Pirmajame laidos reportaže buvusios emigrantės Rasos Rasimaitės istorija. Rasa studijavo vokiečių filologiją ir po studijų išvažiavo į Vokietiją, kur gyveno daug metų. Tačiau galiausiai, jauna moteris grįžo į gimtinę. Rasa atvira, grįžti privertė ilgesys.
„Paprastas ilgesys, kuris pasijunta tada, kai išvažiuoji, nes iki to laiko atrodo, kad viskas visur taip pačiai, tie patys žmonės, tos pačios parduotuvės ir gali gyventi bet kur. Bet išvažiavęs pats supranti, kad tas ilgesys, bent jau man buvo, labai stiprus. Man trūko šitų vietų“, – apie grįžimą į tėvynę pasakojo Rasa.
Šiandien Rasa drauge su tėčiu valdo vieną stambiausių Prienų rajono ūkių, kuriame užsiima augalininkyste. Rasa – jauna ir perspektyvi ūkininkė, o tokių Lietuvoje trūksta. Kaip teigia žemės ūkio verslo ir maisto pramonės bendrovės „Linas Agro“ atstovai, jaunųjų ūkininkų trūkumo priežastis besikeičiantis visuomenės požiūris į ūkininkavimą ir nesupratimas, kas iš tikrųjų yra ūkininkavimas.
„Šitame ūkyje aš daugiausiai užsiimu planavimu, dabar perėmiau iš tėtės tą vaidmenį, kad galiu priimti sprendimus, kas liečia agrotechninę ir agronominę dalį. Tai nuspręsti, kokias trąšas bersime ar bersime. Tiesiog priimti tuos sprendimus, kurie reikalingi, kad va tokie augalai užaugtų ir, kad užaugtų kuo geriau. Tai čia turbūt mano pagrindinis vaidmuo – agronomė, vadinkime“, – apie savo vaidmenį ūkyje, pasakojo Rasa.
Be ūkio darbų Rasa randa laiko ir kitoms veikloms, viena iš jų – svorių kilnojimas. Pasak moters, toks sportas labai naudingas sveikatai. Na, o kita, pasak pašnekovės, ne mažiau sveikatai naudinga veikla – reivas.
„Reivas irgi yra labai sveikata, ir ypač, kai po sezono galva ūžia kaip staklės. Išeini, pabūni, vakare pašoki, grįžti ir kaip nauja programėlė jautiesi. Pareini po reivo, visi laimingi, tu laiminga“, – laidoje pasakojo Rasa.
Antrajame laidos reportaže žiūrovai galės sužinoti daugiau apie visiems gerai žinomą ir daugelio virtuvėje naudojamą daržovę – bulvę. Kaip užauginti kokybiškas bulves papasakos ūkininkas Martynas Laukaitis. Vyras ūkininkauja jau ne vieną dešimtmetį, pradėjęs vos nuo kelių hektarų šiandien vadovauja įspūdingo dydžio kooperatyvui, kuris yra laikomas ir vienu didžiausių Lietuvos daržovių ūkiu.
Ūkininkas papasakojo, kodėl jo ūkio sandėlyje dega žalia šviesa ir kodėl verta rinktis Lietuvoje auginamas bulves. Na, o bulvių mėgėjus sudominti turėtų ir neįprastas virtų bulvių su varške receptas, kuriuo laidoje pasidalino pats ūkininkas ir pasak jo, taip valgyti bulves itin gardu.
Martyno ūkio daržovės keliauja tiek į Lietuvos parduotuves, tiek į visą Europą. Vienas iš prekybos tinklų, su kuriuo ūkininkas glaudžiai bendradarbiauja yra „Lidl“.
„Lidl“ pas mus atsirado su atėjimu į Lietuvą. Kaip klientui, iš tikrųjų, kas užstrigo, tai jų reikalavimas kokybei. Jie tikrai daug reikalauja, man kaip ūkininkui ir kaip augintojui reikėjo stipriai pasistengti, kad sugebi įvykdyti jų reikalavimus“, – laidoje pasakojo Martynas.
Martynas įsitikinęs, kad būtent su šio prekybos tinklo atėjimu, į Lietuvą atėjo ir aukštesnės prekių bei produktų kokybės standartas, nuo pirmųjų bendravimo dienų griežti reikalavimai buvo taikomi ne tik produkcijai, bet ir pačiam ūkiui.
„Kaip ūkininkas visada stengiausi produkciją auginti taip, kad galėčiau valgyti pats ir duoti savo vaikams ir, kad nereikėtų dėl to abejoti, tai siekis kokybės visada buvo. Bet jeigu pasižiūrėti, kas liečia patikrinimą, tai tu kažką darai, stengiesi ir kažkas iš šalies pasako – taip, tau pavyko, taip, tu padarei. Daryti pačiam vieną, bet kai gauni patvirtinimą iš šalies yra kita“, – apie produktų kokybės siekimą, pasakojo Martynas.
Apie netradicinę ūkininkę Rasą ir ekologiškas bulves auginantį Martyną žiūrėkite Delfi TV portale.