Brunėjaus sultono Hassanal’o Bolkiah’o automobilių kolekcija yra viena labiausiai saugomų ir uždarų, ją gaubia nežinios ir spekuliacijų migla, todėl tikros tiesos apie ją žinoma mažai. Įvairūs šaltiniai skelbia, jog ją sudaro apie 7000 įvairių automobilių. Kai kur skelbiama, kad šis skaičius gali siekti vos 2500 modelių.

Nepaisant to, kasdien renkantis važinėti su vis kitu automobiliu net ir turint pustrečio tūkstančio reikėtų apie 7 metų, jog tektų pavažiuoti su visais. Turint 7000 – tam prireiktų net 19 metų. Ši kolekcija – tikras benzingalvių rojus.

Oficialiai žinoma kiek „Rolls-Royce“ automobilių turi sultonas, mat 2011 m. užfiksuotas Gineso rekordas – H. Bolkiah’as turi privačią maždaug 500 tokių automobilių kolekciją, kuri yra didžiausią tokio tipo kolekciją pasaulyje.

Brunėjaus sultono automobilių kolekcija

Prie rekordo aprašymo skelbiama, kad 1990-aisiais jo šeima įsigijo beveik pusę visų „Rolls-Royce“ automobilių. Priklausomai nuo tikrojo automobilių skaičiaus, skaičiuojama, kad bendra kolekcijos vertė yra nuo 5 iki 7,8 milijardų JAV dolerių.

Prieš keletą dienų socialiniame tinkle „Instagram“ buvo sukurta paskyra „brunei_cars_2001“. Jos valdytojas teigia, jog H. Bolkiah’ui priklausančių mašinų nuotraukos darytos būtent 2001 m. Nežinoma, kas yra šių nuotraukų autorius ir kas yra žmonės, kurie jose užfiksuoti pozuojantys šalia automobilių, nes jų tapatybė paslėpta.

Per keturias dienas paskyra surinko 12 tūkstančių sekėjų ir įkėlė 99 įrašus su nuotraukomis bei trumpais automobilių aprašymais. Jog automobiliai iš tiesų priklauso Brunėjaus sultonui liudija ant kai kurių automobilių esantys gamykliniai įspaudai, jog tai būtent jam ar jo šeimai surinktas modelis.

Brunėjaus sultono automobilių kolekcija

Internete sklando ir nuoroda į „Google“ diską, kuris priklauso paskyrai „correctmeifimwrong“. Joje – gausybė aplankų su sultono kolekcijoje esančiais automobiliais ir jų nuotraukomis.

Pavyzdžiui, nuotraukose užfiksuoti „Dauer Porsche 962 LeMans“. Portalas „Autoevolution“ skelbia, jog 1993-1997 m. buvo pagaminta 12-13 tokių automobilių vienetų (įskaitant lenktyninius modelius), o jų kaina siekė apie 1,2 mln. dolerių (šiandien – 1,8 mln. dolerių). Brunėjaus sultonas turi bent penkis iš jų – juodą, žalią, geltoną, raudoną ir sidabrinį.

Dar labiau sultonas mėgsta „Porsche 911“ modelius, nutekėjusiose nuotraukose užfiksuota 50 skirtingų modelių. Žinoma, kaip ir priklauso tokiai kolekcijai, joje itin gausu riboto leidimo automobilių, pavyzdžiui, „Porsche 959“, anot gamintojo, buvo surinkti vos 292 vienetai. Bent du iš jų stovi H. Bolkiah’o garaže.

Užfiksuoti ir bent 145 skirtingi „Bentley“ automobiliai. Vieni išskirtiniausių – „Bentley Dominator“. Rašoma, kad buvo sukurti vos šeši ir būtent šiam sultonui skirti visureigiai. Techniškai jie identiški, skiriasi tik jų spalva.

Garaže užkonservuoti tik trys pasaulyje egzistuojantys „Aston Martin AM3“, kurie irgi sukurti būtent sultonui, techniškai identiški, tačiau juodos, pilkos ir raudonos spalvos bei „BMW Nazca M12“, kuris yra tik koncepcinis modelis. Jį sukūrė italas Fabrizio Giugiaro, „Italdesign“ įkūrėjo ir garsaus dizainerio Giorgetto Giugiaro sūnus.

Dėmesį patraukia ir šeši sportiniai „Ferrari F50“ modeliai, kurių buvo sukurta tik 349 vienetai. Jau 90-aisiais šis automobilis įvardytas kaip kelių „Formulės-1“ bolidas. Gamybos metu jo kaina siekė apie pusę milijono dolerių, o dabar jo vertė pakilo iki 3 milijonų JAV dolerių.

Kolekcijoje yra tikrų „Formulių“, kurias pilotavo pasaulio čempiono titulus pelnę lenktynininkai ir net „Batmobilis“.

Apžvelgti visos H. Bolkiah’o kolekcijos neįmanoma, nes ji atrodo lyg nesibaigiantis paslėptų deimantų šaltinis. Kiekvienas modelis vienaip ar kitaip yra įsirašęs į automobilių pasaulio istoriją. Galimybė patekti į tokį garažą būtų kiekvieno automobilių mylėtojo svajonės išsipildymas, todėl nutekintos nuotraukos internete sulaukė itin daug susižavėjimo.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)