„Apskritai visas šis įvykis, be abejo, vėl sukels aistras, be jokios abejonės, padidins įtampą, teisi yra Jungtinių Valstijų administracija, kad atkreipė dėmesį į savo įstaigų ir ambasadų saugumą užsienyje. Be abejo, tai bus dar vienas pretekstas suaktyvėti ir tiems patiems teroristams“, - LRT televizijos laidai „Laba diena, Lietuva“ sakė ministras.
Lietuvos piliečiams, pasak ministro, papildomos grėsmės nekyla.
„Neįžvelgčiau kažko ypatingai papildomo Lietuvoje (...). Piliečiams būnant užsienyje apskritai reikia atsargumo priemonių imtis visais aspektais: vienose šalyse yra Ebola, kitose - dar kiti dalykai. Čia mes nuolat informuojame savo tinklapyje ir tai yra natūralu. Na, o papildomai kažko, kad kažkas pasikeistų Lietuvos piliečiams nuo to, kas buvo vakar, tai nemanau, kad tas yra“, - sakė jis.
Ministras pabrėžė, kad Lietuva laikosi pozicijos, jos kankinimo metodai negali būti taikomi net ir dėl labai kilnių tikslų - tokių, kaip kova su terorizmu. Ministro aiškinimu, Lietuvos pozicija šiuo klausimu sutampa ir su JAV administracijos pozicija.
JAV Senato ataskaitoje konkretūs centrai neįvardijami, bet žmogaus teisių gynėjai mano, kad Lietuvoje veikė dokumente „violetiniu“ vadinamas centras. Anot JAV Senato ataskaitos, jis veikė nuo 2005 metų pradžios, o buvo uždarytas 2006 metais dėl neužtikrintos medicinos priežiūros.
Senato dokumente teigiama, kad jame buvo kalinamas šiuo metu Gvantanamo bazėje esantis Mustafa al-Hawsawi (Mustafa Hausavis) iš Saudo Arabijos. Prokuratūra dėl galimo jo atgabenimo į Lietuvą vasarį pradėjo ikiteisminį tyrimą. Jį vykdantys prokurorai žada kreiptis į JAV dėl papildomos informacijos.