Nuvykę į vietą VMVT inspektoriai, kartu su policijos pareigūnais surado leisgyvį gyvūną. Veterinarai, padėti jau nebegalėjo, todėl gyvūną teko nugaišinti. Ūkininko atžvilgiu pradėtas tyrimas, jam gresia atsakomybė už žiaurų elgesį su gyvūnais.

„Vaizdas aptiktas miške išties sukrėtė. Inspektoriams nemažai tenka susidurti su žiauraus elgesio prieš gyvūnus atvejais, tačiau toks poelgis sunkiai paaiškinamas. Leisgyvis gyvūnas, į mišką galimai buvo atvilktas traktoriumi ir paliktas likimo valiai. Miške aptikome ir dar vieno gyvūno kaulus, manome, kad ūkininkas tokiu būdu atsikratė daugiau nei vienu savo gyvūnu.

Mūsų duomenimis asmuo ūkyje laikė daugiau kaip 20 karvių, pieną tiekė vartotojams. Patikrinus ūkininkui priklausantį pienininkystės ūkį aptikome daugybę gyvūnų ženklinimo, sveikatingumo bei higienos pažeidimų. Dėkojame pilietiškiems gyventojams, kurie padėjo atskleisti šį atvejį. Dar kartą raginame ūkininkus, gyvūnų laikytojus, iškilus klausimui susijusiam su gyvūnų priežiūra ar sprendžiant paliegusio gyvūno likimą – pirmiausia pagalbos reikia kreiptis į veterinarijos gydytoją, kuris padės rasti geriausią sprendimą“, – sako VMVT Šiaulių departamento direktorė Daiva Kazlauskienė.

VMVT primena ūkininkams apie pareigą rūpintis savo gyvūnų sveikatingumu bei gerove – garantuoti jiems veterinarinę priežiūrą, tinkamas laikymo sąlygas.

Taip pat ūkinių gyvūnų laikytojams svarbu žinoti, kad nugaišus gyvūnui, ne vėliau kaip per 24 valandas jie turi apie tai pranešti patvirtintai, gaišenas turinčiai teisę tvarkyti įmonei bei nurodyti: ūkinių gyvūnų laikytojo pavadinimą / vardą, pavardę, laikymo vietos (bandos) kodą, adresą, veterinarinio patvirtinimo numerį (jeigu suteiktas); pranešimą perdavusio asmens vardą ir pavardę; šalutinių gyvūninių produktų kategoriją, svorį; nugaišusio ūkinio gyvūno rūšį, amžių ir gyvūno ženklinimo numerį ar kitus atpažinimo duomenis (jeigu turi).

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją