Liepos mėnesį praūžusi audra pridarė nuostolių visoje Lietuvoje. Lietuvos ūkininkų sąjungos teigimu, ūkininkai ir draudikai skaičiuoja žalos mastą milijonais: iškulti rapsai, išguldyti javai, ankštinės kultūros, išvartyti sodai, išplauti ir užsemti daržovių laukai. Dėl stipraus dirvos įmirkimo ūkininkai ne visur galėjo įvažiuoti į laukus, o ir nekokybiško derliaus nuėmimas tapo tikru iššūkiu. Dalyje daržovių laukų derlius jau supuvo, dalyje ūkių produkcija nebebus tinkama parduoti.

Žemės ūkio viceministras Vytenis Tomkus kreipėsi į LBA su prašymu, kad komerciniai bankai ir kredito unijos sudarytų žemdirbiams ir augalinių produktų supirkėjams, kurie negalės įvykdyti produkcijos tiekimo ir supirkimo sutarčių, galimybę derėtis su kredito įstaigomis dėl paimtų paskolų grąžinimo terminų atidėjimo bent metams ar pratęsimo kuo palankesnėmis sąlygomis.

LBA informavo savo narius apie nepalankių klimato reiškinių žemės ūkiui sukeltus padarinius. Asociacijos teigimu, jos nariai yra suinteresuoti ekonomikos augimu, o užtikrintumas žemės ūkio sektoriuje nuo to neatsiejamas. Asociacija atkreipė dėmesį į tai, kad visi atvejai yra individualūs, todėl kiekviena situacija turės būti įvertinta atskirai.

„Esant poreikiui kredito įstaigos kartu su klientu ieško sprendimų, kokiomis sąlygomis galima būtų atidėti kredito mokėjimus, pataria, kaip teisingai planuoti pinigų srautus, todėl siūlome žemdirbiams ir augalinių produktų supirkėjams kreiptis tiesiogiai į savo kredito įstaigą, konsultuotis ir rasti abiem pusėms tinkamus sprendimus“, – rašoma LBA atsakyme.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)