Lietuvoje – daugybė socialinių grupių, kurioms būtina visuomenės pagalba. Ne išimtis ir socialinę atskirtį patiriantys žmonės. Tarp jų – ir gatvės jaunimas, sunkiomis ligomis sergantys gyventojai, skurdą patiriantys tautiečiai.
Portalo Delfi užsakymu žurnalo „Reitingai“ atliktame tyrime dalijamasi įmonėmis ir verslininkais, kurie įvardijami kaip geradariai, suteikiantys pagalbą socialinę atskirtį patiriantiems žmonėms.
Įmonė LT INTERIOR nuo 2015 m. įvairias socialinę pagalbą teikiančias organizacijas parėmė už 80 tūkst. eurų. Iš jų paramos Vilniaus arkivyskupijos „Caritui“ buvo suteikta už 34 tūkst. eurų. Parama organizacijoms suteikta tiek finansais, tiek baldais, tiek reikalinga įranga. Jau daug metų ši įmonė prisideda kuriant jaukesnę bei oresnę aplinką VAC laikinųjų namų gyventojams, savanoriams ir darbuotojams. Šiais metais užbaigiamas metus trukęs VAC laikinųjų namų vidaus remontas ir šios įmonės padovanotais baldais atnaujintos visos darbo bei gyvenamosios patalpos.
Beje, bendrovė LT INTERIOR smarkiai parėmė ir reabilitacijos įstaigą „Taikos kelias“, kuri teikia pagalbą žmonėms, patyrusiems socialinę atskirtį, alkoholikams, narkomanams. Parama suteikta baldais, jais apstatytos kelios patalpos. Šiais baldais, kurių vertė – per 10 tūkst. eurų, naudojasi daugiau nei 30 žmonių.
Įstaiga ir kaimo turizmo sodyba „Gojaus atgaiva“ per penkerius metus priklausomybės ligonių reabilitacijos bendruomenei „Vilties švyturys“ skyrė daugiau nei 70 tūkst. eurų paramos. Šiame centre per pastaruosius 17 metų yra gydęsi daugiau nei 1000 žmonių.
Bendrovė „GlaxoSmithKline Lietuva“ 2018–2019 m. Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Alytaus ir Visagino „žemo slenksčio“ kabinetams skyrė daugiau nei 52 tūkst. Eur. Sveikatos ir socialinės paslaugos buvo teikiamos infekcinėmis ligomis (ŽIV, hepatitu C) sergantiems pacientams iš socialinės rizikos ir skurdą patiriančių grupių bei šeimų, priklausomybių turintiems žmonėms bei sergantiems asmenims, esantiems Alytaus pataisos namuose. Iš viso padėta 250 pažeidžiamų žmonių.
Verslininkas, „Achemos grupės“ valdybos narys ir vienas iš akcininkų Adomas Žadeika, įvairių organizacijų tvirtinimu, išties nusipelno geradario vardo. Per pastaruosius dvejus metus jis suteikė 13 tūkst. eurų paramos Vilniaus socialiniam klubui (Vilnius social club), kuris siekia mažinti socialinę atskirtį ir teikia profesionalią socialinę ugdomąją pagalbą paaugliams bei jaunimui. Paprasčiau tariant, dirba su gatvės jaunimu. Be to, 20 tūkst. eurų paramą suteikė įstaigai „Savanoriai vaikams“. Dosniai A. Žadeika remia ir kitus socialinius, atskirtį mažinančius projektus.
Bendrovė „Prior Musica“ jau keletą metų nuosekliai remia priklausomybes turinčių asmenų bendruomenę „Aš esu“. Remia tiek pinigais, tiek darbais, tiek renginiais, tiek kita pagalba. Bendra pagalbos finansinė išraiška – per 20 tūkst. eurų.
Bendrovė „Mimeta“ per pastaruosius penkerius metus priklausomybės ligų reabilitacijos bendruomenei „Sugrįžimas“ suteikė paramos daugiau nei už 20 tūkst. eurų. Tai – ir medžiagos, ir paslaugos, ir pinigai.
Bendrovė „Klaipėdos duona“ jau daugiau nei penkerius metus per Klaipėdos „Caritą“ ir per parapijų namus remia skurstančiuosius, benamius, nelaimėlius ir atskirtį patiriančius žmones. Ji nuolat nemokamai tiekia duoną ir jos gaminius į dvi miesto valgyklas, suteikiančias galimybę pavalgyti nemokamai. Per pastaruosius penkerius metus bendra paramos vertė – daugiau nei 15 tūkst. eurų.
Bendrovė „Oreita“ (prekių ženklas „Sotro“) nuo šių metų rugpjūčio mėnesio dosnia parama prisideda prie socialinės pagalbos ir integracijos centro „Betanija“ veiklos (į ją kasdien nemokamai papietauti renkasi šimtai atskirtį patiriančių žmonių). „Sotro“ kiekvienos savaitės penktadienį iš savo produktų pagamina ir pristato 300 porcijų antrųjų patiekalų, jie išdalijami stokojantiesiems. Šios paramos vertė per 4 mėnesius siekia 10 tūkst. eurų. „Sotro“ tokią paramą teikti užsibrėžė mažiausiai metus. Beje, tai – ne pirmas projektas, kuriame dalyvaudama „Sotro“ savo paslaugomis teikia paramą socialiai remtiniems žmonėms.
Bendrovė „Anvalda“ jau daugiau nei trejus metus remia įvairius socialinius projektus. Pastaruoju metu reguliariai paremia „Caritą“ ir per jo projektus padeda spręsti atskirties problemas (skurdo, benamystės, priklausomybių). Per pastaruosius trejus metus suteikta parama siekia per 10 tūkst. eurų. „Carito“ darbuotojai teigia, kad, užgriuvus bėdai ir paprašius pagalbos, „Anvalda“ ir jos savininkai visada padeda.
Bendrovė KMT. PALFINGER jau dešimt metų nuosekliai remia Pilnų namų bendruomenę, kuri vykdo nemokamą socialinę ir psichologinę reabilitaciją priklausomybės ligomis sergantiems asmenims. Paprasčiau tariant, padeda žmonėms, sergantiems alkoholizmu ir narkomanija. Per pastaruosius penkerius metus bendra paramos vertė siekia 7 tūkst. eurų, o per dešimt metų – daugiau nei 10 tūkst. eurų. Dosniai Pilnų namų bendruomenę remia ir bendrovė „Ginalas“.
Bendrovę „Šilputa“, kaip geradarę, išskyrė reabilitacijos įstaiga „Taikos kelias“, kuri teikia pagalbą patyrusiems socialinę atskirtį, alkoholikams, narkomanams. „Šilputa“ jau keletą kartų parėmė bendruomenę „Taikos kelias“ – padovanojo daug reikalingų statybinių medžiagų. Per pastaruosius penkerius metus bendra paramos vertė siekia beveik 10 tūkst. eurų.