Ar tokias užtvankas reikėtų ardyti? Ar aplinkosaugininkai imasi atitinkamų priemonių, sužinoję apie bebravietes?

„Upinis bebras yra veiklus ištisus metus. Ramiuose vandens telkiniuose maitinasi dieną, kitur – tik vėlai vakare arba naktį. Vandens telkinių krantuose jie išsikasa urvus su keletu angų. Žemumose stato 1,5–2,5 m aukščio ir iki 3–5 m skersmens namelius. Vandens lygiui reguliuoti įrengia užtvankas. Bebrai yra monogamai, gyvena šeimomis su pirmųjų ir antrųjų metų jaunikliais. Poruojasi sausio–kovo mėnesiais. Vaikus veda gegužės–birželio mėnesiais“, – paaiškino Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Kėdainių rajono agentūros vyr. specialistas Alfonsas Čeida.

Atsižvelgiant į šias biologines savybes bebrus leidžiama medžioti nuo rugpjūčio 1-osios iki balandžio 15-osios pagal Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių nustatytą tvarką. Kadangi dabar yra toks ramybės laikotarpis, t. y. bebrų medžioti negalima, nes jie veda vaikus, jų užtvankos paprastai nejudinamos.

O medžioklės sezono metu, jeigu kreipiasi žemdirbiai, kad dėl bebrų užtvankų jiems semia dirbamuosius laukus, neveikia drenažas ar apsemia miško plotą, tuomet mes pranešame medžiotojų klubų pirmininkams ir jie privalo reaguoti.