Ekspertas siūlo neapsiriboti vien įprastinėmis vazoninėmis gėlėmis, bet imtis ir įdomesnių eksperimentų. Pavyzdžiui, pamėginti terasoje ar balkone užsiauginti beržą, liepą ar kitą medį.

„Norint sodinti augalus balkone reikia įvertinti keletą faktorių. Pirmiausia, tai į kurią pasaulio šalį balkonas. Nuo to priklauso, kiek šviesos į jį patenka. Kitas – kokius vazonus galime naudoti. Tik tada jau renkamės augalus“, – aiškina G. Lietvaitis.

K. Pocytė klausė specialisto, ar verta iš turgaus, parduotuvės pirkti jau pasodintas vazonuose žydinčias gėles, tačiau ekspertas sako, kad tokius vienmečius augalus rinktis reikia atsargiai, nes dauguma jų mėgsta saulę. Pasodinus pavėsyje, jais džiaugtis neteks.

Kas kita daugiamečiai augalai, kurie gali grožį ir jaukumą kurti ilgam. Pats dizaineris įvairius „laukinius“ susodino į vazonus ir jie puikiai žiemojo. Tačiau ekspertas pabrėžia, kad norint eiti šiuo keliu svarbiausia pasirinkti pakankamai didelius vazonus. 20-30 centimetrų aukščio ir 30 centimetrų pločio. Dėl to netinka maži pakabinami indai, kurių tūrį daugiamečių augalų šaknys gana greitai užpildo ir jiems pradeda trūkti maistinių medžiagų ir juos reikia labai dažnai laistyti.

Norintiems eksperimentuoti kraštovaizdžio inžinierius siūlo rinktis tujas, kadagius, pušeles, lapuočius. Tai gali būti beržai, liepos, dekoratyviniai krūmai.

„Šiuos augalus galime papildyti daugiamečiais žoliniais augalais“, – siūlo specialistas.

G. Lietvaitis sako, kad vazone augantys beržai ir liepos dideliais medžiais netaps. Tiesiog vazone jiems truks vietos. Jei per dešimt ar dvidešimt metų jie užaugs iki trijų metrų aukščio, tai jau bus didelis pasiekimas. Svarbu tinkamai laistyti ir kartkartėmis dirvą pagerinti kompostu.

Kalbant apie daugiametes gėles vazonuose, jos bus mažesnės, žydės trumpiau nei natūralioje dirvoje. Galvojant apie žiemą svarbiausia jau įrengiant vazoną užtikrinti gerą drenažą, nes mūsų klimato zonoje būna daug užšalimo ir atšilimo ciklų ir dėl to augalo šaknys gali užmirkti.

„Dabar pats geriausiais laikas sodinti daugiamečius augalus. Jis truks iki birželio pabaigos. Tada augalui pakaks laiko įsitvirtinti ir pasiruošti žiemai“, – aiškina G. Lietvaitis, siūlantis jau sodinti ir atsparesnes vienmetes gėlės, pavyzdžiui, našlaites. Lepesniems augalams verta palaukti kol pasibaigs šalnos.

Ekspertas pataria, kad šiuo metu jau geriau rinktis vazonines gėles iš daigų, o ne iš sėklų, nes didelė tikimybė, kad jos pražys tik vasaros pabaigoje.

Turintys saulėtus balkonus juose sodinti ne gėles, o prieskonines daržoves, pavyzdžiui, bazilikus ir pomidorus.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (19)