Automobilių perpardavinėtojui fiksuoti mažesnę automobilio kainą nei ji yra iš tiesų naudinga tada, kuomet transporto priemonė turi ne vieną defektą. Žinoma, pasak „Longo LT“ vadovo Pauliaus Valiukėno, apie tai dažniausiai pirkėjui nėra atskleidžiama.

Anot jo, jei automobilio kaina yra žemesnė nei rinkos – tuo nevertėtų labai džiaugtis. Visų pirma, tai vienas iš ženklų, indikuojančių, kad kažkas su parduodama transporto priemone yra negerai.

„Dažniausiai už to slypi defektai arba suklastoti ridos rodikliai, kurie yra dirbtinai užmaskuojami – defektai sutvarkomi, o rida atsukama. Po šių „pataisymų“ automobilis yra parduodamas pigiau, tiesa, su viena sąlyga – bendru sutarimu su pirkėju sutartyje fiksuoti mažesnę automobilio sumą nei ši iš tiesų buvo sumokėta į rankas“, – situaciją aptaria automobilio ekspertas ir aiškina, kad taip perpardavinėtojas elgiasi siekiant išvengti pelno mokesčio.

Automobilio pirkimas

Automobilių ekspertas mini ir dar kelias grėsmes, kurios gali kilti susidūrus su nesąžiningu naudotų automobilių perpardavinėtoju.

„Konflikto atveju su pardavėju, pirkėjui gali tekti įrodinėti, kad iš tiesų jis mokėjo daugiau nei nurodyta pirkimo-pardavimo sutartyje. Todėl kyla rizika, kad automobiliui sugedus, pirkėjas galės reikšti pretenzijas tik dėl tos sumos, kuri buvo įrašyta sutartyje“, – pažymi P. Valiukėnas.

Jis atkreipia dėmesį ir įspėja, kad kone vienintelis būdas apsisaugoti nuo galimų rizikų – atidžiai sekti informaciją pateikiamą sutartyje. Visgi, jei ją pardavėjo iniciatyva yra bandoma keisti į jam palankesnę pusę – nurodant mažesnę automobilio sumą – pirkėjui svarbu laikytis savo pozicijos ir su pinklėmis apipintomis sąlygomis nesutikti.

„Tokią situaciją spręsti yra tik vienas būdas – nesutikti su keliamomis pardavėjo sąlygomis. Kitaip tariant, tartis, kad būtų įrašoma visa sumokėta suma, tačiau tikėtina, kad tokiu atveju pardavėjas didins automobilio kainą. Svarbiausias momentas sudarant sandorį – išlaikyti dokumentuose pateikiamos informacijos skaidrumą“, – pabrėžia „Longo LT“ vadovas.

Automobilio pirkimas

P. Valiukėnas primena, kad automobilio pirkimo proceso kertinis, skaidrumą užtikrinantis aspektas – tvarkingai užpildyti dokumentai. Kaip patį pagrindinį ir svarbiausią jis išskiria pirkimo-pardavimo sutartį.

„Nesvarbu ar perkate naudotą automobilį iš fizinio, ar juridinio asmens – tvarkingai užpildyta automobilio pirkimo dokumentacija yra privaloma tam, kad išvengtumėte ateityje galinčių kilti problemų. Vienas esminių ir svarbiausių jų – pirkimo-pardavimo sutartis“, – pažymi automobilių ekspertas.

Jis priduria, kad pirkimo-pardavimo sutartyje turi būti nurodyti pagrindiniai pirkėjo ir pardavėjo duomenys, automobilio duomenys bei tikra suma, už kurią perkamas automobilis.

„Pasitaiko įvairių pagudravimų, kurių imasi perpardavinėtojai pildydami dokumentus. Pavyzdžiui, jie pateikia klaidingą kontaktinę informaciją ar SDK, unikalų transporto priemonės savininko deklaravimo kodą. Todėl atsiradus poreikiui susisiekti su buvusiu automobilio pardavėju – to padaryti nepavyks“, – įspėja P. Valiukėnas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją