Kaip pranešė Aplinkos ministerija, dėl kenkėjo pažeidimų išdžiūvusių ir džiūstančių eglės medynų tūris sudaro 26,1 tūkst. kubinių metrų ir viršija stichinės nelaimės ribą.

Birželį stichinė nelaimė buvo paskelbta Kazlų Rūdos ir Vilniaus rajono savivaldybių teritorijose, o liepą – Šalčininkų rajono savivaldybėje.

Paskelbus stichinę nelaimę miškuose, miškų valdytojai, savininkai ir naudotojai per 10 dienų nuo pranešimo apie stichinę nelaimę paskelbimo privalo apžiūrėti savo miško valdas, esančias šiose savivaldybėse.

Stichinės nelaimės paskelbimo laikotarpiu miškų valdytojai, savininkai ir naudotojai turi žvalgyti savo medynus ne rečiau, kaip kas dvi savaites medžių vegetacijos metu. Kitu metu – ne rečiau kaip kas mėnesį.

Pastebėtas egles su besivystančiais žievėgraužiais tipografais privalu nedelsiant pažymėti ir iškirsti sanitariniais miško kirtimais: ankstyvose vabalų vystymosi fazėse – iki lėliukių susiformavimo, lėliukių ar jaunų vabalų fazėse – ne vėliau kaip iki naujos kartos vabalų išskridimo.

Ministerijos duomenimis, pernai dėl žievėgraužio tipografo pakenkimų eglynuose buvo pažeista apie 1,0 mln. m3 eglių, nuo 2024 metų pradžios iki dabar Lietuvos eglynuose jau užfiksuotas 263,6 tūkst. kub. m pažeistų eglių kiekis.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją