„Kol kas atšaukti (ekstremalios situacijos. – ELTA) nesvarstoma“, – teigiama ŽŪM atsakyme Eltai.
Vyriausybė paskelbti valstybės lygio ekstremaliąją situaciją visoje šalyje dėl sausros padarinių žemės ūkio sektoriuje nutarė liepos 3 d.
LHMT ketvirtadienį paskelbė, kad nors pirmasis liepos mėnesio dešimtadienis buvo lietingas, stichinė sausra aktyviosios augalų vegetacijos laikotarpiu pasitraukė iš visų šalies rajonų, kuriuose buvo fiksuota.
Per laikotarpį nuo birželio 16 d. iki liepos 9 d. stichinė sausra, nepriklausomai nuo išsilaikymo trukmės, buvo fiksuota trijose Lietuvos savivaldybėse: Varėnos, Elektrėnų ir Trakų rajono savivaldybių teritorijose. Dar dviejose savivaldybėse (Birštono ir Švenčionių r. sav.) sausas periodas buvo pasiekęs pavojingo meteorologinio reiškinio – sausringo laikotarpio – rodiklius.
Daugelyje šalies rajonų taip pat buvo labai sausa, tačiau nei pavojingos, nei stichinės sausros rodikliai pasiekti nebuvo. Nepaisant to, kaip skelbia LHMT, nuostoliai žemės ūkiui ir kitiems sektoriams šiais metais yra ir bus išties dideli, net palyginti su praėjusiais metais, kai stichinė sausra buvo apėmusi gerokai daugiau, t. y., 24 šalies savivaldybes.
Ketvirtadienio LHMT duomenimis, sausringos sąlygos vis dar išlieka Elektrėnų, Trakų ir Kėdainių apylinkėse. Vietomis Rytų Lietuvoje, taip pat Pasvalio, Radviliškio, Kelmės, Šakių ir Alytaus rajonuose fiksuojamas nežymus drėgmės trūkumas. Kitur šalyje vyrauja optimalios drėgmės sąlygos, o daug kur šalies vakaruose (Mažeikių, Naujosios Akmenės, Plungės, Telšių, Klaipėdos, Rietavo, Šilutės, Šilalės ir Pagėgių apylinkėse) bei Kalvarijos savivaldybėje, kur kritulių iškrito gerokai daugiau nei kitur, susidaręs drėgmės perteklius.