Išprašyti įmanoma

Gamtininkas Deividas Makavičius sako, kad šie gyvūnai kurmiarausius rausia ne veltui, o ieškodami maisto, ir nors daugelis mano, kad jie ėda augalus, iš tiesų jie yra vabzdžiaėdžiai: „Kokia lerva ar vabalas įkrenta į tą kurmio taką, jis vaikšto ir randa. Kai maisto sumažėja, jie pradeda rausti naują taką.“

Jis pripažino, kad pats kurmių nenaikina, tik sulygina kurmiarausius, tačiau norintiems juos išprašyti, pataria: „Galite bandyti juos gaudyti specialiais gyvagaudžiais spąstais ir vėliau paleisti kitoje vietoje.“

Tokius spąstus galima pasidaryti ir patiems, tikina jis:

„Tam reikia dviejų stiklinių butelių su didesne anga. Juos surėmus dugnais ir įstačius į kurmio taką, gyvūnas įlįs į butelį ir negalėdamas apsisukti jame pasiliks. Tuomet gyvūną galima paleisti kažkur kitur. Gamtininkas siūlo parinkti humusingą, derlingą dirvožemį, kad gyvūnas rastų maisto. Galima paleisti vietoje, kur jau yra kitų kurmiarausių.“

Kurmiarausiai

Grynas.lt anksčiau rašė, kad kurmius galima išguiti ir kitomis natūraliomis priemonėmis, pavyzdžiui, sumažinti vabzdžių, sliekų, lervų, kuriomis jie minta, kiekius sklype, arba – sodo pakraščiuose pasisodinti stipraus kvapo gėlių, kurių jie nemėgsta: pavyzdžiui, narcizų, medetkų ir alijošinių šeimos augalų. Dar kai kas pataria paberti kavos, jos kvapas šiems gyvūnams taip pat nėra malonus.

Parduotuvėse galima įsigyti ir prietaisų, kurie skleidžia vibraciją, kadangi kurmiai nenori būti trukdomi, tikėtina, patys pasišalins iš tokios aplinkos.

Kurmiai saugiausiai jaučiasi po priedanga, tad nuolat pjaukite žolę ir prižiūrėkite sodo lysves.

Naudingi gyvūnai

Pašnekovas pasakoja, kad kurmiarausių dydžiai skiriasi. Ties didžiųjų kurmiarausių vieta, tikėtina, yra gyvūnų guolis, kur jie veda jauniklius. Šie užaugę ieško naujų vietų.

Įdomu tai, kad į kurmių takus prikritus daug lervų ir sliekų, gyvūnai (jų seilėse yra nuodingos medžiagos) savo grobį perkanda, kad nepabėgtų, ir pasilieka vėlesniam laikui suėsti.

Jis sako, kad kurmiai jūsų sode atsirado ne veltui. Tai rodo, kad dirvoje gausu jiems tinkamo maisto – sliekų, vabzdžių, lervų, kurių draugija sodininkai ne itin džiaugiasi, taigi kurmiai netgi padeda, todėl reikėtų įvertinti, ar tikrai norite juos išprašyti.

„Įvairūs kenkėjai dažnai nugraužia augalų šaknis, o kurmiai juos išrenka. Patys kurmiai augalų neėda, jie yra vabzdžiaėdžiai. Gali nebent pajudinti daržovės šaknį, kol rausiasi“, – tikina jis ir priduria, kad kai žmonės išnaikina kurmius, dažnai toje vietoje atsiranda kurkliai, grambuolių lervos, kurie graužia daržovių šaknis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją