Vienas būdas pasiekti šiuos tikslus – naudoti kitokias technologijas nei iki šiol.

„Neariminė technologija tai tvari žemės dirbimo technologija kai žemė, skirtingai nuo arimo, nėra apverčiama. Paviršinis sluoksnis dirbamas sekliai, apie 10 cm. Taip geriau išnaudojamas dirvos potencialas. Be to, mums reikia mažiau energijos, kuro ir laiko nei žemę dirbant tradiciniu būdu“, – pasakoja Tomas Čeponkus, „Auga group“ pirkimų vadovas.

Detaliau kaip veikia ši technologija video reportaže.

Jis sako, kad specialus skutikas tiesiog įpjauna žemę, nupjauna piktžolių šaknis ir paruošia sėklos guolį.

T. Čeponkus sako, kad kovoje su varpučiu, yra specialus kultivatorius, kurio noragėliai nupjautą piktžolę „išmeta ant dirvos“, jis sudžiūsta ir nebeatauga.

„Anksčiau ekologiniai ūkiai naudojo plūgą tam, kad be chemijos galėtų valdyti piktžoles. Mes naudojame skutikus“, – dėsto T. Čeponkus.

Per sezoną su 7,5 metro pločio skutiku apdirbama 3 tūkst. ha žemės. Jei yra varpučio, tai dar kartą dirva apdorojama specialiu skutiku.

T. Čeponkus išvardina ir neariminės technologijos kategorijas.

Tiesioginė sėja, kai įpjaunama ražiena ir į nedirbamą lauką įterpiama sėkla. Tačiau šis būdas tinka ne visiems dirvožemiams.

Juostinė technologija, kai išdirbama tik ta juosta, kur bus sėjama. Kita lauko dalis paliekama ražiena.

Minimalaus žemės dirbimo technika – technologija, kurią naudoja „Auga“. Tai seklus žemės dirbimas, kuris draugiškesnis pereinant iš ariminės technologijos, tačiau reikalauja kur kas mažiau kuro ir laiko sąnaudų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (29)