Daigų auginimas patalpoje, deja, nėra toks lengvas darbas, koks gali pasirodyti. Esama daugybės niuansų, į kuriuos būtina atsižvelgti, kad daigai neskurstų.
Toliau pateikta keletas patarimų iš portalo „The Spruce“, kuriais vadovaujantis daigų auginimo procesas nepasirodys pernelyg komplikuotas, be to, jį vainikuos sėkmė.
Tebūnie šviesa!
Daigams tiesiog būtina šviesa ir kuo daugiau, tuo geriau. Net ir tada, jei kambario langai žiūri į pietus, dar visiškai nereiškia, kad ant palangės augantiems daigams pakaks šviesos.
Jei daigai negaus pakankamai šviesos, jie ims skursti ir neišaugs į tvirtus augalus. Laimei, yra galimybė įrengti dirbtinį apšvietimą – tai visiškai paprastas ir didelių investicijų nereikalaujantis darbas.
Dirbtinio apšvietimo pranašumas tas, kad juo naudojantis daigus galima auginti net ir spintoje. Įsigijus specialių kabliukų ir grandinėlių, bus lengva kaitalioti virš vazonėlių kabančių lempučių aukštį. Svarbu turėti omeny, kad skirtingų augalų daigų augimo tempas – nevienodas, todėl jie turi būti skirtingai apšviesti.
Apšvietimui tiks ir kaistančios, ir nekaistančios lemputės. Kad netektų nerimauti, jog galite pamiršti jas įjungti, pasinaudokite laikmačiu: nustatę 14 valandų per dieną švietimo trukmę, būsite atsikratę vienu rūpesčiu.
Automatinio laistymo sistema
Pasirinkus durpinius vazonėlius kartais tenka patirti fiasko, nes žemė juose ypač greitai džiūsta. Tačiau dabar galima įsigyti kuo įvairiausių laistymo sistemų – tereikia išsirinkti tinkamą.
Tinkamas substratas
Daugelis apmaudžiai klysta galvodami, kad visas sėklas galima sėti į elementariausią daržo žemę. Vis dėlto taip nėra. Daigai imlūs grybeliniam susirgimui, vadinamam diegavirte, arba juodąja kojele. Jam prasidėjus dar vakar sveikai atrodę daigai staiga pajuosta, išvirsta ir sudžiūva. Norint išvengti tokios baigties, daigams būtina rinktis sterilią dirvą.
Tręšimas
Daugelis augalams daiginti skirtų dirvožemio mišinių nėra papildyti maisto medžiagomis. Kurį laiką daigai maitinasi tuo, ko esama sėkloje, tačiau kai ima skleistis lapeliai, augalus reikia patręšti skystomis trąšomis.
Vėjas ir vėdinimas
Natūraliomis sąlygomis daigai auga lauke, apšviesti saulės, laistomi lietaus ir siūbuojami vėjo. Kadangi šviesos ir vandens klausimai jau aptarti, metas pereiti prie vėdinimo problemos.
Vėjui tenka svarbus vaidmuo augalo vystymosi procese: kadangi turi prieš jį atsilaikyti, tvirtėja daigo stiebas ir šaknų sistema. Vėjo poveikį pavyks sukurti įjungus ventiliatorių, tiktai tada reikės dar atidžiau stebėti, ar augalams pakanka drėgmės, nes dėl vėdinimo dirva greičiau sausėja. Galima rinktis ir kitą vėjo imitavimo būdą – porą kartų per dieną pakedenti daigus pirštais.
Skaitykite informaciją ant pakuočių
Visa būtina su sėklomis susijusi informacija būna pateikta ant daugumos pakuočių. Čia visada nurodoma, kokiame gylyje turi atsidurti sėkla. Ne visi augalai palankiai reaguoja į persodinimą, todėl kai kuriuos geriau iš karto sėti į tą vazoną, kuriame jie augs. Apie tai taip pat dažniausiai būna parašyta ant pakelio.
Jeigu atidžiai perskaitysite nurodymus, sužinosite, per kiek laiko sėklos sudygsta ir kada daigus galima perkelti į lauką. Sėklų pakelių patariama neišmesti – jų gali prisireikti, o jei išmesite, tai, vadovaujantis Merfio dėsniais, taip tikrai nutiks.