„Dėl vėjo pridarytų nuostolių į „Lietuvos draudimą“ kreipėsi gyventojai iš visos Lietuvos. Daugiausiai apgadintas gyvenamasis turtas, taip pat nelaimės neaplenkė ir komercinio turto“, – komentuoja „Lietuvos draudimo“ Operacijų departamento vadovas Artūras Juodeikis.

Anot jo, per savaitgalį jau kreipėsi beveik 600 gyventojų, rezervuota suma viršija 210 tūkst. eurų. Prognozuojama, kad besikreipiančių žmonių dėl savaitgalį patirtų nuostolių turėtų būti apie 900, o nuostoliai turėtų augti iki 450 tūkst. eurų.

„Nuo pat metų pradžios gamtos stichijos kelia problemų ir sukuria nuostolių Lietuvos gyventojams. Sausio viduryje vienos audros nuostoliai siekė 300 tūkst. eurų, o vasario pabaigoje savaitgalį siautėjęs vėjas vėl atnešė beveik 300 tūkst. eurų nuostolių“, – pastebi Artūras Juodeikis.

Nukenčia ir namų turtas, ir automobiliai

Sinoptikai prognozuoja didelį vėją visą savaitę, todėl draudimo ekspertas pažymi, jog labai svarbu nuolat atkreipti dėmesį į prognozes ir saugoti savo turtą.

„Matome, kad stichinių nelaimių sukeltų nuostolių sumos vis auga, todėl gyventojai, siekdami apsaugoti savo piniginę ir asmeninį turtą, turėtų juo, kylant vėjui, išskirtinai rūpintis“, – sako „Lietuvos draudimo“ ekspertas.

Kaip jis teigia, šiltėjant orams, žmonės išsineša į kiemus lauko kepsnines, vaikų batutus, vazonus – jie skrenda ir pridaro daug žalos.
„Nukenčia namų sienos, langai, taip pat kieme stovintys automobiliai. Tokius sunkius daiktus vertėtų prirakinti prie stacionarių objektų arba įvežti ar įnešti į namo vidų. Šį savaitgalį nukentėjo ir pavėsinės, šiltnamiai – jais pasirūpinti taip pat svarbu“, – pastebi Artūras Juodeikis.

Ekspertas primena nestatyti automobilių po dideliais, ypač senais, medžiais, nes jie gali nuvirsti ir sugadinti transporto priemonę.
Smarkūs vėjai Lietuvoje dažnėja

Patyrusiems žalą gyventojams jis pataria pirmiausia kviesti avarines tarnybas, skubėti saugoti turtą. Jei yra galimybė – mažinti nuostolį. Tuomet labai svarbu nufotografuoti sugadinimus ir kreiptis į savo draudimo bendrovę.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos (LHMT) specialistai pastaraisiais metais jau ne kartą buvo atkreipę dėmesį, jog keičiantis klimatui ne tik kyla globali oro temperatūra, bet ir dažnėja bei intensyvėja sausros, liūtys, smarkūs vėjai ir kiti pavojingi, stichiniai meteorologiniai reiškiniai, pridarydami vis daugiau žalos gamtai ir žmonėms.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją