Eksperimentinio ūkio vadovo Andriaus Turskio teigimu, kokios bebūtų šiandienės pieno rinkos prognozės ir pardavimų galimybės, jis įsitikinęs, kad ši žemės ūkio šaka visada išliks perspektyvi ir prioritetinė.

„Naujoji ferma visiškai atitiks mūsų ūkio koncepciją: čia nenaudojant daug rankų darbo bus gaminama kokybiška produkcija, o svarbiausia – su tokios gamybos privalumais čia pat vietoje galės susipažinti ir pasisemti patirties visos Lietuvos pienininkai“, - „ŪP“ sakė A. Turskis.

Pasak A. Turskio, naujoje fermoje bus laikoma 120 produktyviausių melžiamų karvių. „Kartu su melžiamomis, užtrūkusiomis, veršingomis karvėmis ir telyčiomis po vienu stogu bus galima sutalpinti apie 200 gyvulių“, - sakė ūkio vadovas.

Statoma ferma bus visiškai mechanizuota ir automatizuota. Gyvulių šėrimo, melžimo ir mėšlo valymo darbus atliks robotai. Naujoji karvidė bus pusiau šaltojo tipo su itin gerai veikiančia ventiliacija.

Gyvuliai bus šeriami ištisą parą, subalansuoti pašarai į karvidę traktoriumi atvežami kas 3-5 dienas ir sukraunami į pašarų stalus. Iš jų robotai pašarus nedideliais kiekiais dalys gyvuliams.

Karvės nuolat gaus šviežio pašaro, o kuo dažniau jos ės, tuo geriau jų organizmai įsisavins maisto medžiagas. Dėl to ir primilžiai didesni, ir pieno kokybė geresnė, ir gyvuliai sveikesni“, - kalbėjo A. Turskis.

Fermoje bus sumontuoti itin modernūs selekciniai vartai, kurie pagal pieno tyrimų rezultatus automatiškai nukreips karves į joms skirtas vietas. Robotai karves suskirstys į veršingų, užtrūkusių, sergančių grupes, jos bus šeriamos tai grupei skirtais pašarais. Rujojančias karves selekciniai vartai nukreips į sėklinti skirtą gyvulių aptvarą.

Projektą finansuoja Europos Sąjunga ir Žemės ūkio ministerija. Nemaža dalimi prie statybų teks prisidėti ir būsimam šio šiuolaikinio stebuklo šeimininkui – Dotnuvos eksperimentiniam ūkiui.
Autoriaus nuotrauka