Tais atvejais, kai geriamojo vandens tiekėjai negali garantuoti, kad vanduo natūraliai švarus, geriamąjį vandenį dezinfekuoja (dažniausiai natrio hipohloritu) ir taip užtikrina vandens švarumą, rašoma Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime.

Tarša geriamajame vandenyje dažniau nustatoma tikrinant smulkiųjų vandenviečių (kurių vandens kokybė nėra reguliariai tikrinama) ar privačių šulinių vandenį.

Individualūs vandens gerinimo filtrai gali būti naudingi, tačiau renkantis juos būtina žinoti, kokias medžiagas norėsite iš vandens šalinti. Norėdami priimti geriausią ir niekieno neįtakojamą sprendimą, ar verta įsirengti vandens filtrus, turėtumėte ištirti geriamąjį vandenį laboratorijoje ir nepasikliauti vien filtrų pardavėjų atliekamais tyrimais. Renkantis filtrus pravartu žinoti, kad kai kurie filtrai labai suminkština geriamąjį vandenį, o jame buvę gyvybiškai svarbūs kalcio, magnio, kalio jonai yra pakeičiami mažai naudingu natriu. Toks labai minkštas vanduo praktiškai tampa mažai nuosėdų sudarančiu techniniu vandeniu, kuris tinkamiausias skalbyklėms, vandens šildymo sistemoms užpildyti.

Esant dideliems karščiams, specialistai pataria, kad geriamasis vanduo būtų vėsus, bet ne per šaltas, kad dėl didelio temperatūrų skirtumo išvengtumėte galimų susirgimų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (42)