„Sukūriau sodą, kurio priežiūrai reikia skirti palyginti nedaug laiko. Žinoma, reikia pjauti veją ir šiek tiek formuoti augalus. Toks sodas užauga per 10 metų. Vargti reikia pirmus metus. Pagrindinė taisyklė – augalus sodinti į atskiras zonas ir atskirti nuo vejos“, – kaip pasiekė, kaip paprastinti sodo priežiūrą jau jį sodinant pasakoja dizainerė.
Tik pasodintus mažus augaliukus mulčiuojame akmenukais, ar kitoms medžiagomis. Pirmiausia sodinami augalai, tada tarp jų klojama geotekstilė. Ant jos neturi būti žemių. Klaida kloti geotekstilę ir mėginti pradurti skyles ir ten sodinti augalus. Pirmus metus ten gali atsirasti žolių, tačiau ten nepraauga piktžolės. Per keletą metų jos nustelbiamos.
„Siūlau sodinti išliekamąją vertę turinčius daugiamečius visžalius augalus ir neinvestuoti į gėlynus. Jei užsiimsite žoliniais augalais, darbo bus daug. Jei nori tinginio sodo, reikia daugiamečių augalų“, – kitą taisyklę įvardina E. Urbonavičiūtė.
Ji pabrėžia, kad vejoje negalima sodinti po vieną ar du augalus, nes tai apsunkins šienavimą. Geriau kurti kompozicijas ir atskirti veją. Kai jie suauga, kartą ar du kartus per metus juos pakaks šiek tiek formuoti.
Dizainerė lapus surenka žoliapjove tik nuo vejos. Tarp augalų jie paprasčiausiai supūna ir jų nelieka. Niekada nerenka lapų ir po medžiais.
Dizainerė savaip panaudojo net garšvą, kuri pateko į sodą su durpėmis iš sodo. Joje tiesiog pasodino aukštesnius augalus ir piktžolė tapo dengiančiu augalu.
Apie tai kokias žoliapjoves rinktis ir kaip savo milžinišką sodą ji suformavo taip, kad 32 arus būtų galima nušienauti per 20 min bei kiti patarimai videoreportaže.
E. Urbonavičiūtė pasakoja ir kodėl neverta trinkelių įrėminti plastikiniu borteliu ir kaip prižiūrėti jose augančią žolę.