Kartojame Delfi jau skelbtą tekstą apie daigų auginimą.

1. Stenkitės sėklas pirkti tik specializuotose, gerą reputaciją turinčiose parduotuvėse. Įsitikinkite, kad sėklos nepasenusios – ant pakelio turi būti nurodyta galiojimo data, pakelyje esančių sėklų kiekis ir partijos numeris.

2. Dauguma gamintojų paruošia sėklas (dezinfekuoja, apdoroja augimą stimuliuojančiomis medžiagomis). Informacija apie tai turi būti nurodyta ant pakuotės. Paruoštoms sėkloms papildomai nieko daryti nereikia, kitaip galite jas sugadinti.

3. Neparuoštas sėklas, ypač jei jas surinkote patys, reikėtų dezinfekuoti, kitaip augalai gali apsikrėsti infekcinėmis ligomis.

4. Labai svarbu parinkti tinkamą gruntą sodinukams. Paprasčiausia nusipirkti parduotuvėje tinkamų substratų. Kiekvienam augalui galima paruošti atskirą substratų mišinį, kuris visiškai patenkintų jo poreikius ir kuriame jis galėtų augti ir vystytis.

Jei nusprendėte naudoti daržo žemę, ją reikėtų paruošti – du kartus užšaldykite ir atšildykite (pavyzdžiui, nešildomame balkone). Panašiai reikėtų apdoroti ir kitus mišinio komponentus. Dirvą kopūstų sodinukams būtinai reikia apdoroti termiškai. Nerekomenduojama substrato apsunkinti, pridedant į jį per daug durpių – jis turi būti lengvas ir purus, su daug maistinių medžiagų.

5. Sodinukų talpose turi būti užtikrintas geras drenažas. Jei jose užsilaikys vanduo, sėklos ir daigai gali žūti.

6. Sėklas reikia sėti negiliai (ne gilesnėje nei 0,5 cm duobutėje), kitaip jos gali neišdygti.

7. Nedarykite dažnai pasitaikančios klaidos – nelaistykite ką tik pasėtų sėklų. Taip sėklos nugrimzta giliau į žemę ir vėlgi gali neišdygti. Žemę geriau palaistyti prieš sėjant sėklas.

8. Viršutinis grunto sluoksnis visada turi būti drėgnas (bet ne šlapias, vanduo neturi užsistovėti), tai reikalinga, kad kol kas dar silpni daigeliai sėkmingai augtų, nes perdžiūvusioje žemėje jie gali žūti.

9. Nesėkite sėklų per tankiai, antraip jos ims temptis ir silpnės, padidės infekcinių ligų rizika (pavyzdžiui, grybelinių).

10. Sodinukams reikia užtikrinti 25-26 laipsnių temperatūrą, kitaip daugumos kultūrų sėklos nesudygs. Nerekomenduojama talpų su pasodintomis sėklomis laikyti ant šaltos palangės arba vietose, kur gali būti skersvėjų.

11. Prasikalusiems daigeliams reikia užtikrinti kuo daugiau saulės šviesos, kad jie neištįstų. Tinkamiausia vieta – šilta pietinė palangė. Už dėžių su sodinukais, iš kambario pusės papildomai reikėtų pastatyti skydus iš folija aptraukto kartono, kad šviesa neišsisklaidytų. Dienos šviesą daigai turėtų gauti 12-14 valandų, todėl esant poreikiui būtina juos papildomai šildyti specialiomis augalų lempomis.

12. Vandenį daigams laistyti reikėtų palaikyti ne mažiau nei parą, jo temperatūra turėtų siekti apie 22–24 laipsnius.

13. Persodinti daigus reikia iškart, kai užauga viena-dvi poros lapelių, ilgai neatidėliokite šios procedūros. Persodintus daigus reikia 2-3 dienas laikyti pavėsyje, saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių.

14. Likus 10-12 dienų iki sodinimo į atvirą gruntą pradėkite grūdinti sodinukus. Per šį laikotarpį juos reikia nuosekliai pratinti prie gryno oro, po truputį didinant buvimo lauke laiką.

15. Jei sodinukus būtina pervežti toli, nelaistykite jų likus dienai ar dviem iki pervežimo, tegul jie truputį apvysta – tai sumažins pažeidimų riziką. Tačiau iškart po pervežimo būtina juos gausiai palaistyti pastovėjusiu vandeniu.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją