Daugelyje šalies provincijų nustatyti ligos protrūkiai, židiniuose visi galvijai sunaikinti arba naikinami, apsaugos ir priežiūros zonose atliekama gyvūnų vakcinacija. 2011 metais Turkijoje buvo užregistruoti 1 694 snukio ir nagų ligos atvejai.
Atsižvelgus į sudėtingą šios gyvūnams pavojingos ir didelius ūkinius nuostolius galinčios atnešti užkrečiamosios ligos situaciją, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba yra uždraudusi gyvų galvijų eksportą į Turkiją, išskyrus gyvų galvijų gabenimą oro transportu.
Pasak Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Skubios veiklos skyriaus vedėjo pavaduotojo Egidijaus Pumpučio, Lietuvoje nuolat vykdoma laukinių ir naminių gyvūnų snukio ir nagų ligos stebėsena. Praėjusiais metais Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute ištirta 993 naminių ir 408 laukinių gyvūnų kraujo mėginiai, užkrato nerasta. Paskutinį kartą Lietuvoje snukio ir nagų liga buvo nustatyta 1982 metais
Snukio ir nagų ligai imlūs galvijai, avys, ožkos, kiaulės, visi laukiniai atrajotojai. Ligos virusas plinta tiesioginiu ir netiesioginiu būdu. Inkubacijos laikotarpis 2 – 14 dienų. Sergantys gyvūnai karščiuoja, netenka apetito, sumažėja jų produktyvumas, pieno išmilžiai, jie čepsi lūpomis, griežia dantimis, šlubuoja, spardosi. Burnos ir nosies ertmės gleivinėse, tarpunagio ir apynagės odoje atsiranda pūslelės, vadinamos aftomis. Aftoms plyšus, pažeidimo vietose lieka erozijos ar opos. Liga komplikuojasi antrine bakterine infekcija, todėl atsiranda liežuvio opos, deformuojasi nagos, gali išsivystyti mastitai ar miokarditai.
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena, jog gyvulių laikytojai privalo imtis visų saugos priemonių, kad išvengtų užkrečiamųjų ligų atsiradimo jų ūkiuose. Susirgus gyvuliams ar pastebėjus klinikinius požymius, panašius į snukio ir nagų ligą, reikėtų nedelsiant kreiptis į privatų veterinarijos gydytoją ar Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos teritorinį padalinį, arba skambinti visą parą veikiančia nemokama telefono linija 8 800 40403.