Investuota daugiau nei 2 mln. eurų

„Šio modulio gamyba yra dar vienas svarbus žingsnis, plečiant HELLA veiklos apimtis šalyje. Tai jau antrasis gaminys, kuris iš Lietuvos keliaus tiesiai pas automobilių gamintojus. Šių modulių ketinama pagaminti daugiau nei po milijoną kasmet. Prie visiškai automatizuotos gamybos linijos dirbs operatoriai, kurie valdys automatinę galutinio surinkimo liniją, o esant poreikiui į pagalbą pasitelksime liniją suprojektavusius inžinierius. Šį projektą įgyvendino projektų valdymo, gamybos, automatikos, programinės įrangos bei kokybės inžinieriai ir kiti specialistai. Vien šiam moduliui gaminti sukūrėme daugiau nei 10 naujų darbo vietų“, – teigia Mantas Skinderis, „HELLA Lithuania“ Projektų diegimo ir pokyčių valdymo vadovas.

Produkto „Fuel control module“ gamyba vyks trimis pamainomis. Gamybos proceso metu bus naudojamos tokios pažangios technologijos kaip ultrasoninis virinimas, automatinis komponentų sujungimas, lazerinis gaminių žymėjimas, taip pat automatinės sistemos, aptinkančios neteisingus komponentus bei defektuotas detales.

Bendros investicijos šio degalų valdymo modulio gamybai paruošti siekia daugiau nei 2 mln. Eur. Jos apima naujus gamybinius įrengimus, žaliavų gamybos technologijas, produkto vystymą ir industrializaciją.

Degalų valdymo modulis kontroliuos degalų tiekimą ir informuos apie jų slėgį, leis stebėti atsparumą degalų srautui, jų temperatūrą, kuro etanolio kiekį. Taip pat apsaugos kuro siurblį ir užtikrins klaidų bei įspėjimų funkciją pagal degalų lygio jutiklį.

Šio produkto naudojimas ženkliai prisidės ne tik prie CO2 emisijų mažinimo, bet ir prie visos energijos valdymo: maždaug 40 proc. sumažins vidutines galios sąnaudas, kas leis užtikrinti sistemos gaminių ilgaamžiškumą ir sumažins sunaudojamo kuro sąnaudas apytiksliai 1 proc. l l/100 km.

Atsižvelgia į rinkos poreikį ir tendencijas

Anot M. Skinderio, pasaulinė pandemija neatitraukė dėmesio nuo ekologijos svarbos. Tiek Europoje, tiek ir kituose regionuose aplinkos tvarumas yra vienas iš prioritetų, leidžiančių prisidėti prie gamtos tausojimo ir automobilių vairuotojų bei keleivių saugumo. Pastebima, kad vartotojai ieško automobilių, kurie išskiria mažiau taršos ir pasižymi geresnėmis degalų sąnaudomis. Be to, griežtėjantys CO2 reikalavimai automobilių gamintojus skatina kurti inovatyvesnius produktus, tokius kaip šis modulis, kurio paklausa rinkoje jau dabar pakankamai didelė.

„Siekdama išlikti viena iš automobilių pramonės komponentų gamintojų lyderių pasaulyje HELLA gamina sudėtingų energijos valdymo sistemų komponentus. Jie kuriami atsižvelgiant į klientų poreikius aplinkos tvarumo ir elektrifikavimo srityse – tai aktualiausios automobilių rinkos tendencijos, susijusios su energijos valdymu“, – argumentuoja ekspertas.

„HELLA Lithuania“, pradėjusi kurti šį modulį, prisijungs prie plataus tarptautinio degalų valdymo sistemų tinklo, kurį sudarys: Lietuva, Rumunija, Kinija, JAV bei Brazilija. Kasmet kiekvienoje lokacijoje bus pagaminama po kelis milijonus skirtingo tipo degalų sistemų valdymo gaminių.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)