„Stručių versle nėra konkurencijos, kadangi užklausų daugiau, nei mes galime išauginti. Pavyzdžiui, aš turiu išauginti 1000 paukščių, o vienam tai labai sudėtinga. Tai gal paprasčiau turėti 10 pažįstamų, ir kiekvienas augins po 100 paukščių“, - „Žinių radijo“ laidoje „Verslo ritmu“ sakė A. Skliar.
 
Jis sako stručių auginimu užsiimantis nuo 1997 metų ir jokios konkurencijos su kitais stručių augintojais esą niekada nebuvo. „Atvirkščiai, skambindavome visada vienas kitam – kas turi kiaušinių, mėsos ar odos.“
 
Ūkininkas sako, kad stručiai, kaip naminiai paukščiai, tik dideli, bet kartu ir pripažįsta, kad verslininkus nuo stručių auginimo atbaido baimės. „Vieni bijo paukščių – kai jis pusės metų, jau yra apie 2 metrų aukščio, metų paukštis jau siekia 2,5 metro ir sveria virš 100 kilogramų. Daug žmonių bijo prieiti prie savo paukščių. Kiti neturi pakankamai žemės paukščiams išauginti. Dar kiti baiminasi naujo verslo, kaip ir ką daryti“, - kalba A. Sklair, pridurdamas, kad strutis iki skerdimo auginamas 10-14 mėnesių.
 
Velykinė problema
 
Stručių kiaušiniai Velykoms – ūkininko kasmetinė problema. „Kasmet neužtenka kiaušinių, ir kasmet daugėja norinčių įsigyti kiaušinių. Žinote, 1,5-2 kilogramų kiaušinis – įspūdinga, gražiai atrodo, tai išsiskiriantis produktas.“
 
Afrikinių stručių kiaušinius ūkininkas parduoda po 70 Lt, o Australijos stručių – po 35 Lt.
 
Ūkininkų sunkumai

A. Skliar teigimu, yra puikiai dirbančių ūkininkų, tačiau ne visi moka parduoti savo produkciją. Pasak jo, dėl to reikėtų tiesioginių sutarčių tarp ūkininkų ir parduotuvių tinklų. „Ūkininkas turi užsiimti auginimu, o verslas reikalauja daug pastangų ir laiko. Jei žmogus žino, kur jis parduos savo produktą, tai ir žemę bus dirbti daug lengviau, o parduotuvėms būtų tiesioginė prekyba, be jokių tarpininkų.“
 
Visą laidos „Verslo ritmu“ įrašą klausykite čia.