„Dar va kiek arbūziukų yra, dar mums užteks, jei bus orai tokie palyginus gražūs, be šaltuko, mes dar arbūzėlių pasirinksim. Šie skanūs, gerai išsilaiko. Jaučiu dviejų neparsinešiu, sunkūs.
Labai užsimaniau arbūzų, pamaniau, ateisiu pasiskinsiu. Va „Karolina“ guli, gražuolė. Jau bus pernokusi, geltona. Raštas kur turi būti šviesiai žalsvas, geltonas, tikrai pernoko, net neliesiu. O jau „Oltenia“ drąsiai galima valgyti, jie visi labai skanūs“, – sakė moteris vaizdo įraše.
Vieną arbūzų Vilma parsinešė namo. Pasirinko „Orange king“ veislę. Arbūzą moteris prapjovė ir parodė, kaip jis atrodo iš vidaus.
„Kaip gražiai sunokęs, nepernokęs. Geltonas, geltonas. Per ekraną matau rodo, kad geltona spalva, iš tikrųjų oranžinė, labai graži spalva. Skonis labai geras, labai sultingas“, – komentavo pašnekovė.
Ji papasakojo, kaip augina šias daržoves.
„Dalį arbūzų auginome lauke ir pirmi metai pabandėme auginti šiltnamyje. Lauke taip ilgai neišlaikysi, nors mažos šalnos nelabai ir pakenkia. Lapkritį ir gruodžio pradžioje arbūzų vis dar buvo šiltnamyje.
Šiltnamis paprastas, polietileninis, nešildomas. Dar ir šiandien turime arbūzų, kuriais vis dar galime pasidžiaugti ir prisiminti vasarą“, – pasakoja Vilma.
Gruodžio pradžioje arbūzai jau buvo sunešti į namus, kad nesušaltų.
„Parsinešėme į namus ir dar kažkurį laiką jų turėsime. Arbūzus auginame jau apie 20 metų. Kol nežinai kaip auginti, atrodo sudėtinga, bet kai jau žinai smulkmenas, visai paprasta.
Norint išlaikyti ilgiau arbūzus reikia tiesiog pasirinkti tam tikras veisles.
Ankstyvos veislės arbūzų taip ilgai nuskintų neišlaikysi 2–3 savaitės ir jie nebetenka savo skonio, pradeda pūti. Geriausiai pasirinkti vidutinio vėlyvumo veisles.
Šios veislės gan gerai išsilaiko ilgesnį laiką nepakeisdamos skoninių savybių būdingų tai veislei. Pas mus gerai išsilaiko „Charlston grey“, „Orange king“, „Čiumak“ ir kitos veislės. Specialiai nieko nedarome“, – tikino Vilma.