Turtingiausi Lietuvos verslininkai: pirmajame trejetuke – Numavičius, Raila ir Mockus
Viktorija Chockevičiūtė
Jurgita Laurinėnaitė-Šimelevičienė

Naujienų portalas „DELFI“ ir žurnalas „Reitingai“ pristato Lietuvos turtingiausiųjų asmenų sąrašą. Tarp 329 turtingiausiųjų asmenų daugiausia matomos verslininkų pavardės. Turtingiausiųjų trejetuke rikiuojasi vienintelis Lietuvos milijardierius, „Vilniaus prekybos“ akcininkas Nerijus Numavičius, „Girteka logistics“ valdybos pirmininkas Mindaugas Raila ir „MG Baltic“ savininkas Darius Mockus.

Daugiau nei pusę metų duomenis rinko ir analizavo finansininkų ir auditorių komanda. Kaip pasakoja tyrimo kuratorė Jurgita Laurinėnaitė–Šimelevičienė, pirmiausia vadovaujantis Registrų centro duomenimis buvo sudarytas 500 pelningiausių Lietuvos įmonių sąrašas.

Papildomai buvo peržvelgiami ir kiti šaltiniai, tikrinant, ar tikrai pateko visos didžiosios įmonės. Vėliau nagrinėtos šių įmonių 2018 m. Registrų centrui pateiktos finansinės ataskaitos. Jei iki šių metų liepos 25 dienos jos buvo nepateiktos, tuomet vadovautasi 2017 m. finansinėmis ataskaitomis. Pabrėžiama, kad vadovautasi konsoliduotomis įmonių ataskaitomis.

Vertinant įmonės vertę atsižvelgta į tris pagrindinius faktorius: pelną, paskolas ir turimą investicinį turtą bei grynuosius pinigus.

Taip pat atsižvelgta į įmonės dydį, pasaulines tendencijas bei sektorių, kuriam priklauso įmonė. Pavyzdžiui, žemės ūkio sektorius buvo vertinamas kaip rizikingesnis, dėl paskutiniais metais ne tokių palankių klimato sąlygų. Tad, tarkime, gamybos sektoriuje įmonė turėtų būti daugiau pelninga, nes pats sektorius mažiau rizikingas. Plačiau įmonių vertės skaičiavimo metodiką iliustruoja „Achemos“ pavyzdys.

Reikėtų paminėti, kad verslininkų turimos akcijos užsienyje registruotų įmonių ar turimų „ofšorinių“ įmonių vertė neanalizuota, nes nėra galimybių objektyviai įvertinti jų finansines ataskaitas. Taip pat neįvertintas ir verslininkų turimas nekilnojamasis turtas, jeigu jie nėra politikai ir nėra pateikę viešos deklaracijos Valstybinei mokesčių inspekcijai.

Reitingo viršūnėse – prekyba

Žurnalo „Reitingai“ vyr. redaktorius Gintaras Sarafinas pasakoja, kad lyginant Lietuvos turtingiausiųjų sąrašą su pasaulio turtingųjų sąrašais matyti gana ryškus skirtumas tarp sektorių.

„Lietuva išsiskiria tuo, kad pirmajame dešimtuke labai daug prekybos verslo atstovų ir kažkaip per mažai gamybos ir pramonės atstovų. Pavyzdžiui, Lyda Lubienė, kuri yra „Achemos“ pagrindinė akcininkė, yra devintoje vietoje, „Vakarų medienos grupės“ akcininkas Sigitas Paulauskas – dvyliktoje, o daugiau rikiuojasi visi prekybininkai ir šiek tiek logistikos bendrovių. Kai prekyba tampa pagrindiniu turto krovėju, tai nesignalizuoja apie labai sveiką ekonomikos sąrangą. Paprastai sakoma, kad aukštos pridėtinės vertės gamyba yra pagrindinė bazė“, – pastebi G. Sarafinas.

Tyrimą kuravusi J. Laurinėnaitė–Šimelevičienė palygino pokyčius nuo 2013 metų. Matyti, kad vis dažniau turtingiausiųjų sąraše atsiduria transporto sektoriaus verslininkai. Taip pat matyti ir technologijų įtaka. 268–oje vietoje su 7 mln. Eur įmonės verte atsidūrė pagrindinis „Paysera“ akcininkas Kostas Noreika, o 42–oje vietoje su 75 mln. Eur – „Bored panda“ įkūrėjas Tomas Banišauskas.

„Naujų verslų atstovai atsiranda sąraše ir kyla į viršų. Transporto įmonės irgi nebūdavo didelės, nors Mindaugas Raila sąraše būdavo, bet nebūdavo kitų transporto atstovų. Per kelerius metus logistikos įmonės išaugo į stambias kompanijas, ypač kuomet dirbama užsienio rinkose. Jei prieš 5–6 m. vertingiausia įmonė buvo „Achema“ ir „Vilniaus prekyba“, dabar mūsų analitikai paskaičiavo, kad „Achema“ yra trečia pagal įmonių vertę, o M. Railos „ME Investicija“ – antra ir gerokai viršija „Achemos“ vertę“, – komentavo žurnalistė J. Laurinėnaitė–Šimelevičienė.

Tyrimą atlikusios bendrovės „Moore Mackonis“ finansų konsultacijų skyriaus vadovė Sigita Pranckėnaitė taip pat išskyrė kelis pastebėjimus būdingus atskiriems sektoriuje. Pavyzdžiui, prekyboje įsitvirtinęs „Lidl“ turi įtakos kitų įmonių vertei, tačiau „Vilniaus prekyba“ vis dar pasiekia gerų rezultatų.

„Kai 2016 metais į Lietuvą įžengė „Lidl“, iš jų nebuvo tikėtasi didesnio perversmo mažmeninės prekybos versle. Tačiau 2019 metais matome, kad „Lidl“ drastiškai supurtė greito apyvartumo prekybos industriją ir tikėtina, kad jie iš ketvirtosios vietos išstums „Rimi“. Na, bet „Maxima“ ir toliau sėkmingai išlaiko savo pozicijas, nes 2019 m. šis tinklas apyvartą padidino 5,6 proc. ir augo kiek daugiau nei pati rinka“, – pastebi S. Pranckėnaitė.

O aptariant transporto sektorių išskiriamas Mobilumo paketas bei valdžios siūlymai didinti minimalią dalį, išmokamą darbuotojams kaip atlyginimą.

„Aišku tai, kad stipriai išaugs transporto įmonių darbo užmokesčio išlaidos, o tai turės neigiamos įtakos pelnui bei tolesnėms investicijoms. Kita vertus, kapitalas yra labai mobilus, tad transportininkai ir vėl gali rasti išeičių pakeisdami teisinį savo verslo modelį“, – pastebi S. Pranckėnaitė.

Stebimas turtų perdavimas atžaloms

Kiti pastebimi pokyčiai Lietuvos turtingiausiųjų sąraše – verslo perdavimas atžaloms ar giminaičiams.

Pavyzdžiui, Augustinas ir Artūras Rakauskai verslą vystys atskirai. Į turtingiausiųjų sąrašą patenka ir bendrovę „Vaizga“ valdanti Paleičikų šeima, taip pat „Hanner“ valdybos pirmininko Arvydo Avulio dukros Ieva Avulytė ir Gintarė (Avulytė) Dargienė, „Eikos“ akcijas užrašytos Roberto Dargio žmonai Violetai, „Šiaurės vilko“ akcijos – Palmyrai Kaikarienei, nors iš tiesų įmonę valdo Vilius Kaikaris, „Dojus“ įmonių grupės akcijų turi ir Pranas Dailidė, ir Donatas Dailidė bei Justina Dailidaitė.

Sudarant reitingą į jį buvo įtrauktas ir a.a. Raimondas Karpavičius, jo įmonių vertė 36 mln. Eur. Skelbiama, kad 50 proc. akcijų palikta broliui Henrikui Karpavičiui, kita dalis akcijų – žmonai Aistei Karpavičienei. Tačiau dar neišspręsti ginčai dėl buvusios žmonos Audronės Karpavičienės ir sūnaus Roko Karpio palikimo dalies.

Žurnalo „Reitingai“ vyr. redaktorius G. Sarafinas pastebi, kad Lietuvos turtingiausieji skiriasi nuo pasaulio turtingųjų. Yra vengiama viešumo, garsiai kalbėti apie labdarą ar socialinę veiklą.

„Po savęs palikti ne vien tik eilutę su daug skaičiukų, bet kad sukūrė gerovę, pridėtinę vertę visai valstybei, žmonėms, jaunimui ar panašiai. Suprantu, kad verslininkai dažniausiai sako, kad mes sukūrėme darbo vietų, čia mūsų pagrindinis nuopelnas. Viskas tvarkoje, kad sukuria daug darbo vietų, bet reikia įvertinti dar tai, ar tos darbo vietos yra gerai apmokamos. Tai kai žiūri plačiau, kai atsitrauki nuo verslo, aš kviesčiau mūsų turtingiausius mąstyti šiek tiek aukštesnėmis kategorijomis, o ne vien šia diena“, – komentavo jis.

G. Sarafinas pridėjo, kad viešumas suteikia tuo pačiu ir skaidrumo.

1
Nerijus Numavičius, Vilniaus prekyba
1925 mln.

„Vilniaus prekyba“ yra vertingiausia Lietuvos įmonė, kurios vertė, pasak finansų analitikų, siekia 2,5 milijardo eurų. Per pastarąjį dešimtmetį pagrindinis „Vilniaus prekybos“ akcininkas Nerijus Numavičius padidino savo valdomų akcijų dalį nuo 37 proc. iki 77 proc. Tad 2018 metais šiam verslininkui priklausančios akcijos buvo vertos daugiau nei 1,92 milijardo eurų.

N. Numavičius „Turtingiausių lietuvių“ sąraše lyderiaus dar daugelį metų, nes į antrą vietą patekusio verslininko Mindaugo Railos turtas yra daugiau nei milijardu eurų mažesnis.

Iš N. Numavičiaus atstovų gautame komentare teigiama, kad realybėje verslininko turto vertę labiau atitiktų 1 mlrd. eurų nei beveik 2 mlrd. eurų.

„Mūsų patirtis rodo, kad visi teoriniai skaičiavimai, kurie gali būti pagrįsti įvairiomis metodologijomis, išlieka tik teoriniais ir, priklausomai nuo pasirinkto metodo, įmonės vertė gali skirtis esmingai.

Mano manymu, 1 mlrd. eurų dydžio N. Numavičiaus turto vertė labiau atitiktų realybę. Bet kuriuo atveju, tikroji verslų vertė gali paaiškėti tik sudarius pirkimo-pardavimo ar kitus panašaus pobūdžio sandorius, taip pat įmonės listingavimo biržoje atveju. Kitaip sakant, kai atsiranda pirkėjas, partneris ar investuotojas, pasiryžęs mokėti tam tikrą kainą už verslą“, – teigia N. Numavičiaus šeimos biuro Metodika B.V. atstovas Nerijus Maknevičius.

2
Mindaugas Raila, ME Investicija, Girteka logistics
907 mln.

Verslininko Mindaugo Railos įmonė „ME investicija“, kuri valdo transporto paslaugų grupę „Girteka“, yra antroji vertingiausia Lietuvos įmonė po „Vilniaus prekybos“. Finansų analitikai ją įvertino milijardu eurų.

Tad nenuostabu, kad 90 proc. šios įmonės akcijų valdantis M. Raila yra antrasis turtingiausias lietuvis. 10 proc. „ME investicija“ bendrovės akcijų turi įmonės generalinis direktorius Edvardas Liachovičius, kurio turtas vertas 100 mln. eurų.

„ME investicija“ taip pat yra įsigijusi ekologinio ūkininkavimo įmonės „Auga Group“ akcijų.

M. Raila į DELFI siųstus klausimus atsakyti nesutiko.

3
Darius Mockus, MG Baltic
400 mln.

„MG Baltic“ koncernas, kuriam 2018 metais priklausė 79 įmonės, vertinamas 400 mln. eurų. Vienintelis koncerno akcininkas yra Darius Mockus.

Nors pastaraisiais metais įvesti alkoholio gamybos ir prekybos apribojimai atsiliepia D. Mockaus alkoholio verslui, išlaikyti stabilų pajamų augimą leidžia diversifikuota veikla. Koncerno įmonės veikia didmeninės ir mažmeninės prekybos, logistikos paslaugų, gamybos, žiniasklaidos, telekomunikacijų, nekilnojamojo turto vystymo ir valdymo, statybos srityse.

2018 metais „MG Baltic“ uždirbo 632 mln. eurų pajamų ir 19,4 mln. eurų grynojo pelno.

D. Mockus į DELFI siųstus klausimus atsakyti nesutiko.

4
Augustinas Rakauskas, Litvalda, Baltic Shopping Centers
270 mln.

Daugelį metų kartu dirbę verslininkai Augustinas Rakauskas ir jo sūnus Artūras Rakauskas šių metų gegužę pranešė, kad savo verslus vystys atskirai. Birželį Konkurencijos taryba leido verslininkams įgyvendinti tarpusavio sandorį.

Po šio sandorio Augustinas Rakauskas yra pagrindinis nekilnojamojo turto įmonių „Litvalda“,„Baltic RED“ ir „Baltic Shopping Centers“, valdančių prekybos centrus „Banginis“ ir „Mega“, savininkas. Jam taip pat priklauso visos „Žinių radijo“ ir sveikatingumo bei poilsio centro „Harmony Park“ akcijos.

Rakauskų verslus pagal 2017–2018 metų finansines ataskaitas vertinusių finansų analitikų skaičiavimais, Augustino Rakausko valdomų įmonių vertė yra 90 milijonų eurų didesnė negu Artūro Rakausko.

Rakauskas: tokie sąrašai kelia neapykantos ir pavydo bangą

DELFI susisiekus su A. Rakausku šis tvirtino, kad skelbiant tokius sąrašus nėra atkreipiamas dėmesys į tai, kiek bendrovė ar žmogus turi pasiėmęs kreditų. Patikinus, kad finansų analitikai ir auditoriai nustatydami turto vertę atsižvelgia ir į įmonės turimas paskolas, A. Rakauskas teigė, kad to nėra skelbiama.

„Bet skelbime neatsispindi. Yra tik pasakoma turto vertė. (…) O kad dar yra bankui įsiskolinimas ir jį reikia minusuoti. Kai pardavinėjame įmonę, ateina finansininkai ir apskaičiuoją turtą, grąžą ir įvertina tada, kad perkam jūsų daiktą, jis kainuoja 200 mln., bet perkam už 60 mln., nes tuo pačiu nuperkam skolas. Tai kokia tada vertė to turto?“, – kalbėjo A. Rakauskas.

Turtingųjų sąrašą sudarę auditoriai įmonių vertę vertino atsižvelgdami ir į turimus skolinius įmonių įsipareigojimus. Auditorių duomenimis, „Baltic Shopping Centers“ turi 53 mln. Eur ilgalaikių paskolų ir 2,5 mln. Eur trumpalaikių. O „Litvalda“ – 31 mln. Eur ilgalaikių ir 2,6 mln. Eur trumpalaikių paskolų.

Tiesa A. Rakauskas taip pat pabrėžė, kad šalia žinios apie žmogaus didelį turtą turėtų būti paminima ir tai, kad žmogus turi didžiulę naštą, prievolę, turi įdėti daug darbo suvaldyti verslą ir visus procesus, o prie sėkmingų rezultatų prisideda daugybė žmonių.

„Turi būti kontekstas, kad šitas kapitalas tiek ir tiek darbuotojų išlaiko, kapitalas buvo uždirbamas kartu su tūkstančiais žmonių. Yra ir tokių verslininkų, kurie privatizavimo metu, kada vyko nesąžiningos privatizacijos, pralobo, bet mūsų visas kapitalas ir įmonė uždirba kruvinu prakaitu, savo sveikatos sąskaita. (…) Kai kitos įmonės nemokėjo atlyginimų, o mūsų įmonė ir avansą, ir algą visus 30 su viršumi metų moka: nebuvo tokio mėnesio, kad neišmokėtume žmonėms atlyginimo. Pas mus yra reikalavimas, kad mūsų atlyginimas truputį už vidurkį mūsų giminingo verslo būtų didesnis ir visada to laikomės“, – kalbėjo A. Rakauskas.

Jis pasakoja, kad pats dirba jau 35 metus, o į šeimos įmonių grupės veiklą įsitraukęs ir 20 metų jau dirba jo sūnus Artūras Rakauskas, taip pat į veiklą įsitraukusi ir žmona, dukra, vyro žmona. A. Rakausko teigimu, darbas versle tikrai turi įtakos sveikatai, o to jokiais pinigais nepamatuosi.

„O mes iš jūsų skelbimų gauname tik pavydo bangą iš skaitytojų ir pasipiktinimą, kad prisikišę kišenę pinigų sėdime. Kiek sumokėta mokesčių per tuos visus metus, kiek išmokama atlyginimų žmonėms. Visa tai ne tik uždirbti, visa tai reikia suvaldyti“, – teigė A. Rakauskas.

Jis įsitikinęs, kad tokių sąrašų skelbimas kelia tik žmonių pyktį ir pavydą, supriešina žmones.

„Jūs turėtumėte domėtis, kaip mūsų visuomenė toleruoja tokius žmones. Ar jūs padedate tiems žmonėms, ar kenkiate. Ar sukeliate didesnę pavydo ir neapykantos bangą tiems žmonėms, kurie kažkaip užsidirba, o juk visi užsidirba skirtingai. (…) Labai maitina pavydą, pyktį, apmaudą ir tiems, kuriems nesiseka. Ir visai nesigilinama, kokia kaina tai uždirbta ir, kad ne vieno žmogaus, o daugybės žmonių. (…) Čia užslėptas netiesioginis kenkimas tiems žmonėms, kurie rūpinasi tais žmonėmis tuos tris dešimtmečius ir visą laiką“, – savo nuomonę išsakė verslininkas A. Rakauskas.

5
Vladas Numavičius, Vilniaus prekyba
263 mln.

Subyrėjus vadinamajam VP dešimtukui, valdžiusiam didžiausią Lietuvos įmonių grupę, Vladas Numavičius išliko tarp smulkiųjų akcininkų, nors jo turima akcijų dalis susitraukė nuo turėtų 24,6 proc. iki maždaug 10,5 proc.

Už broliui Nerijui Numavičiui perduotas „Vilniaus prekybos“ akcijas V. Numavičius įgijo įmonės „EVA grupė“ akcijų kontrolę. „EVA grupė“ tarp kitų įmonių valdo šokolado ir saldainių fabrikus „Vilniaus pergalė“ ir „Naujoji Rūta“.

Kartu su kitais „Vilniaus prekybos“ akcininkais V. Numavičius taip pat investuoja į įvairius nekilnojamojo turto projektus Lietuvoje ir užsienyje.

6
Mindaugas Marcinkevičius, Vilniaus prekyba, Glera, Lords LB Asset Management
255 mln.

Mindaugas Marcinkevičius tapo pagrindiniu buvusio VP dešimtuko narių ir stambiausio grupės akcininko Nerijaus Numavičiaus kovos simboliu. Lietuvos teismai nagrinėja ne vieną bylą, susijusią su šių verslininkų kaltinimais vienas kitam.

Apie 10 proc. „Vilniaus prekybos“ akcijų vis dar valdantis M. Marcinkevičius viešai pareiškė, kad N. Numavičiui pradėjus telkti grupės kontrolę savo rankose, smulkieji akcininkai buvo atriboti nuo informacijos apie grupės veiklą. Jis taip pat apkaltino „Vilniaus prekybą“ taikius „ypač agresyvią mokesčių planavimo politiką“.

Tuo tarpu N. Numavičius ir dar du smulkieji „Vilniaus prekyba“ akcininkai – Vladas Numavičius ir Ignas Staškevičius – M. Marcinkevičių kaltina siekiu agresyviai pasitraukti iš grupės, reikalaujant „ramybės mokesčio“.

M. Marcinkevičius taip pat yra stambiausias Lietuvos investicijų valdymo bendrovės „Lords LB Asset Management“ akcininkas.

DELFI bandė susisiekti su M. Marcinkevičiumi, tačiau atsakymo nesulaukė.

7
Dainius Dundulis, Norfos mažmena, Rivona, Norfos vaistinė
252 mln.

Verslininkas Dainius Dundulis valdo trečią pagal dydį mažmeninės prekybos tinklą Lietuvoje „Norfos mažmena“. 2018 metais „Norfos mažmena“uždirbo beveik 7 proc. daugiau pajamų negu 2017 metais - 588 mln. eurų, tačiau 15 proc. mažiau grynojo pelno - 6,4 mln. eurų.

Finansų analitikų skaičiavimais, įmonės „Norfos mažmena“ vertė siekia apie 100 mln. eurų, o logistikos bei gamybos įmonės „Rivona“ - apie 150 mln. eurų. D.Dundulis abiejose įmonėse valdo po 93 proc. akcijų. Likusios akcijos priklauso D.Dundulio verslo partneriui Rolandui Činčiui.

„Rivona“ taip pat valdo 50 proc. įmonės „Norfos vaistinė“ akcijų paketą.

Dundulis: verslas vertas tiek, už kiek nori įsigyti pirkėjas

D. Dundulis DELFI komentavo, kad turto vertinimas yra subjektyvus reikalas: gali būti ir per mažai įvertintas, bet gali būti ir per daug. „Turtas vertas tiek, už kiek yra norintis jį įsigyti pirkėjas“, – patikina verslininkas.

Analizuojant duomenis pastebėta, kad Lietuvoje itin išplėtotas prekybos sektorius, sparčiai pradėjo augti logistikos įmonės, tačiau ne gamybos sektorius. Anot D. Dundulio, gamybos sektorius ateityje tikrai augs, o štai transporto sektoriui prognozuojama ne tokia šviesi ateitis.

„Manau, kad gamybos įmonių ateityje laukia tas augimas. Kadangi aš versle jau senai, esmė ta, kad pirmiausia vystėsi prekyba. Sąlyginai galiu drąsiai pasakyti, pirmiausia pradėjo eiti maisto prekyba, po to statybinių medžiagų, tada visų tų pramoninių prekių ir po to jau pradėjo vystytis gamyba. Čia tik laiko klausimas, kada gamyba aplenks prekybą. Jau pradedame eiti, bręsti. Iš vaikiško amžiaus išaugti ir pradėti augti į tą pilnametystę.

Kodėl Lietuvoje išsivystė transportas? Manau, kad tam buvo tinkamos sąlygos, o jei sąlygos sublogės, arba tas lietuviškas transportas išeis į kitas šalis – akcininkai pasiliks tie patys, bet verslas bus vykdomas ten, kur tos sąlygos bus geresnės, ypač dabar, kai tas verslas yra gerokai mobilesnis nei buvo anksčiau, arba jis turės susitraukti. Bet greičiau ta pirmoji situacija bus. Čia nėra jokia paslaptis, kad dėl tų komandiruotpinigių lietuviškas verslas iš tikrųjų buvo pranašesnis prieš kitų šalių verslą, kai tik komandiruotpinigių mokėjimas sumažės arba bus apmokestintas, tai iš Lietuvos tas verslas arba turės trauktis į kitas šalis, arba pats trauktis, nes neatlaikys konkurencijos“, – DELFI teigė verslininkas.

Neseniai „Verslo žinios“ skelbė, kad D. Dundulis su Marcinkevičiais iš anksčiau turėtų 50 proc. baltarusiško prekybos tinklo „Mart Inn“ akcijų tebeturi 13 proc. Portalui DELFI verslininkas sakė, kad iš šio verslo iš viso norima pasitraukti, o planų plėsti veiklą užsienyje nėra. Lietuvoje verslo plėtrai jokių trukdžių, anot jo, nėra, tačiau plėtra turi būti apgalvota.

D. Dundulis taip pat teigė, kad yra pasvarstymų dėl verslo pardavimo arba perleidimo.

„Šiandien dienai, kol dar sveikata leidžia, manau, kad tikrai galiu dirbti, o ateityje puikiai suprantate, kad kažkas vis tiek turės įvykti: ar su džiaugsmu, ar su skauduliu apie tai kalbėti, bet kiekvienas žmogus turi pabaigą, tai bet kokiu atveju yra priverstinis dalykas. Kol kas jokio sprendimo nėra. Įmanomi du variantai: vienas pardavimas, o kitas kažkokiu būdu tolesnis vystymas“, – komentavo verslininkas.

8
Lyda Lubienė, Achemos grupė
208 mln.

„Achemos grupės“ įkūrėjo Bronislovo Lubio našlė Lyda Lubienė yra vienintelė moteris, patekusi į „Turtingiausių lietuvių“ dešimtuką.

„Achemos grupės“ valdybos pirmininkė L. Lubienė kontroliuoja 42 proc. koncerno akcijų, o jos dukra Viktorija Lubytė – 12 proc.

Finansų analitikų skaičiavimais, „Achemos grupė“ yra trečioji vertingiausia Lietuvos įmonių grupė. Ekspertai ją įvertino 500 mln. eurų. Koncernui priklauso keliasdešimt įmonių, dirbančių chemijos pramonės, krovos ir logistikos, sveikatos, viešbučių ir kitose srityse. Tiesa, šiais metais koncerno akcininkai nutarė atsisakyti dalies žiniasklaidos verslo ir nutraukė vieno seniausių Lietuvos dienraščių „Lietuvos žinios“ leidybą.

„Achemos grupę“, kaip ir „Vilniaus prekybą“, ne vienerius metus purto stambiųjų ir smulkiųjų akcininkų nesutarimai. Tarp smulkiųjų akcininkų yra ir B. Lubio anūkas Adomas Žadeika. L. Lubienės koncerno valdymo metodams ir planams nepritariantys smulkieji „Achemos grupės“ akcininkai jau penkerius metus bylinėjasi Lietuvos teismuose, norėdami įpareigoti L. Lubienę supirkti smulkiųjų akcininkų akcijų dalį.

DELFI į siųstus klausimus L. Lubienės atsakymų nesulaukė.

Kiti verslininkai sąraše
9
Artūras Rakauskas, Kesko Senukai Lithuania, SSPC, Danpower, R Investicija
178 mln.
10
Žilvinas Marcinkevičius, buvęs „Vilniaus prekyba“ akcininkas
160 mln.
11
Sigitas Paulauskas, Vakarų medienos grupė
158 mln.
12
Pranas Kiznis, Lietpak, Lietpak investicija
147 mln.
13
Vytautas Rinkevičius, Ryterna, Ryterna Group
140 mln.
14
Visvaldas Matijošaitis, VG Holding, Vičiūnų grupė
136 mln.
15
Liudas Skierus, VG Holding, Vičiūnų grupė
135 mln.
16
Kęstutis Martinkėnas, Modus grupė
125 mln.
17
Vladas Bumelis, Biosantara, Biotechpharma, Northway medicinos centrai
120 mln.
18
Arūnas Martinkevičius, SBA koncernas
120 mln.
19
Jonas Tučinskas, Nemuno banga
115 mln.
20
Igor Udovickij, Birių krovinių terminalas, Gargždų geležinkelis, Ferteksos transportas
113 mln.
21
Ivanas Paleičikas, Vaizga, Spectator
112 mln.
22
Audrius Menkevičius, Komfovent, Amalva
107 mln.
23
Stanislawas Michniewiczius, Sanitex
105 mln.
24
Petras Narbutas, Narbutas International
100 mln.
25
Edvardas Liachovičius, ME Investicija, Girteka logistics
100 mln.
26
Gediminas Žiemelis, Avia Solution Group, Vertas Management
100 mln.
27
Andrius Kiznis, Lietpak, Lietpak investicija
98 mln.
28
Zigmas Petrauskas, Klaipėdos terminalo grupė
91 mln.
29
Ramūnas Karbauskis, Agrokoncerno grupė
86 mln.
30
George Ortiz, Baltisches Haus
84 mln.
31
Oliver Ortiz, Baltisches Haus
84 mln.
32
Nicolas Ortiz, Baltisches Haus
84 mln.
33
Darius Zubas, Linas Agro Group
83 mln.
34
Benas Gudelis, Fragrances International, Kristiana
82 mln.
35
Inga Gusiatina, Stemma Group
80 mln.
36
Irena Ona Mišeikienė, Invalda INVL, Grigeo
80 mln.
37
Jordanas Kenstavičius, Norvelita, In Group
80 mln.
38
Darius Vyšniauskas, Šiaulių bankas, Transimeksa, Motus Novus
80 mln.
39
Gintaras Staniulis, Tete-a-tete, Top sport
78 mln.
40
Alvydas Barsteiga, CGP Management, Nemuno vaistinė
76 mln.
41
Tomas Banišauskas, Pandos (tinklalapis boredpanda.com)
75 mln.
42
Romualdas Danielius, Light Conversion
72 mln.
43
Vladas Stončius, Vlantana, Stonus Group
70 mln.
44
Arvydas Paukštys, Teltonika
70 mln.
45
Saulius Butkus, Sanitex, Sun Invest, NI plėtra
68 mln.
46
Danas Tvarijonavičius, Roquette Amilina, Grūdainė
67 mln.
47
Mindaugas Veselis, BTL Group
65 mln.
48
Igor Frizen, Baltijos investicinė kompanija
65 mln.
49
Ignas Staškevičius, Vilniaus prekyba
62 mln.
50
Viktorija Lubytė, Achemos grupė
62 mln.
51
Gintautas Pangonis, Grigeo group, Ginvildos investicija
61 mln.
52
Jūratė Žadeikienė, Achemos grupė
60 mln.
53
Tautvydas Barštys, Kauno grūdai
59 mln.
54
Antanas Trumpa, Rokiškio sūris, Pieno pramonės investicijų valdymas
57 mln.
55
Arvydas Avulis, Hanner Group
56 mln.
56
Viktorija Kenstavičienė, Norvelita, In Group
56 mln.
57
Tautvydas Barštys jaunesnysis, Kauno grūdai
55 mln.
58
Vida Piskarskienė, Light Conversion
55 mln.
59
Gintaras Kateiva, Litagra, Šiaulių bankas
53 mln.
60
Birutė Paleičikienė, Vaizga
51 mln.
61
Rimas Varanauskas, Freda, Spa Birštonas, Baltic Furniture Components
50 mln.
62
Viktoras Butkus, VB investicijos, buvęs Fermento akcininkas
50 mln.
63
Mantas Stankevičius, Manvesta
50 mln.
64
Gedeminas Giniotis, GG Investment, Concretus grupė
50 mln.
65
Aidas Plaščinskas, Finėjas Group
50 mln.
66
Audrius Zakas, Finėjas Group
50 mln.
67
Renatas Vaitkevičius, Aljansas Aibė
50 mln.
68
Raimondas Tovilavičius, Skuba
50 mln.
69
Graziella Sozonoff-Ortiz, Baltisches Haus
48 mln.
70
Adomas Balsys, Lytagra
48 mln.
71
Andrius Janukonis, ICOR, Lag&d
47 mln.
72
Linas Samuolis, ICOR, Lag&d
47 mln.
73
Gintautas Jaugielavičius, ICOR, Lag&d
47 mln.
74
Olius Danyla, Vilniaus betonas, Concretus grupė
47 mln.
75
Juozas Magelinskas, Vilma, Megrame
46 mln.
76
Kęstutis Stabingis, KS Investicija, Eugesta
45 mln.
77
Kęstutis Jusčius, Auga Group
44 mln.
78
Vytas Volkevičius, Hoptrans holding, Baltic refrigeration group
44 mln.
79
Alvydas Banys, Invalda INVL grupė, LJB Investments
42 mln.
80
Klemencas Agentas, Mantinga
40 mln.
81
Violeta Dargienė ir Robertas Dargis, Eika, Vilniaus property
40 mln.
82
Geraldas Statulevičius, Dolomitas
39 mln.
83
Vytautas Bučas, Invalda privatus kapitalas
36 mln.
84
Henrikas Karpavičius, Marijampolės pieno konservai, Karpis
36 mln.
85
Romualdas Piktys, Nuvis
35 mln.
86
Marija Kaminskienė, Achemos grupė
35 mln.
87
Jonas Sirvydis, Achemos grupė
35 mln.
88
Algirdas Pažemeckas, Žemaitijos pienas
34 mln.
89
Danutė Pažemeckienė, Žemaitijos pienas
34 mln.
90
Michail Berba, Standa
32 mln.
91
Eugenijus Arvydas Janulaitis, J Investicijos, buvęs Fermento akcininkas
30 mln.
92
Loreta Skorupskienė, Boslita ir Ko
30 mln.
93
Arvydas Čėsna, Boslita ir Ko
30 mln.
94
Birutė-Eugenija Gedminienė, Mažeikių mėsinė, Vigesta
30 mln.
95
Vidmantas Dambrauskas, Fertimara, Granmax, Agromanija, Ferticonta
29 mln.
96
Andriejus Paleičikas, Vaizga, Vilniaus autobusų stotis
29 mln.
97
Algirdas Butkus, Eglės sanatorija, Šiaulių bankas, Visnorus
28 mln.
98
Antanas Guoga, NTSG, TR Holding ir kitos įmonės
27 mln.
99
Renata Paleičikaitė-Polujanskienė, Vaizga
26 mln.
100
Kristina Paleičikaitė-Lesevičienė, Vaizga
26 mln.
101
Algirdas Juozapavičius, Light Conversion
26 mln.
102
Mindaugas Bagdonavičius, buvęs "Vilniaus prekyba" akcininkas
25 mln.
103
Tadas Karosas, Čili Holdings, LtK Capital
25 mln.
104
Marina Pozniakova, BT Invest, Consul Development
25 mln.
105
Artūras Listavičius, Alda Invest
25 mln.
106
Henrikas Egidijus Neliubšis, Sanitex
25 mln.
107
Gintaras Marcinkevičius, Inlieta ir Jogailos 9. Buvęs „Vilniaus prekyba“ akcininkas
25 mln.
108
Pranas Dailidė, „Dojus“ įmonių grupė
24 mln.
109
Valdas Buivydis, Hoptrans Holding
24 mln.
110
Arūnas Laurinaitis, Achemos grupė
23 mln.
111
Alvydas Naujėkas, Buvęs „Vėjų spektro“ akcininkas
23 mln.
112
Dalia Balsienė, Lytagra
23 mln.
113
Birutė Andriuškaitė, Vičiūnų grupė
22 mln.
114
Raimondas Tumėnas, BT Invest
22 mln.
115
Rimantas Rėklaitis, Achemos grupė
22 mln.
116
Vilmantas Petrauskas, Libros holdingas
21 mln.
117
Dalia Pulauskaitė, B Group
21 mln.
118
Andrius Rupšys, Ruptela
20 mln.
119
Remigijus Juodviršis, Panevėžio keliai, Specializuota komplektavimo valdyba
20 mln.
120
Rytis Bernatonis, Freor LT
20 mln.
121
Mindaugas Baltakis, Mega Baltic
20 mln.
122
Darius Nedzinskas, Foreva LT, Trastas, Danhaus LT, M25 Invest, Kaubusta
20 mln.
123
Aurelijus Rusteika, Delta Investment, Topo grupė
20 mln.
124
Vytautas Dailidė, Blulita
20 mln.
125
Sigitas Abrazevičius, Benko servisas
20 mln.
126
Aira Rupšė, Ruptela
20 mln.
127
Arnas Jurskis, Arimex
20 mln.
128
Nijolė Paulina Bučienė, Invalda privatus kapitalas
19 mln.
129
Jolanta Piasecka, Sanitex
19 mln.
130
Rolandas Činčius, Norfos mažmena, Rivona, Norfos vaistinė
19 mln.
131
Arvydas Salda, Šiaulių bankas
19 mln.
132
Austėja Landsbergienė, Karalienės Mortos mokykla, Vaikystės sodas
18 mln.
133
Gvidas Drobužas, Panevėžio keliai, Specializuota komplektavimo valdyba
18 mln.
134
Mindaugas Sinkevičius, Catus, Specializuota komplektavimo valdyba
18 mln.
135
Antanas Muraška, Olifėja, Lotelita, Perlo paslaugos
18 mln.
136
Janina Muraškienė, Olifėja, Lotelita, Perlo paslaugos
18 mln.
137
Viktoras Adomaitis, Vakarų medienos grupė
18 mln.
138
Igoris Zolotnickis, Seafish trade
17 mln.
139
Valdas Lebeda, Žvalguva, Agrospelta, Lygumų žemės ūkio bendrovė
16 mln.
140
Lina Tvarijonavičienė, Grūdainė
16 mln.
141
Darius Šulnis, Invalda INVL, Lucrum investicija
16 mln.
142
Rolandas Vingilis, Extera Baltic
16 mln.
143
Stanislovas Stončius, Vlantana, Stonus Group
16 mln.
144
Darius Mikėnas, Kamida Group
16 mln.
145
Petras Bartkus, CGP Management, Nemuno vaistinė
16 mln.
146
Renatas Augustinas, Imlitex Holdings
15 mln.
147
Vygandas Blandis, Imlitex Holdings
15 mln.
148
Gintaras Bertašius, Vilkyškių pieninė
15 mln.
149
Nerijus Vaitekūnas, Vikebas
15 mln.
150
Deimantė Staniulienė, Top sport
15 mln.
151
Idrakas Dadašovas, Įmonių grupė „Penki kontinentai“
15 mln.
152
Aurimas Steponavičius, Pandos
15 mln.
153
Egidijus Slanina, Orivas, Slanina Capital
15 mln.
154
Gintautas Stanionis, Biogroup Baltics
15 mln.
155
Gintautas Zinkevičius, Timbex, Immobilitas, Malkų įlankos terminalas, Baltforos miškai, Blendas
15 mln.
156
Olga Popova, Seafish trade
14 mln.
157
Arvydas Andrijauskas, AL holdingas
14 mln.
158
Vidas Morkūnas, Tradintek
14 mln.
159
Vaclav Romanovskij, Vilmestos projektai
14 mln.
160
Mindaugas Bondauskis, Litmet
14 mln.
161
Kęstutis Sprogis, Kosmelita
14 mln.
162
Vytautas Ramanauskas, Vytrita
14 mln.
163
Tomas Palšis, Acme grupė, Avad Baltic
14 mln.
164
Stepas Telešius, Acme grupė, Avad Baltic
14 mln.
165
Stede Wyville Ingram, Acme grupė, Avad Baltic
14 mln.
166
Rimantas Valinčius, Nostrada
13 mln.
167
Arvydas Bartašis, Barduva
13 mln.
168
Alfredas Stončius, Vlantana, Stonus Group
13 mln.
169
Jurga Karbauskytė, Žeimelio ŽŪB
13 mln.
170
Viačeslav Puzemskij, Sea Connect
13 mln.
171
Anton Larkin, Sea Connect
13 mln.
172
Romanas Skėrys, RSD Group, EO NT, Eoltas
13 mln.
173
Stanislovas Grušas, NMF įmonių grupė
13 mln.
174
Saulius Valunta, Serfas
12 mln.
175
Žilvinas Vasiliauskas, Palangos statyba, „Klaipėdos“ viešbutis
12 mln.
176
Asta Butkutė-Jurevičienė, Verum Invest
12 mln.
177
Tauras Endriukaitis, Entafarma
12 mln.
178
Gintaras Klovas, Elmoris
12 mln.
179
Jonas Jokubauskis, Jozita
12 mln.
180
Eduardas Plauška, Achemos grupė
12 mln.
181
Petras Andriuška, Neaustinių medžiagų fabrikas, Pakvita, Siuvitas
12 mln.
182
Jolanta Blažytė, Vikonda
11 mln.
183
Aloyzas Kuzmarskis, Bega
11 mln.
184
Antanas Ėmužis, Freda
11 mln.
185
Raimundas Gražys, Hoda
11 mln.
186
Giedrius Šemetas, Pro buono, Skemas
11 mln.
187
Valerij Stankevič, Helios Group
11 mln.
188
Nerijus Dagilis, Neries investicijos, NI plėtra
10 mln.
189
Anridas Vinkleris, Vaivorykštė
10 mln.
190
Dainius Gulbinas, Top sport
10 mln.
191
Palmyra Kaikarienė, Šiaurės vilkas
10 mln.
192
Gintautas Juška, Pusbroliai
10 mln.
193
Lina Davidavičiūtė, Pandos
10 mln.
194
Jonas Pudžemis, Kūbas
10 mln.
195
Remigijus Milašius, IDW
10 mln.
196
Arūnas Kuraitis, BJK
10 mln.
197
Robertas Lapinskas, Agrorodeo Plius
10 mln.
198
Dalia Lapinskienė, Agrorodeo Plius
10 mln.
199
Alvydas Miliūnas, Kubilių žemės ūkio bendrovė
10 mln.
200
Edvardas Tamulis, Libros holdingas
10 mln.
201
Česlovas Skiedra, Achemos grupė
10 mln.
202
Algirdas Ivanauskas, Achemos grupė
10 mln.
203
Juozas Virmantas Jurgaitis, Achemos grupė
10 mln.
204
Gintautas Gumauskas, Padovinio žemės ūkio bendrovė
10 mln.
205
Ksaveras Balčėtis, Panevėžio keliai
10 mln.
206
Jakov Etin, Veika
10 mln.
207
Ignas Rubežius, MailerLite, Itema ventures
9 mln.
208
Aušra Lebedienė, Žvalguva, Lygumų žemės ūkio bendrovė
9 mln.
209
Vilius Senkus, Stevila, Iforta, Stevila turtas
9 mln.
210
Gytis Kūlokas, Fatalitas
9 mln.
211
Tomas Juška, Libros holdingas
9 mln.
212
Manuela Valinčienė, Nostrada
9 mln.
213
Zbignev Stanislav Gulbinovič, Blue Bridge Baltic
9 mln.
214
Vidmantas Pelėda, Transekspedicija
9 mln.
215
Inga Rajunčienė, Libros holdingas
9 mln.
216
Julija Uspaskich, Edvervita
9 mln.
217
Eduard Uspaskich, Edvervita
9 mln.
218
Donatas Dailidė, „Dojus“ įmonių grupė
9 mln.
219
Šarūnas Snieška, Achatas
9 mln.
220
Ramūnas Šilinis, Renostera, Kauno keliai
8 mln.
221
Donatas Kazlauskas, Olifėja, Lotelita, Perlo paslaugos
8 mln.
222
Eglė Kazlauskienė, Olifėja, Lotelita, Perlo paslaugos
8 mln.
223
Dainius Kreivys, Catus, Makveža
8 mln.
224
Vytautas Kniukšta, Standa
8 mln.
225
Valdas Sirutkaitis, Light Conversion
8 mln.
226
Tomas Kapočius, Harmony life, TK nordic holding
8 mln.
227
Gintarė (Avulytė) Dargienė, Hanner Group
8 mln.
228
Ieva Avulytė, Hanner Group
8 mln.
229
Mindaugas Valuckas, Hanner Group
8 mln.
230
Justina Dailidaitė, Dojus įmonių grupė
8 mln.
231
Audrius Barasnevičius, Daisena
8 mln.
232
Sandra Remeikienė, Argensta
8 mln.
233
Rimantas Blažulionis, Patikima linija
8 mln.
234
Petras Baronas, Salda
8 mln.
235
Antanas Mindaugas Levickis, Žvalguva
8 mln.
236
Stasė Levickienė, Žvalguva
8 mln.
237
Petras Jakubonis, Transmėja
8 mln.
238
Vytas Visockis, Transmėja
8 mln.
239
Sergej Trofimov, Nordcurrent Holdings
8 mln.
240
Michail Trofimov, Nordcurrent Holdings
8 mln.
241
Evaldas Rimšelis, Lex ano
8 mln.
242
Mikas Rimantas, Lex ano
8 mln.
243
Vidmantas Petraitis, Baltijos Brasta Group
8 mln.
244
Saulius Drėgva, Baltijos Brasta Group
8 mln.
245
Galina Zinič, Antėjas
8 mln.
246
Vitalij Zinič, Antėjas
8 mln.
247
Rimvydas Povilaitis, AIIR Kapitalas, Audimas
8 mln.
248
Arvydas Povilaitis, AIIR Kapitalas, Audimas
8 mln.
249
Kasparas Jurevičius, Dainiai
8 mln.
250
Virginijus Brundza, Freda
8 mln.
251
Sigitas Kuršis, CGP Management, Nemuno vaistinė
8 mln.
252
Vaidotas Deveikis, Valentis
8 mln.
253
Linas Kamarauskas, Valentis
8 mln.
254
Jonas Dumašius, Hidrostatyba, Šilutės automobilių keliai, HSC Baltic
8 mln.
255
Rūta Baronienė, Salda
7 mln.
256
Diana Linkevičienė, Vaškai žemės ūkio bendrovė
7 mln.
257
Darius Linkevičius, Pasvalio raj. ŽŪB Kiemeliai, Naujoji Šilupė
7 mln.
258
Eugenijus Palskys, Palmusta
7 mln.
259
Tatjana Šišlova, Metalo eksporto centras
7 mln.
260
Daiva Banienė, Invalda INVL, LJB Investments
7 mln.
261
Vasilij Pigarev, Garant Group
7 mln.
262
Irmantas Tarvydis, Ivabaltė
7 mln.
263
Vitalijus Vaigauskas, Jovaigė
7 mln.
264
Petras Ivanauskas, Lygumų ŽŪB
7 mln.
265
Diana Kacienė, Tete-a-tete
7 mln.
266
Kostas Noreika, Paysera
7 mln.
267
Dalė Rakauskienė, Litvalda
7 mln.
268
Alvydas Žabolis, Eksma, Danpower Baltic
7 mln.
269
Donatas Montvila, Domeina
7 mln.
270
Algis Žėkas, Alytaus rajono žemės ūkio bendrovė „Atžalynas“
6 mln.
271
Viktorija Rasutė Danutė Staniulienė, Tete-a-tete
6 mln.
272
Ričardas Butkus, Sanitex
6 mln.
273
Audrius Tulaba, Inhus group
6 mln.
274
Andrius Linkus, Koncernas Alga
6 mln.
275
Algirdas Liudvikas Žilinskis, A.Žilinskio ir ko
6 mln.
276
Vytautas Šidlauskas, Linas Agro Group
6 mln.
277
Saturna Paškevičienė, Freda
6 mln.
278
Rima Lauridsen, Dofita Holding, Dofita
6 mln.
279
Bo Stenberg Lauridsen, Dofita Holding, Dofita
6 mln.
280
Vytautas Krikščiūnas, ūkininkas, Agroliuksas
6 mln.
281
Samoilas Kacas, Tete-a-tete
6 mln.
282
Saulius Grinkevičius, Daumantai LT
5 mln.
283
Piotr Anatolij Levin, Lifodas
5 mln.
284
Vladimiras Ivlijevas, Tuma
5 mln.
285
Kęstutis Mockus, Vegdos investicijos
5 mln.
286
Raimundas Petrikas, Varanas (Kauno automobilių turgus)
5 mln.
287
Mindaugas Mizaras, Spaudos įmonių grupė
5 mln.
288
Aidas Dailidė, Pixelmator Team
5 mln.
289
Algimantas Malickas, Neurotechnology
5 mln.
290
Laimis Kačergis, Litbygas
5 mln.
291
Rimantas Činčys, Lintera
5 mln.
292
Valerij Lukovskov, Lintera
5 mln.
293
Vidmantas Paplauskas, ICG farma
5 mln.
294
Alina Ivanenko, ICG farma
5 mln.
295
Vytautas Jurkšaitis, ICG farma
5 mln.
296
Donatas Suchorukovas, ICG farma
5 mln.
297
Raimondas Šlepetys, ICG farma
5 mln.
298
Marius Valukynas, Dzūkijos mediena
5 mln.
299
Evaldas Domarkas, Dzūkijos mediena
5 mln.
300
Darius Krasaitis, DK Investicijos
5 mln.
301
Igoris Leontjevas, BM būstas, Mano turtas
5 mln.
302
Gintautas Kvietkauskas, Arginta
5 mln.
303
Artūras Mrazauskas, Arginta
5 mln.
304
Armantas Gintautas, Achemos grupė
5 mln.
305
Tautvydas Misiūnas, Achemos grupė
5 mln.
306
Ždanas Rysevas, Lyra Group
5 mln.
307
Kęstutis Vaicekauskas, Nematekas, Dovainonių paukštynas
5 mln.
308
Nijolė Saldienė, Eglės sanatorija
5 mln.
309
Juozas Pranckevičius, Transmeda
5 mln.
310
Eugenijus Rimkus, Axis Transport
5 mln.
311
Darius Šerkšnas, Axis Transport
5 mln.
312
Marius Ptašekas, Diagnostinės sistemos
4 mln.
313
Julius Ptašekas, Diagnostinės sistemos
4 mln.
314
Audronė Rysevienė, Lyra Group
4 mln.
315
Mindaugas Vėgelė, Naujoji Ringuva, Premium Capital
4 mln.
316
Karolina Mikėnienė, Kamida Group
4 mln.
317
Kęstutis Žemaitis, Kestarolis
4 mln.
318
Arūnas Kinskis, Ignera, Craft Bearings
4 mln.
319
Virginijus Kantauskas, Biovela
4 mln.
320
Evaldas Kvederis, BALTIC REFRIGERATION GROUP
4 mln.
321
Mindaugas Rutkauskas, BALTIC REFRIGERATION GROUP
4 mln.
322
Mindaugas Kristanaitis, BALTIC REFRIGERATION GROUP
4 mln.
323
Virginijus Strioga, E Energija
4 mln.
324
Linas Sologubas, Tetirvinai
4 mln.
325
Antanas Linkus, Koncernas Alga
4 mln.
326
Laura Blažytė, Vikonda
4 mln.
327
Rimantas Jasiukėnas, Palangos statyba, Klaipėdos viešbutis
4 mln.
328
Remigijus Lapinskas, Universali arena, Sigma projektai, Tiketa, 3 Invest
4 mln.
Tyrimo pristatymas
Kategorijos
Autoriai