Mindaugas Šerėjus, „Motointegrator“ platformos atstovas, pabrėžia, kad reguliarios priežiūros procedūros padės išvengti neplanuotų gedimų. Vienas pagrindinių patarimų yra reguliariai tikrinti kondicionieriaus filtrus bei skysčių lygį. Taisyklingai naudoti oro kondicionierių – nenaudoti jo per daug arba per mažai – taip pat svarbu. Vartotojai turėtų stebėti, ar kondicionierius efektyviai aušina orą, nes bet kokia neįprasta veikla gali būti gedimo požymis.
Kaip atpažinti automobilio kondicionieriaus gedimus?
Paprastai tai gali būti pastebima pagal keistus garsus ar kvapus, kuriuos skleidžia sistema. Be to, jei oro kondicionierius nebeaušina oro, gali tekti patikrinti kondicionieriaus kompresorių ar kitas detales. Kokybiškai atliktas diagnostikos testas gali nustatyti specifinius gedimus ir padėti spręsti problemas laiku.
„Vienas iš požymių gali būti ir perteklinė drėgmė salone. Jei ant stiklų ir kitų salone esančių paviršių atsiranda daugiau kondensato, galima įtarti, kad yra problemų su kondensatoriumi arba drenažo sistema. Kondicionieriaus gedimą galite pastebėti ir pamatę, kad blogėja energijos efektyvumas. Jei automobilio kuro sąnaudos padidėja, o kondicionieriaus vėsinimas tampa vis silpnesnis, gali būti, kad sistemoje atsiranda nesklandumų, reikalaujančių remonto“, – teigia M. Šerėjus
Dėl to, norint išlaikyti automobilio kondicionierių optimalų veikimą, būtina nepamiršti jo priežiūros ir reguliariai tikrinti šio įrenginio būklę. Pastangos palaikyti sistemą tvarkingą ir veiksmingą padės išvengti išlaidų ateityje.
Kaip prižiūrėti automobilio kondicionierių?
Vasarą automobilių oro kondicionieriai tampa itin svarbūs daugeliui vairuotojų. Tačiau, norint džiaugtis maloniu vėsumu ir efektyviu vėsinimu, šias sistemas būtina tinkamai prižiūrėti. Nepakankama priežiūra gali ne tik sumažinti kondicionieriaus efektyvumą, bet ir sukelti rimtų gedimų, dėl kurių gali prireikti brangaus remonto.
„Automobilių oro kondicionieriai yra svarbūs ne tik komforto, bet ir saugumo požiūriu. Tinkamai veikiantis kondicionierius ne tik suteikia malonų vėsumą, bet ir padeda palaikyti optimalią temperatūrą, kuri sumažina vairuotojo ir keleivių nuovargį ir padeda išvengti pavojingų situacijų kelyje“, – sako M. Šerėjus.
Anot jo, siekiant užtikrinti sklandų ir efektyvų automobilių kondicionieriaus veikimą, svarbu atkreipti dėmesį į keletą svarbių priežiūros aspektų. Vienas jų – periodinis įkrovimas ir šaltnešio lygio kontrolė. Nepakankamas šaltnešio kiekis gali lemti kondicionieriaus našumo kritimą ir padidinti energijos sąnaudas. Rekomenduojama periodiškai tikrinti ir, jei reikia, papildyti šaltnešio kiekį.
„Svarbu yra ir keisti filtrus. Kondicionieriaus filtrai turi būti keičiami pagal gamintojo rekomendacijas, siekiant užtikrinti, kad oras, patenkantis į saloną, būtų švarus ir kokybiškas. Užsikimšę filtrai gali ne tik sumažinti vėsinimo efektyvumą, bet ir sukelti rimtesnių gedimų“, – aiškina M. Šerėjus.
Reguliarus kondensatoriaus valymas padeda išvengti jo užsikimšimo ir pagerina viso kondicionieriaus veikimą. Užsikimšęs kondensatorius gali lemti pernelyg didelę sistemų apkrovą ir sukelti gedimų. Tikrinti reikėtų ir kompresorių. Kompresoriaus būklė yra ypač svarbi kondicionieriaus veikimui. Jei pastebimi kompresoriaus veikimo sutrikimai, juos reikia nedelsiant pašalinti, nes priešingu atveju vėliau gali tekti taisyti rimtus gedimus.