Žurnalistas Vitoldas Milius teigia, kad Ispanija nėra ta šalis, iš kurios į Lietuvą būtų atgabenama daugiausiai automobilių, tačiau tikėtina, jog dalis Valensijoje skendusių automobilių gali patekti ir į mūsų šalį.

„Turime istorijų tiek su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis, tiek ir su kitomis šalimis, iš kur importuojami automobiliai, sakykime, negrįžtamai sugadinti ir patenka į mūsų rinką“, – sako V. Milius.

Kai kurie vairuotojai yra įtikinę, jog šios transporto priemonės skendo ne sūriame vandenyje, todėl yra pakankamai tinkamos naudoti. Vis dėlto, V. Milius pataria tokių automobilių vengti.

„Pirkti nedraudžiama, bet nereikėtų. Nesvarbu, koks vanduo palietė ir negrįžtamai sugadino tam tikras elektronines sistemas, kuriuo šiuo metu automobiliuose itin gausu. Nereikėtų jų pirkti. Faktas, kad yra dalių, kurioms vanduo neturėjo įtakos“, – įsitikinęs žurnalistas.

Potvynis Valensijoje

Pardavėjai neretai automobilį aptvarko arba šį darbą už juos padaro perpardavinėtojai, todėl galutiniam pirkėjui dažnai yra sunku nustatyti, kad automobilis kažkurį laiką praleido vandenyje.

„Labai sunku atrasti. Tai, ką mes matome vaizduose, kaip tai vyko Ispanijoje, ten buvo ne tik vandens, bet ir labai daug dumblo, purvo. Išvalyti jį yra labai sudėtinga arba labai brangu ir nežinau, ar verslo prasme tai apsimoka, bet perkant automobilį, kuris yra įvežtas iš Ispanijos, jį reikėtų labai atidžiai tikrinti“, – perspėja V. Milius.

Pasak jo, vandens sugadintos elektroninės sistemos gali veikti labai nenuspėjamai – vis gesti ir vėl pradėti veikti. Tam tikros dalys gali neveikti iškart, o kai kurios gali veikti tinkamai, bet staiga nustoti veikti išvis.

Skendę automobiliai

Skendę automobiliai į Lietuvą gali atvykti ir dalimis, anot V. Miliaus, jeigu kėbulo detalė, pavyzdžiui, variklio dangtis nėra sumaitotas arba kitaip mechaniškai pažeistas, jis drąsiai gali gyventi antrą gyvenimą ant kito automobilio. Įsigyti atskirtų plastmasinių ar metalinių detalių bijoti nereikėtų.

Žurnalistas pabrėžia, kad šiuolaikinių automobilių varikliuose taip pat gausu elektronikos ir tokios dalys kaip variklis ar greičių dėžė bei panašūs komponentai gali būti stipriai pažeisti vandens, todėl jų pirkti neverta. Nebent tai būtų atskiros metalinės ar plastikinės šių agregatų detalės.