Pirmuosius 50 sostinės savivaldybė priverstinai nutemps jau nuo birželio 10 dienos, perimdama juos savo žinion, kol teismas priims sprendimą dėl jų pripažinimo bešeimininkiu turtu. Kiemuose atsiras daugiau vietos tvarkingiems automobiliams.

Iki birželio 10-osios savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai aktyviai ragina visus kuo skubiau pašalinti savo nebenaudojamus netvarkingus automobilius iš bendrojo naudojimo teritorijų įvairiose seniūnijose.

Savivaldybė taikys ir pinigines baudas netvarkingų seniai riogsančių automobilių savininkams: nesuskubusiems jų pašalinti per nurodytą laiką, savivaldybė skirs nuo 70 iki 300 eurų baudas su transporto priemonės konfiskavimu.

Vilniečiai kviečiami būti kaimyniškais, sąmoningais ir nelaukti sankcijų – pasirūpinti ne vietoje paliktu savo turtu. Pateikiamas ir planuojamų priverstinai nuvežti transporto priemonių sąrašas, kuriame per 50 automobilių. Visą sąrašą galite pamatyti čia.

Vilniečiai kviečiami pranešti apie senus apleistus neeksploatuojamus automobilius Viešosios tvarkos skyriui el. paštu viesoji.tvarka@vilnius.lt arba tel. (8 5) 219 7948 (nurodant adresą, automobilio markę, spalvą, valstybinį numerį, datą ir laiką, kada pastebėta transporto priemonė, ir, jei įmanoma, pridėti transporto priemonės nuotrauką).

Kada automobilis nebenaudotinas

Pagal taisykles, transporto priemonė pripažįstama eksploatuoti netinkama, kai:

  • išregistruota iš kitos šalies registro, kaip nebeatitinkanti transporto priemonei keliamų reikalavimų;
  • išmontuota sudėtinių dalių naudojimui tam pačiam tikslui, kuriam jos buvo pagamintos; supjaustyta į dalis;
  • sunkiai pažeistos pagrindinės transporto priemonės dalys ir remontuoti ekonomiškai nenaudinga; neturi identifikavimo numerio (išskyrus istorines transporto priemones) arba jos savininkas nenustatytas;
  • laikoma nenaudojama pagal paskirtį ir kenkia aplinkai ir (ar) žmonių sveikatai.

Pasak asociacijos vadovės, neturint kur dėti neeksploatuojamos transporto priemonės ir norint ją utilizuoti pagal reikalavimus, ši privalo būti išregistruota Lietuvoje: „Norėdamas tą padaryti, savininkas turi kreiptis į „Regitrą“ ir pateikti transporto priemonės sunaikinimo pažymėjimą, kurį išduoda specializuoti transporto priemonių tvarkytojai. Taip pat su savimi reikia turėti automobilio registracijos dokumentus bei numerio ženklus. Jei tokių nėra išlikę, teks pasiaiškinti dėl jų praradimo.“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (33)