Kėdainių rajono laukuose pirmosios bulvės į vagas šiemet krito kovo 14-ąją. Ir nors naktinės šalnos dar gąsdina, tačiau bulvės turėtų jas atlaikyti ir puikiai užderėti, o šiuo metu ūkininkams didžiausias galvos skausmas – tikrai ne oro sąlygos.
Nerami situacija
„Situacija labai nerami, labai brangu darosi bulvę užauginti. Viskas dėl to karo Ukrainoje – pasekmes jaučiame ir mes – ūkininkai.
Įsivaizduokite, azoto trąšos pabrango net šešis kartus, dyzeliniai degalai – dvigubai, agroplėvelė, be kurios bulvių neužauginsi, taip pat pabrango, be to darbuotojų atlyginimai kyla, tad bulvių auginimo savikaina darosi labai didelė.
Aišku, viską diktuoja rinka, matysime, kas ir kaip bus“, – laukuose apžiūrinėdamas vykdomus bulvių sodinimo darbus „Rinkos aikštei“ pasakojo žinomas Kėdainių krašto ūkininkas.
Po plėvele
Ūkininko laukai jau baltuoja – visos pasodintos pirmosios bulvės kaipmat dengiamos agroplėvele. Ankstyvųjų bulvių šiemet ūkininkas planuoja pasodinti maždaug 25 hektarus.
Vėliau seks vėlyvesnių bulvių veislių sodinimas, kol galų gale bulvėmis bus apsodintas beveik 200 hektarų laukas.
„Laukuose nėra šlapia, dirva jau gera, aišku, tos šalnos gąsdina, bet čia rizika, ji kasmet yra, mes prie to pripratę.
Reikia toliau gyventi, negalima sustoti, gyvenimas nesustoja. Nesodinsi bulvių – jų ir nekasi. Bet manau, kad viskas bus gerai“, – šypteli ūkininkas ir nuskuba prie laukuose besidarbuojančių žmonių ir sunkiosios technikos.
Ūkininko veržlumas
Kėdainių krašto ūkininkas bulves sodina visuomet labai anksti – lenkia kitus krašto ir Lietuvos ūkininkus kurie teigia, kad pirmąsias bulves sodina, kai tik leidžia gamtos sąlygos.
Pasodinus bulves darbai nesibaigia – tuomet visas dėmesys skiriamas sodinukų priežiūrai.
Ūkininko veržlumas bei sukaupta ilgametė patirtis padeda jam pasiekti puikių rezultatų.
O jei dar ir oro sąlygos bus palankios, tuomet kėdainiečiai pirmųjų savojo krašto bulvių galės paragauti jau gegužės–birželio mėnesiais.