Jame tradiciškai varžosi šalies vaikų globos namų auklėtiniai, kurių šiemet į sostinėje esantį seniausią kartų poligoną sugužėjo per pustrečio šimto. 107 iš jų varžėsi kartodromo takeliuose, o kiti audringai palaikė saviškius.
Pagal dalyvių skaičių tai buvo masiškiausias turnyras per visą jo istoriją.
„Norinčių dalyvauti buvo tiek, kad lenktynės galėtų užtrukti ne visą dieną, o kelias, - sveikindamas atvykusius vaikų globos namų auklėtinius ir juos atlydėjusius vadovus kalbėjo turnyro iniciatorius E. Bičkauskas, linkėjęs vaikams visų pirma gerai praleisti laiką, kad ši diena išliktų atmintyje.
Penkioliktąja tradicinio turnyro, teikiančio vaikams daug džiaugsmo, aukštuma džiaugėsi ir vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė, „Plytinės“ kartodromo direktorius Darius Jonušis, renginį atidariusi grupė baikerių.
Tačiau kartodrome visada verda aistros. Nesvarbu, kas sėdėtų prie mažųjų automobiliukų vairo – patyrę šios sporto šakos meistrai ar vaikai.
Azarto pliūpsnį galėjai justi jau atrankos varžybose, kuriose būtina buvo įveikti vieną greitą ratą. Rengėjai iš 107 dalyvių į finalą atrinko net 48 vaikus, važiavusius greičiausiai.
O finale jau buvo kaunamasi dėl prizų ir garbės. Individualūs rezultatai lėmė tik klasių nugalėtojus ir prizininkus, o komandinėje įskaitoje buvo sumuojami visų dalyvių taškai.
15-ąjį signataro E. Bičkausko turnyrą, surinkusi 194 taškus, laimėjo Beižionių bendruomenės „Beižionių vaikų dienos centras“ komanda. Jai įteikta Nepriklausomybės akto kopija ir europarlamentarų Bronio Ropės ir Stasio Jakeliūno dovana – kelionė į Strasbūrą.
Tai antras pamečiui šios komandos laimėjimas, įrodantis kaip atsakingai Beižionių vaikai ruošiasi šiam turnyrui.
Pagrindiniai komandinės pergalės kalviai – beižioniškiai Vytautas Jusevičius, Vilmantas Kozėla, Rugilė Ratkevičiūtė ir Brigita Kasparavičiūtė, tapę klasių, kuriose rungtyniavo, nugalėtojais.
Antrąją vietą iškovojo Tauragės šeimos gerovės centro bendruomeninių vaikų globos namų komanda, pelniusi 166 taškus ir europarlamentaro Juozo Oleko dovaną – kelionę į Briuselį.
Pergalę savojoje klasėje šventė tik vienas tauragiškis Irmantas Geštautas, o net trys tai pačiai ekipai atstovavę Stirbių atžalos – Džiugas, Giedrius ir Dangė – iškovojo antrąsias vietas.
„Savo globotinius į svetingąją Plytinę aš pati atlydžiu jau trečiąjį kartą, o mūsų vaikai šiame turnyre varžosi mažiausia dešimt metų. Nebereikia nė prisistatyti, E. Bičkauskas mus jau pažįsta kaip nuluptus...“ – juokavo buvusio „Šaltinėlio“, dabar Tauragės šeimos gerovės centro bendruomeninių vaikų globos namų komandos vadovė, socialinė darbuotoja Rasuolė Gečienė.
Viešnia iš Tauragės kartu su šešiais auklėtiniais džiaugėsi, jog šis signataro sumanymas – geras ir visokeriopai skatintinas, nes vaikai veržte veržiasi į jį.
„Užtektų tik pamatyti kokie pakylėti jie sugrįžta į namus ir visai nesvarbu, laimėjo ką ar ne“, - sakė R. Gečienė.
Trečiąją komandinės įskaitos vietą ir kelionę oro balionu laimėjo Naujosios Vilnios „Mūsų namelių“ ekipa, pelniusi 135 taškus.
Asmeninėje įskaitoje varžytasi net šešiose klasėse, o jų nugalėtojai ir prizininkai ne tik džiaugėsi užkopę ant nugalėtojų pakylos, bet ir išsivežę pergales liudijančius medalius ir asmenines dovanas.
Europarlamentaras B. Ropė įsteigė dovanas jauniausiems ir vyriausiems turnyro dalyviams. Jauniausiųjų grupėje jos įteiktos aštuonmečiams Kauno savivaldybės vaikų globos namų auklėtinei Monikai Klimašauskaitei ir Emiliui Dolmatovui iš Kybartų socialinių paslaugų centro.
Vyriausiojo dalyvio prizas atiteko septyniolikmečiam Joniškio rajono vaiko ir šeimos gerovės centro „Skaistgirio bendruomeniniai vaikų globos namai“ atstovui Jonui Kiškiui.
O Panevėžio Algimanto Bandzos globos namų auklėtiniai pripažinti geriausia palaikymo komanda.
Ne visi, žinoma, džiaugėsi pergalėmis kartodromo takelyje. Tačiau, regis, liūdinčių irgi nebuvo.
Didelių laurų nenuskynė ir Vilniaus vaikų kaimo deleguotų jaunųjų ukrainiečių, dabar besimokančių tarptautinėje Ukrainos mokykloje, dešimties vaikų grupė.
„Vilniuje viskas puiku – ir mokslai, ir bendravimas, o dabar dar ir kaip iš dangaus nukritusi galimybė išmėginti jėgas tokiame turnyre, - prieš kvalifikacinių varžybų startą kalbėjo vyriausioji iš šios grupės, penkiolikmetė Darja Dubik, kurią iš Dnepropetrovsko į Lietuvos sostinę atbloškė karo banga. – Džiaukitės nematydami karo baisumų, kvėpuodami tokiu tyru oru ir turėdami tokius švarius vandenis, kaip Žalieji ežerai“, - regis, neįtikėtinai greitai peršokusios paauglystę balsu kalbėjo Darja.
Pertraukėlių metu turnyro organizatoriai pasiūlė jo dalyviams įvairių mielų žaidimų, prie kurių nusidriekė eilės, savo sugebėjimus, kartu ir mokydami vaikus kaip išvengti didelių nelaimių, demonstravo ugniagesiai gelbėtojai.