Kada sodinti pomidorus – palankios datos gegužės mėnesį

Atsižvelgiant į tai, kad pomidorai mažiau reiklūs aukštai dirvos temperatūrai nei tie patys agurkai ar baklažanai, tuomet juos sodinti į šiltnamį galima jau balandžio viduryje. Jei manote, kad žemė dar nepakankamai įšilusi, galima ją palaistyti karštu vandeniu, uždengti juoda plėvele ir palaukti savaitę.

Atviroje žemėje viskas kitaip – ten pomidorams nėra tokių patogių sąlygų kaip šiltnamyje, todėl daigus reikia perkelti gegužės pradžioje, naudojant plėvelę arba neaustinę medžiagą. Be pastogės pomidorus galima laikyti tik birželio pradžioje, kai būsite tikri, kad šalnos „neužklups“.

Įdomus niuansas: daugelis sodinukų augintojų mano, kad idealus laikas sodinti pomidorus į atvirą gruntą yra gegužės 20-25 d. Tokie sodinukai duoda dvigubai didesnį derlių nei tie, kurie į žemę buvo pasodinti birželio mėnesį. Net jei naktį šalta, visada galima pomidorus uždengti plėvele ir ryte ją nuimti.

Mėnulio kalendorius parodys, kada sodinti pomidorus šiltnamyje ar atvirame grunte – gegužę geriausia tai daryti 10, 11, 12, 13, 16, 18, 19 arba 21 dieną.

Pomidorai biure

Kaip sodinti pomidorus atvirame grunte ir šiltnamyje – instrukcijos

Svarbu nepamiršti, kaip teisingai sodinti pomidorus atvirame grunte, kad gautumėte ankstyvą derlių ir džiaugtumėtės ne tik skaniais, bet ir dideliais vaisiais.

Tiek šiltnamyje, tiek atvirame grunte daigus prieš sodinimą reikia „užgrūdinti“, kitaip ekstremaliomis sąlygomis jie žus. Norėdami tai padaryti, likus 7-10 dienų iki sodinimo, pradėkite kasdien išnešti pomidorus į orą ir palikite juos ten 2-3 valandoms. Palaipsniui laiką, praleidžiamą lauke, ilginkite iki 8-10 valandų (jei nėra šalnų, galite juos palikti net nakčiai).

Į žemę ir šiltnamį pomidorus sodinkite taip:

  • palaistykite augalus likus 1 valandai iki sodinimo;

  • lysvėje iškaskite duobutes pagal vazono, kuriame augo daigas, dydį;

  • į kiekvieną duobutę įberkite po saują medžio pelenų, susmulkintų kiaušinių lukštų, svogūnų lukštų ir 1 šaukštelį superfosfato;

  • duobutes palaistykite mielių tirpalu (10 g kibirui vandens), kad paskatintumėte daigų augimą;

  • perkelkite daigus su žemės grumstu į duobutę taip, kad šaknys kabotų žemyn.

Pabaigoje beliks pomidorų šaknis pabarstyti puriomis žemėmis, sutankinti dirvą ir palaistyti. Ant viršaus taip pat galite pabarstyti žemių arba komposto.