Pirmuosius kemperius galbūt sugalvojo Amerikos kaubojai, galbūt jų autoriai buvo nuolat keliaujantys romai. Kad ir kaip būtų, tokios transporto priemonės paplito visame pasaulyje. Savaitgaliais Amerikos magistrales užplūsta milžiniško dydžio namai ant ratų, sukonstruoti ant galingų sunkvežimių platformų. Amerikiečiai mėgsta prabangą – erdvė ir namas ant ratų turi būti kelių kambarių.
Europiečiai yra kur kas taupesni, jie pasitenkina minimalistiniu būstu. Dažnas senojo žemyno gyventojas gerai jaučiasi šeimą sutalpinęs į nedidelį Fiat Ducato. Europoje tokias transporto priemones bene labiausiai mėgsta vokiečiai ir olandai, vis labiau pamėgsta ir lietuviai. Žinoma, kemperis – prabangos dalykas, dėl to jis nestovi kiekviename kieme. Ne kiekvienas gali sau leisti šalia nuosavo namo pasistatyti dar vieną namą, kainuojantį 150 000–250 000 litų. Tačiau tiek ir daugiau kainuoja nauji kemperiai.
Naudotą jachtą ant ratų galima įsigyti kur kas pigiau. Naudotų automobilių rinkoje šių mašinų kainos prasideda nuo 10 000 litų. Tiek kainuoja labai pavargę, 1980–1990 metais pagaminti automobiliukai su nudėvėtais salonais, seno modelio varikliais.
20 000–30 000 litų. Už tiek galima tikėtis įsigyti senos kartos, apie 1993–1998 metus pagamintą alkoveno tipo automobilį arba kemeriuką, įrengtą ant mikroautobuso bazės. Šiek tiek rimtesnių automobilių kaina prasideda nuo 35 000 litų.
Tačiau šiuolaikiškam kemperiui reikia skirti bent 60 000 litų. Tuomet turėsite jaukų, modernų namą su kondicionieriumi, saulės baterijomis, TV įranga ir pan.
Jeigu išsirinksite mašiną, kurią naudojo privatus asmuo, ji nebus labai daug nuvažiavusi. Tačiau reikia vengti automobilių iš nuomos kompanijų, kurių spidometrų duomenys gali būti suklastoti. Automobilis su nedidele rida garantuos jums puikų poilsį ir keliones daug daug metų. Džiaugsitės vilos ant ratų patogumais ir stebėsitės, kad automobilio vertė mažėja labai labai lėtai.
Vilos ant ratų privalumas yra tai, kad į kelionę galite leistis visiškai jai nesiruošęs. Kadangi dauguma kelionei reikalingų daiktų kemperyje būna nuolat, prieš kelionę telieka talpas užpildyti vandeniu ir užsukus į parduotuvę pridėti šaldytuvą, pritvirtinti dviračius, burlentes. Viskas. Jokių kelionės planavimų, jokių viešbučių, jokių lėktuvo bilietų, jokių palapinių ar bet kokio nugarą slegiančio turistinio inventoriaus. Nes visa tai nuolat gyvena kemperyje.
Važiuojate ten, kur norite, sustojate, kur norite ir ilsitės taip, kaip patinka, nebijodami viešbučių ar restoranų paslaugų kainų. Tai yra laisvė, tai yra kemperininkų gyvenimo būdas, primenantis buriuotojų klajones jachtomis po pasaulio jūras ir vandenynus.
Populiariausios kemperių kategorijos
Mikroautobuso bazė
Alkovenas
Iš dalies integruotas
Integruotas
Priekabos