Taip NMA nustatė atlikusi papildomą tyrimą po to, kai gavo Europos kovos su sukčiavimu tarnybos (OLAF) informaciją, susijusią su ŽŪK „Pienas LT“ projektais, pagal kurią buvo kalbama, kad įmonei gali tekti grąžinti 4 mln. eurų paramos, rašoma pranešime.

Pranešime žiniasklaidai taip pat teigiama, kad siekdama surinkti dokumentus ir kitą informaciją, patvirtinančią (paneigiančią) OLAF ataskaitoje nurodytas aplinkybes, NMA kreipėsi į Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą prie Vidaus reikalų ministerijos (FNTT) su prašymu pateikti informaciją, susijusią su ŽŪK „Pienas LT“, taip pat suorganizavo susitikimą su šio kooperatyvo atstovais. Įvertinusi OLAF ataskaitoje pateiktą informaciją, ŽŪK „Pienas LT“ pateiktus argumentus, FNTT informaciją ir kitus susijusius dokumentus, NMA nenustatė teisės aktų nuostatų pažeidimų.

“Visuomet tvirtinome, kad esame garbinga verslo įmonė“, - sako Tomas Raudonius, ŽŪK „Pienas LT“ valdybos pirmininkas. „Kad „Pienas LT“ nepažeidė ES paramos panaudojimo taisyklių patvirtino visos institucijos Lietuvoje. Visuomet pasitikėjome ES paramos panaudojimo skaidrumą prižiūrinčiomis institucijomis ir tikime jų bešališkumu.

„Pienas LT“ valdyba apgailestauja, kad bendruomenės narius – ūkininkus ir darbuotojus – konkurentai viešai siejo su nepagrįstais kaltinimais kooperatyvui. Šiandien dėkojame visiems, kurie tikėjo kooperatyvo skaidrumu. Vis dėlto, užsitęsęs dokumentų vertinimas, vieši išankstiniai vertinimai, paneigiantys nekaltumo prezumpcijos principą, metė šešėlį ŽŪK „Pienas LT“ ir viso pieno sektoriaus kooperacijai”, - įsitikinęs T. Raudonius.

OLAF analizę dėl kooperatyvo „Pienas LT" gautos ES paramos vykdė nuo 2016 metų. Pagal viešai skelbtus duomenis jį inicijavo verslininkas Vytautas Fedaravičius, kuris pralaimėjo visų instancijų teisminius ginčus Lietuvoje su „Pienas LT“ dėl patentų naudojimo, todėl nusprendė kreiptis į OLAF.

2018 metų kovą FNTT baigė Seimo Kaimo reikalų komiteto pateiktos informacijos, susijusios su ŽŪK “Pienas LT” įgyvendintų Europos Sąjungos paramos projektų skaidrumu ir konkurencija, analizę. Komitetui pateiktoje FNTT išvadoje sakoma, kad duomenų apie padarytą nusikalstamą veiką negauta.

Į FNTT 2016 metais kreipėsi tuometinis Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Saulius Bucevičius, gavęs „Pieno centras“ direktoriaus E. Simonio pareiškimą. Jame buvo siekiama atkreipti dėmesį į ES struktūrinių fondų lėšomis finansuojamo „Pienas Lt“ įgyvendinamo projekto galimus pažeidimus, taip pat valstybės institucijų – Žemės ūkio ministerijos ir Nacionalinės mokėjimo agentūros veiksmus. S.Bucevičius tais pačiais metais kartu su tuometiniais komiteto nariais lankėsi kooperatyvo gamykloje ir yra žiniasklaidai pažadėjęs atsiprašyti viešai, jei jo abejonės nepasitvirtins.

ŽŪK „Pienas Lt“ yra svarbus visam kooperatiniam judėjimui Lietuvoje, taip pat ekonomiškai naudingas ir ūkininkams, ir valstybei - sukuriama didesnė pridėtinė vertė garantuoja didesnes pajamas iš mokesčių. Jis padėjo sudaryti sąlygas sveikesnei konkurencijai pieno sektoriuje. Kooperatyvo bendruomenė mato prasmę būti sąžininga ir pavyzdžiu kitiems ūkininkams. „Pienas LT“ nuo pat įsteigimo pradžios yra atvira, skaidri ir patikima verslo įmonė. Šiuo metu kooperatyvas nuosekliai vysto veiklą, didina gamybos pajėgumus ir stiprina įmonės ekonominį gyvybingumą.

Kooperatyvas, pasistatęs pieno perdirbimo gamyklą, jau tapo unikaliu reiškiniu Lietuvos pieno sektoriuje ir visame žemės ūkyje. Šiandien įmonė yra pasaulinės pieno rinkos žaidėjas ir eksportuoja prekės ženklu „BaltMilk“ pažymėtus pieno baltymus į 33 pasaulio šalis. ŽŪK „Pienas LT“ Lietuvoje užima aukštą 155 vietą TOP 1000 įmonių sąraše. Pernai įmonei verslo portalas Rekvizitai.lt suteikė garbingą „TOP įmonė 2018“ vardą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)