Tačiau sėklų sudaiginimas patalpoje nėra toks jau paprastas darbas, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Egzistuoja šimtai niuansų, į kuriuos būtina atsižvelgti, kad daigai nenukentėtų.

Štai keletas patarimų, kurie palengvins šį procesą ir leis sėkmingai sudaiginti sėklas.

Tegyvuoja šviesa
Kad daigai sudygtų ir augtų, reikia šviesos. Ir labai daug. Net jeigu jūsų langai orientuoti į pietus, dar nereiškia, kad ant palangės daigams pakaks saulės.

Jeigu daigams nepakaks šviesos, jie veikiau sunyks, nei išaugs dideliais ir stipriais augalais. Tačiau visada galima įrengti dirbtinį apšvietimą – tai paprasta ir nebrangu.

Dirbtinio apšvietimo privalumas tas, kad jį įrengus sėklas sudaiginti galima kad ir spintoje. S formos kabliukai ir grandinėlės padės jums virš vazonų pakabinti lemputes ir augant sodinukams jas atitinkamai pakelti. Atkreipkite dėmesį, kad jeigu daiginate skirtingų augalų sėklas, augimas gali skirtis ir tokiu atveju prireiks apšvietimo nevienodame lygyje.

Apšvietimui galima naudoti šiltą ir šaltą šviesą. Pastatę nebrangų laikmatį galėsite pamiršti įjungimą ir išjungimą – tiesiog nustatykite laikmatyje 14 valandų per parą laiką ir vienu rūpesčiu bus mažiau.

Naudokite savaiminio laistymo sistemas
Dažnai sėklų daiginimas durpių vazonėliuose baigiasi nesėkme, nes šie labai greitai išdžiūna. Vis dėlto, mūsų laikais galima įsigyti įvairiausių savaiminio laistymo sistemų, todėl sunkiausia užduotimi tampa geriausios išsirinkimas.

Naudokite kokybišką substratą
Daugelis mano, kad bet kokios sėklos gali sudygti sodo dirvožemyje, tačiau taip nėra. Daigai yra labai jautrūs grybeliui, vadinamam juodąja kojele. Jis pasireiškia štai kaip: vieną dieną džiaugiatės sveikais daigais, o kitą dieną visi jie per valandą numiršta. Todėl jeigu norite išvengti šios galimos problemos, naudokite sodinukams skirtą sterilų dirvožemį.

Nepamirškite trąšų
Dauguma sterilių mišinių, skirtų daiginimui, neturi maistinių medžiagų. Kurį laiką daigai maitinasi iš pačios sėklos, tačiau atsiradus lapeliams juos būtina patręšti skystomis trąšomis.

Ventiliacija ir vėjas
Pagal savo prigimtį sėklos turėtų dygti lauke, kad galėtų gauti užtektinai šviesos, gerti lietaus vandenį ir suptis vėjyje. Jeigu dėl šviesos ir laistymo išsiaiškinome, tai su vėju ne taip viskas paprasta.

Vystantis daigui vėjas atlieka svarbų vaidmenį – jam pučiant stiprėja augalo šaknų sistema ir stiebas. Norint imituoti vėją šalia galima pastatyti ventiliatorių, tačiau tokiu atveju būtina itin atidžiai stebėti laistymą, nes ventiliatorius išdžiovina žemę.

Antras variantas: pora kartų per dieną augalus „prašukuokite“ pirštais, tai yra, pirštų galiukais prabėkite per daigų viršūnėles. Jiems tai bus savotiška mankšta.

Perskaitykite informaciją ant pakelio
Ant daugumos pakelių su sėklomis pateikiama visa būtina informacija. Visada nurodomas gylis, kuriame reikia sodinti sėklas. Ne visiems augalams patinka persodinimas, todėl geriau juos daiginti tame vazonėlyje, kuriame jie augs. Apie tai taip pat dažnai rašoma ant pakelio.

Taip pat ant pakelio nurodoma kaip ilgai dygsta sėklos ir kada jas galima sodinti lauke. Pakuotės neišmeskite, nes ji vienu ar kitu momentu dar gali jums labai pasitarnauti. Juk, pagal Merfio dėsnį, jeigu išmesite, jos jums būtinai prireiks.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)