Vis dėlto labiau nei pergalėmis, Arūnas Gelažninkas didžiuojasi tuo, kad tapo pavyzdžiu kitiems motociklininkams, nes paskui jį į Dubajų treniruotis važiuoja #Agdakarschool mokiniai iš Lietuvos. Jie turės progą raižyti kopas kartu su Dakaro ralio dalyviais. Vienas iš talentingiausių Arūno mokinių Modestas Siliūnas dar ir startuos baja ralyje. Įdomu, kad M. Siliūnas savo profesionalo kelią pradėjo prieš kelerius metus į Dakarą atvykęs kaip šio ralio gerbėjas.
Motociklininkas vienas, o rezultatai geriausi
Motociklininkai, lyginant su automobilių vairuotojais ir šturmanais, išsiskiria tuo, kad fizinės formos palaikymas visus metus yra vienas pagrindinių uždavinių, norint pakelti krūvį, tenkantį kūnui varžybų metu. Arūnas Gelažninkas sveikai maitinasi, sportuoja pagal trenerių parengtas programas net ir atostogų metu šiltuose kraštuose, o grįžęs po fiziškai sunkių varžybų, atsigauna vėl sporto salėje. Tad pergalė šių metų Dakare motociklininko visiškai nenustebino.
„Kam ruošiesi, tą ir gauni – čia sėkmės reikia, bet neužtenka. Jei nori nugalėti, Dakaras turi trukti visus metus“, – sako sportininkas.
Vos per kelerius dalyvavimo metus Dakare A. Gelažninko pavardė tapo plačiai žinoma ne tik Lietuvoje, o ir pasaulyje. Tai padaryti padėjo aukščiausi pasiekimai. Pirmaisiais metais Dakaro ralyje iškovojęs 24-ąją vietą bendroje įskaitoje ir 4-ąją naujokų įskaitoje, jis pasiekė Lietuvos rekordą, o 2021 metais nugalėjo vadinamoje vienišių klasėje ir dar kartą pagerino rekordą trimis pozicijomis. Vos pasibaigus Dakarui, žurnalistų paklaustas koks jausmas laimėti, Arūnas atsakė, kad pergalė yra istorinė ir maloni, todėl džiaugiasi galimybe iškelti Lietuvos trispalvę pirmą kartą ant Dakaro ralio podiumo.
Be Dakaro, lietuvis yra „Toureg Rally“ nugalėtojas, „Balkan offroad rally“ nugalėtojas, 21 kartą Lietuvos čempionas Motokroso, Enduro ir Cross Country disciplinose, daugkartinis Baltijos šalių čempionas, Europos jaunimo čempionato 3 vietos nugalėtojas, Pasaulio MX1, MX3 čempionatų dalyvis.
Tad sportininkui, kuris aukščiausio lygio profesionalu yra jau 26 metus, pergalės neprilygsta išsilaipinimui Mėnulyje, nes rezultatas šioje sporto šakoje ateina dirbant.
Geriems rezultatams reikia daugiau pinigų
Net aukščiausio lygio sportininkai vis tiek turi muštis į krūtinę, kad gautų paramą iš valstybės. Tai tik apsunkina jaunųjų sportininkų kelią į vieną populiariausių sportų pasaulyje. Jei motociklininkas neturi pakankamai privačių rėmėjų, talento ir didelio darbo kombinacijos neužtenka, norint varžytis su Europos ir pasaulio geriausiais.
Būtent 2020-2021 metų lenktynininko technika buvo finansuojama Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Tačiau tai yra ilgas kelias ir kiekvienas sportininkas privalo aiškiai įrodyti, jog tikrai buvo vertas paramos.
Žinoma palaikymas, net jei jis ir neblizga auksu, sportininkui reikalingas kaip deguonis. Arūną Gelažninką simboliškai palaiko ir Kauno rajono savivaldybė, nes jis sportininko kelią pradėjo Neveronyse, kur iki šiol lankosi ir šviečia vietos jaunimą apie sporto svarbą.