Pasistenkite augalą laistyti šiek tiek rečiau, įrenkite gerą drenažą, pravalykite skylutes vazono apačioje. Gali būti, kad augalas tiesiog nespėja sugerti viso vandens, o jis, garuodamas nuo žemių paviršiaus, suformuoja druskų sluoksnį. Užuot laistę dažnai, bet negausiai, pamėginkite laistyti retai, bet gausiai, kad permirktų visos žemės.
Jei retesnis laistymas nepadėjo ir pelėsio nepavyko atsikratyti, persodinkite augalą į mažesnį vazoną (jei matote, kad šaknys užima tik dalį žemės). Galite augalo ir nepersodinti – tokiu atveju tiesiog nuimkite ir pakeiskite viršutinį žemių sluoksnį.
Vazoną kruopščiai išplaukite ir nuplikykite verdančiu vandeniu. Jei galite, pavirinkite jį puode ar kibire vandens. Tuomet išdžiovinkite ir ant dugno užpilkite žvyro arba smulkintų plytgalių – taip užtikrinsite drenažą.
Kad sunaikintumėte visus žemėse esančius mikrobus ir pelėsių sporas, prieš suberdami žemes į vazonėlį, pakaitinkite jas orkaitėje ar palaikykite ant garų. Turėkite galvoje, kad užteršta gali būti ir pirktinė žemė, todėl papildomai apdoroti reikėtų ir ją. Norėdami dezinfekuoti žemes garais, suberkite jas į kiaurasamtį ir uždėkite ant puodo su verdančiu vandeniu. Laikykite, kol žemės įkais.
Laistykite augalus tik minkštu vandeniu. Norėdami vandenį suminkštinti, supilkite jį į indą ir palikite pastovėti vieną ar dvi dienas. Niekada nelaistykite gėlių vandeniu tiesiai iš vandentiekio – tai joms labai kenkia. Jei turite galimybę, perfiltruokite vandenį per jonų mainų filtrą – vanduo praturtės kaliu, o chloro, kalcio ir magnio sumažės.
Kartą per mėnesį palaistykite augalus vandeniu su 1 – 2 lašais citrinos sulčių vienam litrui. Taip pat galite naudoti oksalo rūgštį, bet stenkitės jos nepadauginti.
Pasirūpinkite, kad patalpos, kuriose laikote augalus, būtų tinkamai drėkinamos, nes sausas oras gali būti viena iš pelėsio atsiradimo vazonuose priežasčių. Geriausias sprendimas būtų įsigyti jonizuojantį oro drėkintuvą, tačiau galite pasitelkti ir paprastesnį būdą – nakčiai ant radiatorių tiesiog padžiauti drėgnus rankšluosčius.