Konkursą organizuojančios „Inter Cars Lietuva“ vadovas Artur Ilkevič akcentavo, kad kelerius metus jauniems, dar daug patirties neturintiems būsimiems specialistams įmonė, pasitelkusi partnerius ir Švietimo ir mokslo ministerijos paramą, rengia ne šiaip sau.

„Mes matome, kad rinkoje trūksta specialistų. Visi mūsų partneriai, kolegos tą pabrėžia. Konkursu mes stengiamės atkreipti dėmesį į šią profesiją ir parodyti, kodėl ją verta rinktis“, – sakė jis ir pridūrė, kad Lietuvoje sunku atrasti profesinę mokyklą, kurios ugdytiniai nebūtų dalyvavę „Geriausio jaunojo automechaniko“ rinkimuose.

A. Ilkevič neslėpė, kad ne vienerius metus organizuojant konkursą, ūpo jį surengti vėl ir vėl tikrai netrūksta. Kalbėdamas apie „Geriausiojo jaunojo automechaniko“ ateitį jis pabrėžė, jog yra visiškai tikras, kad konkurso laukia dar daugybė metų.

Daugiau užduočių

Pasak A. Ilkevič, tiek mokyklų, tiek partnerių, rengiančių konkursui užduotis, noras dalyvauti čia yra toks didelis, kad šiemet „Geriausio jaunojo automechaniko“ finalas – didesnis nei įprasta. Konkursas vyks tris dienas, iki pat šeštadienio, o mokinių laukia 10 sudėtingų ir įvairias sritis apimančių užduočių.

Užduotis, skirtas Lietuvos jauniesiems mechanikams, rengia prie konkurso kasmet prisijungiančios technologijų bendrovės, automobilių dalių ir jų komponentų gamintojos. Ir šiemet laukiantys iššūkiai ypač įvairūs.

Pavyzdžiui, mokiniams teks keisti paskirstymo diržą, pamatuoti variklio elektrinių purkštuvų parametrus, remontuoti pakabos svirčių įvores, pakeisti variklio vožtuvų riebokšlius, suremontuoti „Audi“ „multi-link“ priekinę važiuoklę ir t.t. Per ateinančias tris konkurso dienas visi 10 mokinių turės įveikti visas užduotis, o jų darbą vertins, pastabas žymės ir balus rašys profesionalai, ne vienerius metus išdirbę pasaulinėse automobilių pramonės bendrovėse.

Svajoja apie TOP 3

Išsiplėtus konkursui, sako jo organizatoriai, atsirado ir daugiau galimybių finalinėje kovoje dalyvauti didesniam mokyklų skaičiui. Tad greta dažnai konkurso finale pasirodančių stipriausių šalies profesinio ugdymo mokyklų, šiemet prisijungė ir dvi, kurioms iki šiol finalo pasiekti nepavykdavo.

Dėl galimybės pasigirti išugdžius geriausią jaunąjį automechaniką konkurso finale pirmą kartą susirungė Biržų technologijų ir verslo mokymo centras bei Rokiško technologijos, verslo ir žemės ūkio mokykla. Pastarosios profesijos mokytojas Darius Kišūnas neslėpė, kad norėtų, jog jo auklėtinis konkurse patektų tarp trijų stipriausių šalies jaunųjų mechanikų.

„Norisi į tą trejetą patekti, labai norisi. Bet matysime, kaip bus, – sakė jis, pabrėžęs, kad prasibrauti į finalą rokiškėnai bando jau antrą kartą: – Pirmą kartą nepasisekė. Galbūt dėl to, kad mokinys pirmus metus mokėsi, dar ne viskas jam buvo pažįstama. Šiemet jau daugelis dalykų išmokta, žinių daugiau.“

Profesijos mokytojas tikino, kad laukiančias užduotis peržvelgė, tačiau kažkaip ypatingai joms nesirengė, mat visi dalykai, su kuriais teks susidurti konkurse per ateinančias tris dienas – jau dėstyti mokykloje. Tačiau išdavė, kad kai kurios technologijos Lietuvos profesinėms mokykloms dar sunkiai įkandamos.

„Pavyzdžiui, elektromobiliai – neturime galimybės jų gauti ir nagrinėti, tad kol kas čia mums sunkiai įveikiama sfera“, – sakė jis.

Laukia tarptautinė kova

Lietuvišku konkurso finalu „Geriausio jaunojo automechaniko“ paieška nepasibaigs. Trys konkurso laimėtojai pavasarį keliaus į tarptautinį konkurso finalą Lenkijoje. Čia, sako konkurso organizatoriai, tarpusavyje susikaus geriausi Lenkijos, Latvijos, Estijos, Bulgarijos, Vengrijos, Kroatijos ir Ukrainos geriausi jaunieji mechanikai.

Mokinys, iškovojęs pergalę šiame konkurse, gali pelnyti net 23 tūkst. eurų prizą sau ir savo mokyklai, be to, visų laukia kelionė į „Elring“ gamyklą Vokietijoje. Prieš porą metų tarptautinio finalo nugalėtoju tapo lietuvis, tad, neslepia organizatoriai, norėtųsi šią sėkmę pakartoti ir šiemet.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)