„Protestas turėtų prasidėti kovo 1 dieną, 10 valandą ryto. Tai nebus visiška pasienio perėjimo punkto blokada. Mes, ūkininkai, kartu su Lenkijos tarnybomis norėtume tikrinti, kas sunkvežimiuose yra vežama, ypač kreipdami dėmesį į tas transporto priemones, kurios turi potencialą vežti žemės ūkio produkciją“, – pirmadienį LRT radijui teigė K. Pieczynskis.
„Jeigu matysime, kad keliauja grūdai ir kita žemės ūkio produkcija, norėtume sužinoti, iš kur ji keliauja, kodėl ir kaip, tam, kad pajaustume, kokios yra pervežimo apimtys“, – kalbėjo jis.
K. Pieczysnkis aiškino tokiu būdu norįs atkreipti dėmesį į tai, kaip yra pažeidžiami ūkininkų interesai bei padidinti spaudimą Lenkijos Vyriausybei. Jis taip pat patikino esantis prieš bet kokias galimas provokacijas blokados metu.
„Mes kontroliuojame, kad tarp mūsų neatsirastų kažkokių radikalų, marginalų ar kitų nepalankių mums politiškai iniciatyvų. Mes deriname savo protestus su valdžios institucijoms, kad visi protestai vyktų teisėtai ir taikiai, ir vengiame bet kokių kontaktų su galimais provokatoriais“, – sakė blokados organizatorius.
Lenkijos ūkininkai sekmadienį užblokavo pagrindinį greitkelį į Vokietiją protestuodami prieš Europos Sąjungos (ES) taisykles ir mokesčius.
Ūkininkai visoje Europoje jau kelias savaites vykdo protesto akcijas dėl, jų teigimu, pernelyg griežtų aplinkosaugos taisyklių, konkurencijos dėl pigaus importo iš ES nepriklausančių šalių ir mažų pajamų.
Lenkijos ūkininkai labiausiai kritikuoja vadinamąjį ES Žaliąjį kursą, kuriuo numatyta pertvarkyti energetikos, transporto ir mokesčių politiką. Šis pasiūlymų rinkinys – vienas iš būdų, kuriais 27 valstybės narės siekia sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą.
Ūkininkai taip pat blokavo sienos su ES nepriklausančia Ukraina pasienio kontrolės punktus. Šitaip jie tvirtina smerkiantys nesąžiningą konkurenciją, kurią sudaro pigesnė karo nualintos kaimyninės šalies produkcija.
Lenkijos pareigūnai penktadienį nepriėmė Ukrainos premjero vadovaujamos delegacijos, kuri siekė išsklaidyti įtampą, kilusią dėl kelias savaites trukusių Lenkijos ūkininkų protestų prie bendros sienos.
Lenkijos valdžios institucijos teigė, kad niekad nepritarė susitikimui pasienyje dėl demonstracijų, kurios, pasak Ukrainos, kelia grėsmę jos eksportui ir stabdo svarbiausių ginklų tiekimą karui su Rusija, kuris tęsiasi jau trečius metus.