P. Šiaučiūnas sakė, kad protesto metu ketino miegoti traktoriuje, tačiau ūkininkų sąjunga kategoriškai sakė ne. Nakvynė viešbutyje, anot jo, kainuoja apie 40 eurų. Jis teigė pats daug laiko miesto pažinimui neskyręs – esą trečiadienį iškart po protesto, vakare, pavalgė ir ėjo miegoti.

Ūkininkas teigia, kad vilniečiai protestuotojus priima draugiškai.

„Miestiečiai palaiko tikrai. Džiaugiasi. Neatsimenu, berods, kažkokios vyninės savininkė rašė postą, kad kultūringiausi žmonės, kurie lankėsi pas ją, buvo ūkininkai“, – tikina jis.

Paklaustas, ar dalyvautų proteste, jei jis taptų neterminuotu, sakė, kad dalyvautų, tačiau nemano, kad taip bus.

„Galvoju, kad čia ne taip bus, o tęsis kitokios akcijos. Gal kokie kratytuvai atvažiuos. Nes tai yra antra akcija, pirma vienybės laužai degė, dabar mes čia atvažiavom, o paskui matysim“, – kalbėjo P. Šiaučiūnas.

Jis teigia, kad šiame proteste dalyvauja ne tiek dėl savęs, kiek dėl ateities kartų. Esą jo vizija – kad Lietuvoje nebūtų 5 milžiniškų bendrovių, o klestėtų šeimos ūkiai.

Įvertino Navicko kalbą: jis prakišo

Kalbant apie daugiametes pievas, dėl kurių protestuoja ūkininkai, P. Šiaučiūnas laikosi tvirtos nuomonės, kad jos – iš esmės niekam nereikalingos.

„Mums ne daugiamečių pievų reikia, mums reikia normalų žolinių augalų, pašarų. Tos daugiametės pievos – tai dilgėlynai, jos niekam nereikalingos“, – sako jis.

Pašnekovas teigia, kad nelogiškas ir dabartinis siūlymas, kad ūkininkai, kurie, kaip jis, suarė anksčiau turėtas daugiametes pievas, dabar negaus nieko ir privalės jas atsėti, o ūkiai, kurie jų niekada neturėjo, galės gauti 300 eurų ir įveisti naujas daugiametes pievas. Prievolę jas atsėti ūkininkas vertina kaip tiesiog ūkių žlugdymą.

P. Šiaučiūnas skeptiškai vertina ir nuskambėjusį Simono Gentvilo pasisakymą, kad augalininkystės ūkiai daro žalą ir jų įtaka gamtai jau yra per didelė. Jis sako, kad žalą daro dideli ūkiai, kurie nesilaiko sėjomainų. Savo ūkį jis palygino su žala, kurią daro hibridiniai automobiliai.

Žinomas ūkininkas įvertino ir vakarykštę žemės ūkio ministro kalbą.

„Su jo kalba vyko stand-upas ir jisai prakišo, visiškai. Jis nesupranta, ką kalba. Tai tą sako, tai aną sako. Dabar dėl tų daugiamečių pievų – per TV3 su viceministru kalbėjom – kad jau nusiųsti dokumentai Briuseliui dėl tų daugiamečių pievų. Ministras vis tiek savo laikosi – ne, mes čia ne prie ko.“

Ūkis – nuostolingas

Paklaustas, kaip vertina savo paties ūkio situaciją, P. Šiaučiūnas tikino, kad ji yra labai bloga.

„Bankai jau spaudžia, tuoj antstoliai prisistatys. Ūkis šiemet į konkretų minusą eina. Ne nuostolingi metai, o išlikimo klausimas, ar ūkis nebankrutuos šiemet“, – tikina jis.

Kaip didžiausią problemą jis įvardija grūdų kainas. Juos užauginti, anot jo, kainavo labai brangiai, o grūdai yra beverčiai, nes atvažiuoja ir Ukrainos, kažkaip patenka iš Rusijos.

Be to, daug problemų kelia padidėjusios palūkanos dėl jų mėnesiniai mokėjimai, anot jo, padidėjo dvigubai. Ūkininkas sako, kad vien palūkanų sumokėti reikia po porą tūkstančių per mėnesį. Be to, padidėjo ir eksploatacijos kainos.

Paklaustas, kaip vertina avių ūkį ir ar galvoja apie plėtrą, tikina – tai būtų pražūtinga.

„Pernai buvo labai blogai su ėriukais. Iš 300 mamų tik 40 ėriukų. Tiesiog blogi metai. Plėtra negalima, nes neturiu tvarto. Mano tvartas griūnantis, naujo statyti negaliu su parama, nes neatitinku. Nėra avininkystės kaip remtino dalyko. O į 500 avių ūkį investuoti virš 300 tūkst. į tvartą yra tiesiog kilpa ant kaklo ir garantuotas bankrotas“, – sako P. Šiaučiūnas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (21)