Atėjusieji į Didžiąją sodinukų mugę galės įsigyti vaismedžių, vaiskrūmių, gėlių bei dekoratyvių augalų, prieskoninių ir vaistinių augalų, įvairių priemonių sodo ir daržo priežiūrai, įrankių, sodo aksesuarų, lauko skulptūrų, taip pat rudens gėrybių.

„Praėjusi pandemija į mūsų gyvenimus įnešė nemažai naujovių – daug žmonių ėmė dirbti nuotoliniu būdu, įsigijo ar ėmė puoselėti turimas sodybas – sunkiausių suvaržymų metu jos tapo puikiomis užuovėjomis, ėmė domėtis kaip patiems užsiauginti maisto – sodininkystė ir daržininkystė vėl sugrįžo į madą“, – kalbėjo mugės iniciatorė Ventė Viteikaitė.

„Užsienyje vykstančios mugės sutraukia daugybę augalų entuziastų, jose galima ne tik įsigyti įvairių sodinukų, sėklų, bet ir gauti patarimų kaip vieną ar kitą augalą prižiūrėti, gauti iš jo didžiausią derlių. Tokia pati ir Didžiosios sodinukų mugės idėja – man svarbu, kad tai būtų ne tik prekybos, bet ir pasidalinimo žiniomis vieta, kad čia megztųsi pažintys, vyktų bendravimas“, – teigė organizatorė. Vilniuje gimusi ir užaugusi moteris nuo vaikystės domėjosi augalais, o šis susidomėjimas dar labiau išaugo, kai prieš kelis metus nusprendė, jog mieste gyventi nebenori.

Į mugę pakviesti ir stambūs komerciniai medelynai, ir maži gamtiniai ūkiai, pavieniai augintojai – iš viso daugiau nei pusšimtis dalyvių, suvažiuosiančių iš visos Lietuvos. Bus galima įsigyti tiek Lietuvoje labiausiai paplitusių nuo seno auginamų veislių, tiek retų egzotinių.

Mugėje bus galima rasti obelų, kriaušių, slyvų, vyšnių, trešnių, šermukšnių, riešutmedžių, serbentų, agrastų, aktinidijų, aviečių, gervuogių, šilauogių, sausmedžių bei kitų vaismedžių ir vaiskrūmių, o norintys papuošti aplinką galės rinktis iš daugybės rūšių gėlių ir dekoratyvinių augalų. Renginyje dalyvaus nemažai specializuotų ūkių ir garsių Lietuvos kolekcininkų – iš jų bus galima įsigyti šilkmedžių, vynuogių, rožių, bijūnų, mėtų. Be to bus galima įsigyti specialių substratų bei komposto, trąšų, mulčio, priemonių nuo kenkėjų, įvairių įrankių, sodo aksesuarų, vazonų ir vazų, nedidelių lauko skulptūrų, fontanėlių.

„Noriu priminti, kad ruduo – toks pat geras metas sodinti, kaip ir pavasaris, o kalbant apie vaismedžius ir vaiskrūmius – netgi geresnis, nes vėsiau ir drėgniau, augalai lengviau prigyja. Be to šis metų laikas labai palakus, nes nemažai sodininkų į mugę atsiveš savo derliaus – bus galima paragauti įvairių vaisių, uogų, daržovių, tad išsirinkti patinkančių augalų bus dar lengviau“, – žadėjo organizatorė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją