Laikas prieš Kalėdas – puikus metas prisiminti gerus darbus. O jais didžiuotis gali ne tik gyventojai, bet ir verslai.
Portalo „Delfi“ užsakymu žurnalo „Reitingai“ atliktas tyrimas skelbia įmonių ir verslininkų gerus darbus dešimtyje kategorijų. Skelbiame geradarių sąrašą, kurie prisidėjo prie neįgaliųjų gėrio kūrimo.
Bendrovė „DPD Lietuva“, bendradarbiaudama su labdaros ir paramos fondu „Algojimas“, nuosekliai remia skirtingus projektus, padedančius žmonėms su negalia. Iš viso ši įmonė per pastaruosius penkerius metus vien šioje srityje suteikė paramos už beveik 90 tūkst. eurų. Beje, ši bendrovė neįgaliesiems padeda ne tik finansais, bet ir savo veikla bei iniciatyvomis, taip pat prisideda prie sisteminių pokyčių, kad negalią turintys žmonės jaustųsi geriau ir sulauktų daugiau pagalbos.
Bendrovė „V. Butkevičius ir kompanija. Hummel“ gausiai remia neįgalius sportininkus ir jų organizacijas, ypač Lietuvos paralimpinį komitetą. Didžioji dalis paramos – apranga, avalynė ir inventorius. Bendra paramos suma per pastaruosius penkerius metus siekia 80 tūkst. eurų.
Kaimo turizmo sodyba „Kernavės bajorynė“ (ją valdo bendrovė „Diforsas“) neįgaliesiems suteikė daug skirtingos paramos. Jau septynias vasaras ji sudaro sąlygas pas save rengti šeimų, auginančių negalią turinčius vaikus, psichosocialinės reabilitacijos stovyklas. Per penkerius metus čia lankėsi šimtai šeimų, turinčių neįgalius vaikus. Bendra „Kernavės bajorynės“ per pastaruosius penkerius metus suteiktos paramos (per paslaugas ir nuolaidas) vertė siekia 160 tūkst. eurų.
Bendrovė „Vikada“ nuosekliai remia Lietuvos kurčiųjų draugiją. Parama skiriama kas trejus mėnesius, o per penkerius metus iš viso skirta 42 tūkst. eurų.
IĮ S. Jokužio leidykla-spaustuvė prisideda prie aklųjų ir silpnaregių meninės stovyklos organizavimo, remia delfinų terapiją, knygų neregiams leidybą. Iš viso ši įmonė per pastaruosius penkerius metus įvairios paramos suteikė už 40 tūkst. eurų. Įdomu tai, kad toji parama nėra vien finansai ar knygos, tai – ir įmonės įsitraukimas. Tarkime, S. Jokužio dukros Eglė ir Vaiva nemažai savo laiko skiria tarnystei, dalijimuisi: prisideda tiek laiku, tiek darbu, tiek edukacijomis, tiek projektais. Eglė Jokužytė įkūrė įmonę „Verslas ir menas“ – leidžia regintiesiems ir neregiams skirtas knygas. Ji yra išleidusi Joniškio bendruomenės inicijuotą neregio berniuko Redo Olšausko eilėraščių rinkinį „Jeigu aš matyčiau“, jaunos neregės Silvijos Beatričės knygą. Abi atspausdintos reginčiųjų ir Brailio raštu, todėl su jų kūryba gali susipažinti visi, kuriems tai įdomu.
Bendrovė „Schindler liftas“ jau keletą metų nuosekliai remia projektą „Socialinis taksi“: šios įmonės filosofija – palengvinti judėjimą daugeliui žmonių. Na, o socialinis taksi – tai unikali paslauga, kuri padeda organizuoti negalią turinčių žmonių keliones, taip pat užtikrina pagalbą išeinant iš namų ir lipant į automobilį, kai reikia nunešti daiktus, įsodinti žmogų ar palydėti ir kt. Per pastaruosius trejus metus „Schindler liftas“ „Socialinį taksi“ parėmė per 20 tūkst. eurų.
Bendrovė „Metras. Grikė“ keletą metų finansiškai remia neįgaliųjų teatrą „Naujasis teatras“. Šiame teatre kuria, vaidina ir dirba daugiau nei 25 negalią turintys asmenys.
Bendrovė „Pas Rimą“, valdanti Balsių vandens malūną, viešbutį, jau daugiau nei penkerius metus suteikia galimybę organizuoti neįgaliųjų suvažiavimus-šventes, į kurias atvyksta 1,5–2 tūkst. žmonių. Vienas iš Balsių malūno savininkų Rimas Želvys sudaro galimybes neįgaliesiems nemokamai naudotis pastatais, aikštėmis, erdvėmis, o vėliau pasirūpina, kad po renginių viskas būtų sutvarkyta. Šią dovaną sunku įvertinti pinigais, bet iš tiesų tai – didelė dovana.