Taip pat prašoma ieškoti galimybių remti finansiškai ekologiškai ūkininkaujančius Lietuvos ūkininkus pereinamuoju periodu tarp ES finansinių laikotarpių, kai jie metus ar dvejus negaus ES paramos.

„Nuo pat vadovavimo sertifikavimo įstaigai pradžios inicijavau susitikimus su ekologiškų produktų gamyba ir tvarkyba užsiimančiais ūkininkais, įmonių atstovais, socialiniais partneriais, ūkininkus vienijančiomis asociacijomis. Kviečiau ir pačius ūkininkus kreiptis į mus, išsakyti nuomonę, teikti siūlymus ir pastabas. Siekiau sužinoti, kokie yra pagrindiniai jų veiklos trukdžiai, taip pat kas, jų nuomone, galėtų paskatinti ekologinės gamybos plėtrą šalyje. Dabar identifikavus ir išgryninus pagrindines problemas, jų sprendimo būdus galima imtis konkrečių veiksmų, padėsiančių jas išspręsti“, - įstaigos pranešime sako „Ekoagros“ direktorius Gintautas Labanauskas.

Žemės ūkio ministrui adresuotame rašte siūloma atsisakyti šių papildomų, perteklinių, ES reglamentuose nenumatytų ir ekologinį ūkininkavimą sunkinančių Ekologinio žemės ūkio taisyklių reikalavimų: privalomo su ekologine gamyba susijusio išsilavinimo, detalių privalomų reikalavimų sėjomainai, papildomų reikalavimų tręšiantiems laukus organinėmis trąšomis, privalomų dirvožemio tyrimų, privalomų tręšimo planų ir humuso balanso skaičiavimų, privalomos derliaus kontrolės, augalų tankumo kontrolės, papildomų reikalavimų sodams ir uogynams, papildomų reikalavimų šaltalankių uogynams, privalomų reikalavimų derliaus nuėmimo laikui.

„Pagrindinius reikalavimus ekologiniam sektoriui nustato Europos Komisija, nacionalines taisykles rengia Žemės ūkio ministerija, o mes atliekame sertifikavimo ir kontrolės darbus, - sako G. Labanauskas. - Ekologinio žemės ūkio taisyklės apibrėžia nuostatas, kurias reglamentuose leista nusistatyti pačioms valstybėms narėms. Jos nustato sertifikavimo tvarką, ekologinės gamybos proceso kontrolę bei papildomus reikalavimus ekologinei gamybai.„

Išsiųstame rašte taip pat prašoma rasti galimybių pereinamuoju periodu tarp ES finansavimo laikotarpių užtikrinti ekologiškai ūkininkaujantiems ūkio subjektams paramą iš nacionalinio biudžeto - kad jie galėtų nepertraukiamai vykdyti ekologinę gamybą.

Tikimasi, kad administracinės naštos mažinimas ir finansinė parama padarytų ekologinę gamybą patrauklesnę, skatintų jos plėtrą ir padidintų šalyje ekologiškai ūkininkaujančiųjų skaičių.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (11)