Tačiau specialistai atkreipia dėmesį, kad nepakanka roboto paleisti į veją: juo, kaip automobiliu, reikia reguliariai rūpintis, o tai šalies gyventojai dažnai pamiršta arba nežino, kaip tai daryti tinkamai, rašoma pranešime.

„Tinkama priežiūra labai svarbi robotų vejapjovių ilgaamžiškumui ir kokybiškam darbui. Neretai būna, kad robotas vejoje paliekamas pavasarį ir prisimenamas tik rudenį. Dažnai ignoruojamos gamintojų rekomendacijos keisti peiliukus, nemokama roboto teisingai saugoti žiemą. Visa tai gali lemti kur kas trumpesnį šių įrenginių gyvavimą“, – teigia „Husqvarna“ robotų vejapjovių ekspertas Simas Bairašauskas.

Robotų vejapjovių gamintojai deklaruoja, kad jų tarnavimo laikas yra apie 10 metų, tačiau įrenginys gali „gyventi“ ir ilgiau. Eksperto teigimu, Lietuvoje yra ne vienas robotas vejapjovė, dirbantis jau 12 metų ir ilgiau. Tiesiog per dešimtmetį pasikeičia technologijos, roboto komunikacijos su išmaniuoju telefonu galimybės, tad vien dėl to gali norėtis jį pakeisti.

Valyti ir keisti peiliukus

S. Bairašauskas sako, kad ilgaamžiškumui svarbu ir tinkamas roboto vejapjovės modelio pasirinkimas. Kiekvienas robotas turi savo galimybių ribas ir, jei jis nuolat dirbs maksimaliu režimu, jo tarnavimo trukmė, tikėtina, bus trumpesnė.

„Pavyzdžiui, turime 10 arų vejos plotą ir jam prižiūrėti pasirenkame 10 arų plotui skirtą robotą. Tokiu atveju, kad tinkamai prižiūrėtų veją, robotas turės dirbti beveik be poilsio ir greičiau susidėvės jo akumuliatorius. Todėl visada geriau rinktis šiek tiek galingesnį robotą“, – pataria ekspertas.

Robotą vejapjovę sezono metu reikėtų 1-2 kartus per mėnesį nuvalyti sausu šepetėliu, kad jis nevežiotų papildomo svorio – nupjautos žolės likučių, žemės, pridžiūvusio purvo.

Kitas svarbus darbas – reguliariai keisti peiliukus. Atšipę peiliukai iš roboto reikalauja didesnių pastangų, stipriau eikvojamas akumuliatorius ir trumpinamas jo tarnavimo laikas. Peiliukus gali tekti keisti kas 2-6 savaites, priklausomai nuo pasirinktų peiliukų, vejos dydžio bei papildomų objektų joje – kankorėžių, akmenukų ir kt. Kuo vejoje daugiau tokių pašalinių objektų, atšipinančių peiliukus, tuo dažniau reikėtų juos keisti.

„Husqvarna“ ekspertas atkreipia dėmesį, kad vis dažniau robotai vejapjovės pasitelkiami pjauti ne tik specialiai įrengtas vejas, bet ir natūralią žolę sodybų kiemuose. Pasak S. Bairašausko, pastaruoju atveju robotui vejapjovei jokių iššūkių nekils, tik svarbu, kad pjaunama pieva nebūtų kaip arimas. Kuo daugiau nelygumų, duobių, tuo labiau robotas kratosi, o tai gali turėti įtakos didesniam ratukų, guolių ir kitų komponentų nusidėvėjimui. Todėl nelygumus pirmiausia reikėtų tinkamai sutvarkyti, išlyginti į duobeles įpilant žemių ar smėlio, o vietas, kur to reikia, parodys pats robotas.

Vejapjovė

Teisingas sandėliavimas žiemą

Atėjus rudeniui, svarbu robotus vejapjoves tinkamai paruošti žiemos miegui. Juos reikia kruopščiai išvalyti ir sandėliuoti šiltoje patalpoje.

„Akumuliatoriaus ilgaamžiškumui labai svarbu rudenį jį pilnai įkrauti. Paliktas pustuštis per žiemą jis gali išsikrauti ir užsiblokuoti, tada pavasarį jo nebepavyks įkrauti ir teks keisti nauju. Roboto vejapjovės akumuliatoriaus tarnavimo laikas yra maždaug 5-6 metai, jis priklauso nuo to, kaip stipriai robotas „apkrautas“ ir, žinoma, ar taisyklingai naudojamas, – aiškina vejapjovių ekspertas.

S. Bairašauskas atkreipia dėmesį, kad namuose neturint sąlygų roboto vejapjovės tinkamai sandėliuoti, geriau nerizikuoti ir žiemai jį atiduoti saugoti pardavėjo atstovui, turinčiam tinkamas patalpas bei garantuosiančiam teisingą roboto ir jo akumuliatoriaus priežiūrą šaltuoju sezonu.

Reikalinga techninė apžiūra

S. Bairašauskas sako, kad kasdien robotus vejapjoves galima prižiūrėti patiems, tačiau kai kuriais atvejais juos, kaip ir automobilius, verta patikėti specialistams, kurie atliks profesionalią techninę apžiūrą. Tai daryti rekomenduojama bent kas antrą sezoną.

„Apatinėje roboto vejapjovės korpuso dalyje, kur įmontuota visa elektronika, yra guminės važiuoklės sandarinimo tarpinės, kurias reikia keisti kas porą metų. Jos ilgainiui sustandėja, praranda savo savybes, į roboto vidų gali patekti drėgmė ir jis gali sugesti. Pats roboto savininkas niekaip nepastebės, kad tarpines laikas keisti, tam reikalinga specialistų apžiūra“, – aiškina vejapjovių ekspertas.

Dėmesys reikalingas ir ratukų bei peilių diskų guoliams. Jie nuolat būna agresyvioje terpėje, kur daug drėgmės. Jų dėvėjimosi greitis priklauso nuo pjaunamos vejos dydžio ir pjovimo laiko – jei robotas vejapjovė dažniausiai dirba vakarais ar naktį, kai veja drėgnesnė, guoliai susidėvės greičiau. Ženklas, kad kažkas negerai – robotui važinėjant atsiradęs pašalinis garsas.

„Taip pat kasmet atsiranda programinės įrangos atnaujinimai, naujos funkcijos, tad tokiam atnaujinimui taip pat rekomenduojama kas sezoną atvežti robotą specialistams. Todėl patarčiau kas 1-2 metus parodyti robotą vejapjovę specialistams – jis nepailsdamas kasdien važinėja, tad jam būtinas ir atitinkamas dėmesys“, – tikina pašnekovas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (21)