Alus nuo šliužų

Pasirodo, kad šliužai mėgsta alų ne mažiau, negu žmonės. Įpilkite alaus į tuščią skardinę (pavyzdžiui, nuo konservuoto tuno ar kačių ėdalo) ir iki viršutinio kraštelio įkaskite į žemę. Naktį šliužai susirinks pasimėgauti alumi ir jame nuskęs. Ryte skardinės turinį galėsite sunaikinti ir pripildyti ją alumi iš naujo. Tiesa, reikėtų turėti galvoje, kad alus šliužus privilioja tik poros metrų spinduliu, taigi jei jūsų sode yra labai daug šių gyvių, ar jūsų sodas yra labai didelis, gaudyklių su alumi įrenkite daugiau.

Lentos nuo sraigių

Sode toliau nuo gėlių paguldykite ant žemės vieną ar dvi medines lentas. Sraigės mėgsta vėsą ir drėgmę, todėl pradės slėptis po lentomis. Pakėlę lentas, galėsite sugrėbti sraiges į šiukšliadėžę. Sraiges taip pat galite apšlakstyti acto bei vandens (vienodomis dalimis) mišiniu ir taip pat išmesti į šiukšliadėžę. Dar vienas patarimas: visuomet laistykite daržą rytais. Jei naktį dirva ir žolė bus sausos, šliužai ir sraigės bus ne tokie aktyvūs.

Raudonėliai nuo vikšrų

Mums labai patinka sode skraidantys drugeliai, ir kartais net sodiname specialias gėles, kad juos priviliotume. Tačiau kopūstinių baltukų, gudobelinių baltukų ar lapsukių vikšrai daržovėms, gėlėms, medžiams ir krūmams gali padaryti daug žalos. Rinkite vikšrus rankomis, o tuomet prisisodinkite raudonėlių ir čiobrelių – šių prieskoninių žolelių kvapas atbaido vikšrus.

Laikraščiai nuo auslindų

Šiems gana šiurpiems vabalams išnaikinti prireiks kiek didesnių pastangų. Vakare iš drėgnų laikraščių lapų privyniokite ritinėlių ir pridėliokite jų sode. Paryčiais auslindos sulįs į drėgno popieriaus ritinėlius. Surinkite ritinius, kol jie dar neišdžiūvo, bet į šiukšlių dėžę jų nemeskite – šie vabalai iš jų išropos. Popierių su auslindomis geriau sudeginkite, iškratykite kenkėjus į unitazą arba sugrūskite ritinėlius į plastikinį maišą, sandariai jį užriškite ir tik tada išmeskite į šiukšlių dėžę.

Citrusiniai vaisiai nuo amarų

Išnaikinti amarus yra gana sudėtinga, nes šie kenkėjai yra labai smulkūs ir labai greitai dauginasi. Jei ant augalų pastebėjote deformuotus ir pageltusius lapus, arba augalai tapo lipnūs, tai ženklas, kad juos bus užpuolė amarai. Pasiruoškite citrusinį purškalą: sutarkuokite citrinos ar apelsino žieves ir užpilkite jas puse litro verdančio vandens. Žieveles vandenyje palaikykite per naktį, o ryte jas nukoškite per sietelį ar kavos filtrą. Citrusinį vandenį supilkite į purkštuvą ir apipurkškite juo augalą su amarais. Ypač gerai apdorokite lapų apačias – amarai renkasi būtent ten. Kartokite šią procedūrą kas 4 – 7 dienas, kol amarai išnyks.

Bakterijos nuo japoninių vabalų

Šiaurės Amerikoje kovai su japoniniais vabalais ir jų lervomis, kurios padaro didžiulės žalos medžiams ir gėlėms, naudojamos vadinamos pieniškosios sporos (angl. Milky spore) – ekologiškos ir žmonėms, gyvūnams, paukščiams bei kitiems gyviams nekenksmingos bakterijos Paenibacillus popilliae. Šios natūraliai dirvožemyje aptinkamos bakterijos naikina tik japoninių vabalų lervas. Šių bakterijų milteliai ar granulės barstomos pavasarį, vasarą ir rudenį dvejus metus, kad japoniniai vabalai visiškai išnyktų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (36)