Auginių pjovimo gairės
Auginiams labiausiai tinka tos vynuogių šakos, nuo kurių šiais metais skynėte derlių. Idealiais auginiais laikomos pieštuko storumo (8–12 mm skersmens) gyvašakės. Ant kiekvienos iš jų turėtų būti po 4–5 pumpurus. Apatinį pjūvį reikia atlikti tuoj pat už sustorėjimo, o viršutinį – per 2 cm virš pumpuro, rašoma portale „Supersadovnik“.
Kad saugomų auginių neimtu atakuoti pelėsis, juos reikia pamerkti į 3 proc. stiprumo vario sulfato tirpalą, o tada nudžiovinti. Taip paruoštas gyvašakes patartina surišti kuokštais. Jei turte ne vieną vynuogių veislę, paženklinkite kuokštus atitinkamomis „etiketėmis“.
Ruošti auginius galima pradėti spalio pabaigoje, bet iki gruodžio pradžios reikėtų suspėti jų prisipjauti.
Auginių saugojimas
Vynuogių auginius galima saugoti įvairiose vietose, pvz., susukti į polietileno maišelius suguldyti ant apatinės šaldytuvo lentynos arba tarp langų stiklų (jei langai dvigubi ir jų rėmai – mediniai).
Auginiai puikiausiai išsilaiko ir rūsyje sukrautose dėžėse su drėgnu smėliu.
Žinoma, galite juos palikti net lauke! Jei šis variantas jums atrodo priimtiniausias, iškaskite 80 centimetrų gylio duobę, įberkite į ją smėlio (tiek, kad susidarytų 10–15 centimetrų storio sluoksnis), ant jo suguldykite gyvašakes, užberkite jas tokio pat storio sluoksniu smėlio, o tai, kas liko iki duobės viršaus, užpildykite žemėmis.
Tik nepamirškite sode įrengtos saugyklos kaip nors pažymėti, kitaip pavasarį ją bus nelengva rasti.