„Visi norintys prekiauti veterinariniais vaistais, nesvarbu ar tai receptiniai ar nereceptiniai preparatai, turi turėti leidimą šiai veiklai – licenciją. Licencijos tipas priklauso nuo įmonės veiklos rūšies, pavyzdžiui gali būti didmeninės veterinarinių vaistų prekybos licencija ar veterinarijos vaistinės veiklos licencija. Taip pat būtina žinoti, kad prekiauti veterinariniais vaistais gali tik juridiniai asmenys, privatiems asmenims veterinarinius vaistus pardavinėti yra draudžiama“, – sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vyriausioji veterinarijos gydytoja Ugnė Žymantaitė.

Specialistės teigimu, įmonės ketinančios prekiauti veterinariniais vaistais turi įvertinti savo galimybes. Šiai veiklai yra keliami gana griežti reikalavimai personalo kompetencijai, o taip pat patalpoms ir įrangai. Dirbantis personalas turi būti supažindintas ir atsakingai vykdyti veterinarinių vaistų apskaitą, užtikrinti, kad bet kada būtų galima atsekti vaisto kilmę ir nustatyti jo tiekėją bei gavėją. Visi veterinariniais vaistais prekiaujantys asmenys turi užtikrinti, kad būtų prekiaujama tik Veterinarinių vaistų registre įrašytais veterinariniais vaistais.

„Praėjusią savaitę Anykščiuose buvo išaiškintas atvejis, kai veterinariniais vaistais buvo prekiaujama ne maisto prekių parduotuvėje, šiai veiklai nepritaikytose patalpose. Personalas taip pat neturėjo būtinos šiai veiklai kompetencijos, todėl įmonei teko taikyti administracinio poveikio priemones. Todėl įmonėms dar kartą norime priminti, kad veterinariniai vaistai yra griežtai reglamentuota ir kontroliuojama veikla“, – pabrėžė U. Žymantaitė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją