Žvaigždė gali matyti tokį vaizdą per kreidinius kalcito kristalus jos skelete. Jie kartu yra ginklas ir viską matanti akis, kuri padeda laiku pastebėti plėšrūną.
Prieš metus atradę tokią unikalią šios žvaigždės savybę mokslininkai dabar ieško būdų pritaikyti mechanizmą technologijose. „Lęšiai dengia visą kūną, yra nukreipti į visas puses ir leidžia matyti panoraminį vaizdą“ – kalbėjo J.Aizenberg BBC programoje „Go Digital“. „Tai savybė, kurią norėtume įdiegti vaizdo kamerose ir kituose optiniuose prietaisuose. Vietoje vieno lęšio, žiūrinčio viena kryptimi, galima turėti tūkstančius, nukreiptų į visas puses“ – aiškino ji. „Tokiu būdu galima matyti 360 laipsnių erdvės vaizdą“.
Remiantis tuo principu galima kurti ir ateities ryšių tinklus. Dauguma šiandien naudojamų optinių kabelių perduoda informaciją nuo taško iki taško. Lęšiai sufokusuoja ir perduoda šviesoje užkoduotus vienetukus ir nuliukus į reikiamą vietą.
Mokslininkai tikisi, kad procesą galima paversti efektyvesniu ir padidinti perduodamos informacijos kiekį. „Šie gyvūnai fokusuoja šviesą 20 kartų geriau už bet kokius žmogaus pagamintus lęšius. Taigi galėtume pasimokyti, kaip pagaminti 10 ar 20 kartų geresnius lęšius“ – kalbėjo J.Aizenberg.