 2000 vartotojų.

Žemės ūkio technikai pažeidus atramą, ESO specialistai informuoja policiją. Surašius eismo įvykio deklaraciją, siunčiama informacija įvykio kaltininko draudikui dėl nuostolių atlyginimo. Tiesa, būna ir tokių atvejų kai žemės ūkio technika nebūna draudžiama privalomuoju draudimu, tokiu atveju kaltininkas arba atlygina žalą pats arba žala išieškoma iš kaltininko.

Atramos atstatymas vidutiniškai kainuoja apie 1500 Eur, tačiau jau minėtu Prienų – Bagrėnų atramos nuvertimo atveju, jos atstatymas kainavo apie 7000 Eur. Jei kaltininkas prisipažįsta ir pildo eismo įvykio deklaraciją, tokiu atveju bauda už kelių eismo taisyklių pažeidimą neskiriama. Jei kaltininkas pasišalina iš įvykio vietos ir neinformuoja policijos, gauna dar ir baudą už sukeltą eismo įvykį. Žemės ūkio technikos vairuotojai raginami vairuoti ne tik atsakingai, bet ir saugiai – rūpintis savo ir aplinkinių saugumu.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (24)