Atšalus pagalbos prireikia 7 kartus dažniau
Draudikai pastebi, kad pagrindinės problemos vairuotojus žiemą užklumpa, kai prireikia užvesti automobilį, išsikrovus akumuliatoriui.
„Labai aiškiai pajaučiame tokios pagalbos poreikio augimą, kai ženkliai keičiasi temperatūra į minusinę pusę. Ypač – kai naktį jau artėjama prie 20 laipsnių šalčio – tokiais atvejais pagalbos prašymų sulaukiame net 7 kartus daugiau“, – teigia draudimo bendrovės operacijų departamento vadovas Artūras Juodeikis.
Anot jo, šių metų sausio mėnesį buvo užfiksuota virš 900 atvejų, kai prireikė techninės pagalbos išsikrovus automobilio akumuliatoriui. Tai yra penkis kartus daugiau nei pernai metų sausio mėnesį ir daugiausiai per pastarąjį penkmetį.
„Pagrindinės problemos, susijusios su automobilių akumuliatoriais, būna dvi – visų pirma gali būti, kad akumuliatorius jau atitarnavo savo laiką ir, paspaudus šaltukui, jam nebeužtenka energijos užvesti sušalusį variklį. Antroji problema – retas automobilio naudojimas, pavyzdžiui kartą per savaitę. Tokiu atveju akumuliatorius nėra įkraunamas veikiančio vidaus degimo variklio.
„Rekomenduočiau jau dabar susirūpinti savo automobilio tvarkingumu ir pasitikrinti, ar jūsų automobilio akumuliatorius vis dar tinkamas naudojimui“, – mintimis dalinosi A. Juodeikis.
Jis išskyrė ir dar keletą kitų svarbiausių priemonių, kaip apsisaugoti nuo netikėto automobilio neužkūrimo:
- Nepalikti įjungtų lempučių automobilio salone/bagažinėje;
- Reguliariai naudotis automobiliu, kad visiškai neišsikrautų akumuliatorius;
- Kelionė automobiliu turi trukti ilgiau nei 20-30min., kad spėtų įsikrauti akumuliatorius. Labai trumpos kelionės trumpina akumuliatoriaus tarnavimo laiką.
Svarbu prisiminti ne tik akumuliatorius
Anot A. Juodeikio, taip pat svarbu atkreipti dėmesį, kad priežastys, kai neužsiveda automobilis, gali būti susijusios ne tik su akumuliatoriaus problemomis.
„Nemalonumų gali kilti ir dėl neprižiūrėtos degalų sistemos bei dėl gedimų ar trikdžių elektros grandinėje. Taigi, šalti žiemos rytai parodo silpniausias mūsų automobilių vietas, kurias vertėtų susitvarkyti nelaukiant didesnių problemų“, – sakė jis.
„Lietuvos draudimo“ duomenimis, bendrovės klientams metų pradžioje buvo suteikta paslaugų vidutiniškai už beveik 40 tūkst. eurų per vieną mėnesį. Vidutiniškai tokia paslauga, kai prireikia pagalbos nusilpus ar išsikrovus akumuliatoriui, kainuoja nuo 35 iki 50 eurų, priklausomai nuo to, kur stovi automobilis.