Atvykęs į Braziliją, pirmąją apaštališką kelionę, Pranciškus važiavo per miestą ne „papamobiliu“ neperšaunamais langais, o atviru visureigiu. Jau iš anksto Pranciškus pareiškė, jog tokiu būdu jis nori turėti galimybę „ištiesti ranką ir paliesti žmones“.

Toks popiežiaus sprendimas sukėlė susirūpinimą vietos valdžiai, teko pasitelkti daugiau karių ir policijos. Rio de Ženeire, kaip žinia, pastarosiomis savaitėmis vyko masinės miestiečių demonstracijos – žmonės piktinosi padidėjusiomis viešojo transporto kainomis, korupcija ir pernelyg brangiai kainuosiančiu šalyje 2014-aisiais vyksiančiu Pasaulio futbolo čempionatu.

„Papamobiliais“ Romos popiežiai važinėjo ne vieną dešimtmetį. Pirmasis specialus automobilis popiežiui buvo pristatytas dar 1909-aisiais. Ši transporto priemonė pakeitė senamadišką popiežiaus kilnojamą sostą, vadintą „sedia gestatoria“.

„Papamobilių“ būta dviejų rūšių: automobiliai, laikyti Vatikano garaže, ir automobiliai, pagaminti šalyje, kurios aplankyti popiežius vyko. Tokiu atveju specialiai popiežiui vežti būdavo pritaikomas geriausias vienoje ar kitoje šalyje gaminamo automobilio modelis.

Neįprasčiausias automobilis, kuriuo teko važinėti popiežiui, buvo lenkiškas mini sunkvežimis „Star“, specialiai perdarytas Jonui Pauliui II vežioti 1979-aisiais.

Tačiau po to, kai 1981-aisiais turkų teroristas Mehmetas Ali Agdža pasikėsino į popiežių, jam pasiūlyta į užsienio kelionę imti automobilius iš Vatikano garažo. Tokiu būdu stiklai, anksčiau turėję saugoti popiežiaus galvos apdangalą nuo vėjo, tapo neperšaunami.

Naudota keletas „papamobilio“ variantų – kai kuriuose popiežius galėjo tik sėdėti, kituose – tik stovėti.

Naujasis popiežius Pranciškus pasižymi tuo, jog renkasi paprastą gyvenimo būdą. Net tądien, kai buvo išrinktas popiežiumi, jis atsisakė specialaus automobilio ir pareiškė važiuosiąs namo autobusu.